Тема: Всеволод Нестайко «Чарівний талісман» (скорочено). Цікаві історії з життя письменника.
Мета:ознайомити дітей з цікавими біографічними фактами про письменника, повторити відомості про повість; розвивати навичку читати з розумінням,висловлювати власну думку усно і письмово,критично та системно мислити,діяти творчо, виявляти ініціативність, здатність логічно обґрунтувати позицію, конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми; виховувати відчуття поваги, любові, вірності.
Ключові компетентності: вільне володіння державною мовою, інформаційно-комунікаційна компетентність, навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність.
Обладнання: мультимедійна дошка, ілюстрації до твору, портрет письменника.
Методи та прийоми: «Заморозимо емоцію», «Розшифруй криптограму», «Мікрофон»
Хід уроку
І. Організаційний момент
Рефлексія.(10 хв)
Використовуємо матеріали Прогами СЕН LEGO «Зерна»
Сьогодні на уроці ми будемо розвивати силу емоційного інтелекту. І, щоб було цікавіше «Заморозимо емоцію».
Педагог пропонує дітям розташуватися у просторі класу в такий спосіб, щоб під час активності не заважати іншим.
На початку кожного раунду педагог називатиме емоцію, як-от: щастя,злість,смуток тощо. Педагогу важливо дітям дати час, щоб поміркувати, як можна показати цю емоцію мімікою і жестами.
Після цього педагог вмикає музику, а діти рухаються й танцюють у просторі класу. Щойно педагог вимикає музику, завдання дітей – показати емоцію, яку назвав педагог, і «заморозитися» - не говорити й не рухатися.
Далі педагог знову називає нову емоцію, вмикає музику й починає новий раунд.
Сьогодні на уроці на допомогу нам прийдуть відомі вам мульти-герої Леді Баг та Супер – Кіт. Але перед цим нам потрібно відгадати криптограми та з’ясувати, що спільного між героями цього мультфільму та твором, який ми починаємо вивчати.
Криптограма (крипто... від грец. kriptos - таємний, схований і ...грец. gramma - буква, написання) схований, зашифрований тайнопис, що розкривається за допомогою набору встановлених правил, з відтворенням схованого запису для прочитання посланої інформації.
28 1 21 12 3 18 11 14
23 1 16 12 22 17 1 18
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Правильно, діти, ви молодці. Запишіть, будь ласка в зошиті число та тему уроку. Сьогодні на уроці ми поринемо з вами у світ цікавих пригод разом із Марусиками та Сашками. Це діти такого ж віку як і ви. Цікаві, відважні, щирі. Ті, які прагнуть пригод та вражень.
Як кожен літературний чи мульт герой наші хлопці також мають творця, того, хто нам розповів про них, того, хто їх вигадав. Сьогодні ми поговоримо про того, хто придумав безсмертні хіти «Тореадори з Васюківки», «Робінзон Кукурудзо», «Одиниця з обманом» та багато інших. Ми дізнаємося багато нового та цікавого про Всеволода Зіновійовича Нестайка.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Метод «Мікрофон»
ІV.Перевірка домашнього завдання
Кожен з вас отримав випереджувальне завдання. Ви повинні були знайти один цікавий факт про життя та творчість В.Нестайка. Справилися?
V Засвоєння навчального матеріалу в процесі виконання практичних завдань
Всеволод Нестайко — один із найулюбленіших українських дитячих письменників, класик української літератури. Його твори — це справжній скарб гумору, добра, пригод і щирості, які вже багато поколінь читають із захопленням.
Всеволод Зіновійович Нестайко (1930–2014) — класик української дитячої літератури. Його твори — це щирі, дотепні, добрі історії, що поєднують гумор, пригоди, мрію і теплоту. Його називають «українським Марком Твеном», «майстром дитячого світу», «сонячним письменником».
ДИТИНСТВО І РОДИНА
ОСВІТА І СТАНОВЛЕННЯ
ТВОРЧІСТЬ
Його твори перекладено понад 20 мовами світу (англійською, французькою, іспанською, болгарською, угорською тощо).
СВІТОВЕ ВИЗНАННЯ
СТИЛЬ І ОСОБЛИВОСТІ
VІ. Перегляд відеоролика
https://www.youtube.com/watch?v=G_98SpfUKFw
VІІ. Актуалізація опорних знань
Метод «Мікрофон»
Чи може дитячий письменник бути серйозним митцем?
Які якості потрібно мати, щоб писати для дітей?
Чи можуть твори Нестайка конкурувати з сучасними фільмами чи мультфільмами? Чому?
Як ви гадаєте, чому саме Нестайко так легко і природно "говорив" з дітьми?
Яке враження на вас справив фільм про письменника?
VІІІ. Словникова робота
Повість-казка – це авторський твір, з чарівним сюжетом, довгою історією і великим числом казкових героїв, яких не існує в реальному житті.
Фантастично-пригодницька повість - це прозовий твір, який поєднує елементи фантастики та пригод.
Талісмани — це об’єкти, яким люди приписують магічні або символічні властивості. Вони використовуються для захисту, удачі, любові, сили, натхнення тощо. Ось кілька цікавих фактів про них:
Слово талісман походить від грецького telesma — «посвячення», або від арабського tilsam, що означає «магічний знак».
Талісмани vs амулети
Їх виготовляли з різних матеріалів: каміння, металів, дерева, шкіри, паперу. Наприклад:
Іноді талісманами стають звичайні речі, які мають значення для людини: монетка, подарунок, фотографія, ґудзик від улюбленого піджака. Головне — віра в їхню силу.
ІХ. Підсумок уроку
Скласти сенкан «Всеволод Нестайко»
Х. Оцінювання
ХІ. Домашнє завдання
Читати й переказувати уривки твору В.Нестайка «Чарівний талісман». Знати визначення