Вправи для зняття емоційної напруги
Мета: зняти емоційну напругу, дати вихід негативним емоціям та навчитися перетворювати їх на позитивні.
Хід вправи: Роздайте дітям пластилін, запропонуйте пофантазувати і виліпити свій емоційний стан. Уявити себе у ролі Супергероя. Він може бути як позитивним, так і негативним. Можна використовувати пластилін будь-якого кольору, змішувати кольори на свій розсуд тощо. Готова фігурка може бути красивою чи не дуже, великою чи маленькою – нехай діти роблять так, як відчувають.
Дозвольте учням поспілкуватися з фігурками, сказати їм усе, що хочеться. А потім можна зім'яти їх, скатати у шар, трансформувати в щось інше – все на розсуд школярів. Якщо є час та бажання, об'єднайте дітей у групи по 5-6 осіб та запропонуйте створити групову пластилінову композицію. Нехай діти спробують створити композицію, що сиволізуватиме спокій, щастя та мир.
Вправа “Веселі гудзики”
Мета: зняти емоційну напругу, дати вихід негативним емоціям та навчитися перетворювати їх на позитивні.
Хід вправи: Роздайте дітям гудзики. Гудзики можуть бути різної форми та кольору. Запропонуйте скласти з них геометричні фігури (трикутник, чотирикутник і т.д.). Для створення виробу діти можуть використовувати гудзики одного кольору та форми, або ж навпаки. Пізніше в середині фігури за допомогою гудзиків показати свій настрій.
Згодом діти можуть об’єднатися в групи з 5-6 учнів та створити одну єдину фігуру, дати їй ім’я, придумати історію.
Якщо учень не може обрати фігуру, чи не знає як вона виглядає можна запропонувати схему.