формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці (другого виду); вдосконалювати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати старанність
Вправи й задачі на закріплення вивчених таблиць множення і ділення.
Обчислення значень виразів
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці (другого виду); вдосконалювати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати старанність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Фронтальне опитування
1) С. 40, завдання 282.
— Закінчіть обчислення.
— Що одержимо, коли:
дільник множимо на частку?
ділене ділимо на частку?
— Якщо а : b = с; b • с = а : с =
2) Знайдіть значення виразу: 50 – а • 8, якщо а = 5.
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні ми ознайомимося з новим видом задач на спосіб зведення до одиниці, вчитимемося розрізняти трикутники за їх кутами.
IV. Робота над темою уроку
1. Розв’язування рівнянь на знаходження невідомого діленого (с. 40, завдання 284)
— Як називаються числа при діленні?
— Як знайти невідоме ділене?
— Складіть і розв’яжіть подібну задачу.
2. Самостійна робота (с. 40, завдання 283)
— Складіть задачу за таблицею.
— Запишіть розв’язання в зошити.
Перевірка виконаної роботи.
Розв’язання
1) 24 : 8 = 3 (м) — на 1 сукню
2) 27 : 3 = 9 (с.)
Відповідь: з 27 м тканини можна пошити 9 суконь.
3. Розв’язування вправ.
VI. Підсумок уроку
— Чим відрізняються і чим подібні рівносторонній і рівнобедрений трикутники?
— Як знайти невідоме ділене?
— Які вміння вдосконалювали на уроці?
VII. Домашнє завдання
С. 41, завдання 287; 288.