Властивості твердих тіл.

Про матеріал
Презентація "Властивості твердих тіл" З предмету "Пізнаємо природу" 5 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Властивостітвердих тілppt_xxshearppt_x

Номер слайду 2

Запитання для повторення1. Що тазивають тілом? 2. Що таке речовина? Наведіть приклади різних речовин. 3. В яких агрегатних станах можуть знаходитися речовини на Землі?4. Наведи по три приклади речовин у твердому, рідкому та газуватому станах.5. Що таке молекула? Атом?6. Як рухаються молекули в різних агрегатних станах?

Номер слайду 3

Порівняй тверді тіла і рідини, рідини і гази. Що спільного та відмінного у їхній будові та властивостях?

Номер слайду 4

Пригадай!Частинки речовини газів розташовані безладно й на великих відстанях, які в десятки разів більші за їх розміри, можуть вільно рухатися. Частинки речовини у рідинах в цілому розташовані хаотично, можуть час від часу змінювати своє положення, однак у розташуванні найближчих спостерігається певний порядок. У твердих тілах частинки розташовані у певному порядку, щільно – утворюють кристалічну гратку, можуть лише коливатися, не змінюють своє положення.

Номер слайду 5

Властивості твердих тіл. Мають власну форму. Зберігають об”єм. Форма твердих тіл зберігається за умови, що немає зовнішніх впливів.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Механічні властивості твердих тілміцність крихкість пластичність пружність твердість. Механічні властивості твердих тіл

Номер слайду 9

Пружність – властивість тіла відновлювати свою форму після припинення дії зовнішніх сил. Пластичність – форма і розміри тіла не відновлюються після припинення дії на них. Крихкість – властивість тіла руйнуватися під дією сили. Міцність – властивість тіла чинити опір при спробі змінити їх форму чи зруйнувати. Твердість – здатність тіла протистояти зміні форми під впливом прикладених сил, протидіяти проникненню в нього іншого тіла.

Номер слайду 10

графіт

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Тверді тіла аморфнікристалічні Смола Скло Бурштин Віск Метали Кухонна сіль Лід Алмаз Частинки розміщені дуже щільно і упорядковано. Частинки розміщені хаотично

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Ще в глибоку давнину було помічено здатність деяких залізних руд притягувати до себе залізні тіла. Давні греки називали шматки цих руд магнітними каменями, ймовірно, за назвою міста Магнеcія, звідки привозили таку руду. Зараз їх називають природними магнітами. Магніт має два полюси — північний N і південний S. Від голл. noord — північ; zuiden (нім. süden) — південь. Магнітні властивості твердих тіл штабовий магнітпідковоподібний магніт

Номер слайду 16

Якщо магніт розрізати навпіл, кожна частина знову матиме північний та південний полюси – намагнічені тіла складаються з мільярдів дрібнесеньких магнітиків мікроскопічних розмірів. Навіть якщо їх подрібнити на ошурки, кожний шматочок буде маленьким магнітиком. Неможливо одержати магніт тільки з одним полюсом. Магніти притягуються між собою різнойменними полюсами і відштовхуються однойменними

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Для допитливих

Номер слайду 19

Для допитливих. Найважливіша складова компаса — намагнічена стрілка на сталевій голці. Її кінці забарвлені у синій і червоний кольори. Синій кінець указує на північ, а червоний — на південь. Компас Земля — це величезний магніт, а на півночі нашої планети розташований їїпівденний магнітний полюс.

Номер слайду 20

З пружних матеріалів виготовляють спортивний інвентар, підошви кросівок, шести для стрибків у висоту, лижі; ресори та амортиатори автомобіля. Велосипедні рами мають бути міцними та надійними, тому їх виготовляють з твердих сортів сталі або дюралю. Пластична бляха добре вигинається, з неї формують корпуси автомобілів. Використання властивостей твердих тіл

Номер слайду 21

Бетон, з якого зводять будинки, твердий, але крихкий, тому в стінах та стелі можна свердлити отвори. Твердий, але крихкий шматок мармуру під ударами молотка і зубила в руках майстра перетворюється на скульптуру. Крихкість зерен перцю, гвоздики (висушені бруньки гвоздичного дерева), кам’яної солі чи рафінованого цукру використовуємо, коли розмелюємо їх у порошок. Дріт вигинають і виготовляють з нього шпильки, канцелярські скріпки, сітки для огорожі.

Номер слайду 22

pptx
Додано
7 жовтня
Переглядів
123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку