Урок 4
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Вправи і вирази на дії різних ступенів.
Мета. Повторити табличне множення числа 2; закріплювати навички та вміння розв’язувати приклади та задачі на дві дії різних ступенів; формувати вміння застосовувати знання таблиці множення числа 2 для обчислення числових виразів, розв’язування задач; закріплювати навички додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати старанність, почуття взаємодопомоги та підтримки.
Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок учнів.
Обладнання уроку: індивідуальні картки, таблиці прикладів, короткий запис задачі, казковий герой Буратіно, «золотий ключик».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
|
|
|
|
|
|
|
ІV.Контроль та корекція знань та вмінь учнів.
1.Усний рахунок. Гра «Світлофор».
(Додавання та віднімання в межах 100).
|
|
|
|
|
|
Я |
2. Завдання для кмітливих.
- Вставте потрібні числа:
… + … = 23 … - … = 47
… + … = 59 … - … = 76
9 ∙ 5 ∙ 4 = 10 2 ∙ 7 ∙ 5 = 14
2 ∙ 4 ∙ 4 = 4 8 ∙ 2 ∙ 3 = 2
букву.
|
А |
|
|
|
|
Я |
3. Гра з м’ячем «Не помились».
(Вчитель кидає іграшку учневі, запитуючи результат таблиці множення числа 2, учень відповідає і повертає іграшку).
V. Каліграфічна хвилинка.
- Буратіно перевіряє вашу увагу та пам’ять. Хто запам’ятав, яке число було розміщене на зеленому кольорі світлофора? (57)
- Що ви можете розповісти про це число?
- Напишіть каліграфічно число 57.
VІ. Математичний диктант.
(Один учень працює біля дошки).
6 12 18 10 44 15 24
(Учні обмінюються зошитами і проводять взаємоперевірку).
|
А |
|
|
|
Н |
Я |
VІІ. Розв’язування прикладів на дії різних ступенів.
1. Коментоване розв’язування прикладів (№637).
2. Самостійне розв’язування прикладів за варіантами.
|
А |
|
А |
|
Н |
Я |
Фізкультхвилинка.
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть ключик загубив,
А щоб ключик той дістати,
Треба нам навшпиньки стати.
VІІІ. Робота над задачами.
1. Усне розв’язування задачі (№638).
2. Колективне розв’язування задачі (№ 639).
Було Відрізали Залишилося
? 4 покупцям по 2 м 24 м
тканини відрізали чотирьом покупцям?
|
А |
|
А |
Н |
Н |
Я |
ІX. Рольова гра «Ми навчаємо».
(Учні в ролі вчителів пояснюють іншим алгоритм розв’язування прикладів (№ 640).
Б |
А |
|
А |
Н |
Н |
Я |
X. Робота в групах. Гра «Розшифруй».
(Результат прикладів відповідає порядковому номеру букви алфавіту).
2 |
· |
6 |
+ |
5 |
= |
|
М |
2 |
· |
3 |
+ |
12 |
= |
|
О |
30 |
– |
2 |
· |
7 |
= |
|
Л |
2 |
· |
9 |
– |
0 |
= |
|
О |
16 |
– |
2 |
· |
5 |
= |
|
Д |
2 |
· |
4 |
+ |
19 |
= |
|
Ц |
2 |
· |
2 |
+ |
8 |
= |
|
І |
Б |
А |
Ж |
А |
Н |
Н |
Я |
XІ. Підсумок уроку.
XІІ. Домашнє завдання. № 641, 642.