8 кл.
Тема : Проблема влади грошей – наскрізна й «вічна» у світовому мистецтві
Мета: закінчити роботу над текстом, допомогти осмислити актуальність проблеми комедії для сучасного життя, розвивати образне та критичне мислення ,уміння читати драматичний твір. Виховувати поважне ставлення до українського слова
« Гроші або керують свої власником ,
або служать йому»
Горацій
Обладнання: твір Карпенка-Караго «Сто тисяч »,схеми , діаграми
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І Актулізація опірних знань
1 Починаємо з перевірки д\з.
мікрофон
2 Відповідні теоретиків землевласників (Два учня)
Фінансистів (Два, три учня )
Відповіді довільні
На дошці дві заготовки
Так чи ні ?
Буктрейлер Перетинаються, співпадають чи розходяться.
Де ж можна не прочитати, а побачити твір – комедію « Сто тисяч» ?
*Театралка класу одна учениця або учень робить презентацію театру Вашого міста
II.Мотивація навчальної діяльності учнів
Головний герой Герасим Калитка , як у кожної людини чи XIX чи XX ст. Є негативні та позитивні якості,тому міні суд над головним героєм комедії
+ |
- |
Захисник |
Обвинувачувачі, скупий,жадібний |
Гарний хазяїн |
Відмовляється Кумові позичити гроші. |
Працьовитий |
Краще смерть, ніж трата грошей |
Сам працює на рівні |
Ображає Жолудя ,який має більше землі |
Любить землю й вміє доглядати |
Лицемір(ставлення до жінки на людях і на самоті) |
Турботливий батько |
|
Вирок. Ідеальних людей немає,але є людські гріхи,з якими не можна миритися
III.Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
Комедія, значить у творі є комічні ситуації:
1.Діаграма в зошитах
2.Комічне у творі змалювати за допомогою палітри
3.Дослідницьке завдання
4.Робота в групах
5.Робота з підручником
Читаю-критично-сприймаю-розмірковую…
IV.Закріплення знань ,умінь ,навичок
Проблема грошей актуальна й досі . Займи позицію інтерактивна вправа:
Так Частково Ні
Твір викликає суперечливі почуття , тому ,що…(усний твір-роздум)
V.Домашня робота
Уміти характеризувати героїв, висловлювати власні думки, підготуватися до контрольної роботи.