Вправа "Лови помилку!" задумана для фронтальної або колективної роботи (у групах). За допомогою вправи можна перевірити знання студентами біографії письменника.
Опис методу представлений у посібнику А. Гіна "Прийоми педагогічної техніки: Свобода вибору. Діяльність. Зворотний зв'язок. Ідеальність" видавництва "Основа", 2015 р.
«Лови помилку!»
Спосіб 1. Студентів поділити на групи. Роздати дидактичний матеріал, визначити час на обговорення. Групи радяться, шукають помилки у твердженнях. Обраний групою спікер оголошує результати.
Спосіб 2. Викладач зачитує твердження, студенти, які зрозуміли, яка частина твердження неправильна, піднімають руки, виправляють помилку.
Йо́ганн-Во́льфґанґ фон Ґе́те. Біографія
1. Йоганн-Вольфґанґ фон Ґете, відомий англійський поет, прозаїк, драматург, майстер художньої, виразної мови; філософ, натураліст і державний діяч, народився 28 серпня 1749 р. у Франкфурт-на-Майні.
2. Вважається засновником сучасної німецької літератури, лідер ідейного руху періоду Реалізму «Буря і натиск».
3. Йоганн з дитинства любив читати, але батько не підтримував сина у цьому захопленні.
4. У домі Ґете не було книжок, тому «Іліаду» Гомера, «Метаморфози» Овідія, твори Вергілія юний Йоганн читав у місцевій бібліотеці.
5. Оскільки Каспар, батько Йоганна та Корнелії, освіти не мав, то хотів дати її дітям, запрошуючи найкращих вчителів.
6. Спочатку Йоганн вступив до Лейпціґського університету, а завершив свою вищу освіту у Страсбурзькому університеті, де захистив дисертацію на звання доктора філології.
7. Твори Йоганна прославили його за життя, хоча писати він почав у 50 років.
8. Йоганн у шлюбі з Крістіаною Вульпіус був щасливим, але дітей вони не мали.
9. Йоганн-Вольфґанґ Ґете відомий своєю літературною, науковою діяльністю, але він не любив політику.
10. Йоганн вивчав фольклор свого та інших народів, але у його творчості відсутні фольклорні мотиви.
11. Гете запровадив науковий термін «морфологія», але сучасна наука ставить під сумнів його дослідження про вплив середовища на будову й забарвлення квітів.
12. Дуже довго Йоганн хворів на туберкульоз, але помер під час дуелі.
Під час підготовки завдання використано матеріали з сайтів: