Ядерний реактор. Атомні електростанції. Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики.
Мета: навчальна: ознайомити учнів з будовою та принципом дії ядерного реактора; звернути увагу на екологі-
чні проблеми використання ядерної енергії, на
Чорнобильську катастрофу та її причини; по-
казати практичну значущість набутих знань;
розвивальна: розвивати інтерес до вміння розв’язувати за-
дачі: аналізувати умову, грамотно оформлюва-
ти задачі, робити необхідні креслення; провести
поточний контроль знань учнів з метою подаль-
шої корекції;
виховна: виховувати математичну грамотність та уважні-
сть розв’язуючи задачі.
Формування ключових компетентностей: Математична грамотні сть; компетентності в природничих науках; уміння навчатися впродовж життя; екологічна грамотність і здорове життя;
Тип уроку: комбінований, урок формування навичок розв’язування задач; поточний контроль знань.
Обладнання та наочність: схема ядерного реактора, мапа України з нанесенним розташуванням електростанцій різних типів, портрет І. В. Курчатова, фотографії та матеріали про Чорнобильську катастрофу.
Відеофрагмент: динамічна модель принципу дії ядерного реактора, презентація про І. В. Курчатова, фрагмент документального фільму про Чорнобиль.
Хід уроку
Ⅰ. Організаційний етап.
Ⅱ. Перевірка виконання домашнього завдання.
Ⅲ. Актуалізація опорних знань.
Ⅳ. Вивчення нового матеріалу.
Ядерний реактор- це пристрій, у якому здійснюється керована ланцюгова ядерна реакція поділу ядерного палива, наприклад .
Екологічні проблеми використання АЕС:
Ⅴ. Самостійна робота
Ⅰ-В.
Ⅱ.-В.
Ⅲ.-В.
Ⅵ. Підбивання підсумків уроку.
Ⅶ. Коментар до домашнього завдання.
Домашнє завдання:
Опрацювати §27.
Розв’язати №16.24, 16.26, 16.42.