ЯДС Які примхи підготувала весна? Як народні прикмети допомагають передбачити погоду навесні? Як уберегтися від хвороб навесні? Урок 1

Про матеріал
ЯДС Які примхи підготувала весна? Як народні прикмети допомагають передбачити погоду навесні? Як уберегтися від хвороб навесні? Урок 1 Знайомимося із весняними явищами у природі; вчимося спостерігати, характеризувати ознаки в природи навесні; вчимося аналізувати і досліджувати народні спостереження, визначити яку погоду називають примхливою. Розвиваємо уяву, спостереження, мислення;виховуємо любов до природи. Пригадай, на які періоди поділяють весну. Проаналізуй народні прикмети. Прочитай вірш і дізнаєшся, які є прикмети весни. Поясни народні прикмети. Обери правильні відповіді. Встановіть відповідність між назвою місяця і його описом. Робота з підручником на с.107.Робота в зошиті на с.34. Домашнє завдання : Проведи дослідження! Сфотографуй бруньки таких рослин: 1.Вишні. 2.Акації. 3.Бузку, або замалюй їх та надішли
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які примхи підготувала весна?

Номер слайду 2

03+2°C0611+2°C18+8°C01

Номер слайду 3

Розстав весняні місяці по черзіТравень. Березень Квітень

Номер слайду 4

Пригадай, на які періоди поділяють весну

Номер слайду 5

Проаналізуй народні прикмети. Уранці погода була похмурою, вдень небо прояснилося , на ньому з’явилися купчасті хмари – завтра буде сонячна й тепла погода.

Номер слайду 6

Проаналізуй народні прикмети. Чути ,як кує зозуля,- погода буде тепла, заморозків більше не буде.

Номер слайду 7

Прочитай вірш і дізнаєшся, які є прикмети весни"Повернулися граки –Сніг сховався у грядки. Чути пісню журавля –Час засіяти поля."

Номер слайду 8

Ластівка гніздо будує —Справжня веснонька вирує. Набундючився горобчик —Завітає в гості дощик.

Номер слайду 9

Поясни народні прикмети. Весна днем красна. Весна відмикає дерева і води Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує

Номер слайду 10

Поясни вислів Навесні така погода, раз – сонце, а раз – негода.

Номер слайду 11

Обери правильні відповіді. З приходом весни в природі відбуваються такі зміни: А Сонце піднімається все вище над горизонтом. Б День після 21 березня починає зменшуватися, а ніч збільшуватися . В Птахи повертаються додому . Г Температура повітря поступово знижується .Ґ Дерева прокидаються від зимового сну. Д У березні з’являються квіти.

Номер слайду 12

Перевіримо!З приходом весни в природі відбуваються такі зміни: А Сонце піднімається все вище над горизонтом. Б День після 21 березня починає зменшуватися, а ніч збільшуватися В Птахи повертаються додому . Г Температура повітря поступово знижується .Ґ Дерева прокидаються від зимового сну. Д У березні з’являються квіти.

Номер слайду 13

Встановіть відповідність між назвою місяця і його описом. Його назва пов’язана з цвітінням квітів . Дзвінкий, променистий місяць чистоти, очищення природи, її розквіту. У лісі розпускається медунка. Зацвітає сіра вільха – із розкритих шишок сиплеться жовтий пилок. У бездонному небі тріпочуть жайворонки. Перші концерти дають жаби. Все частіше і частіше посміхається сонечко. Місяць назвали так тому, що в цей час «плаче» береза. Місяць – ранок весни і ранок року. Це місяць – «сонцегрій», «весновій», «вітроніс». З’являються молочно – білі дзвіночки пролісків, цвіте ліщина, мати-й-мачухи. У річках нереститься риба, вилазять погрітися з вуликів бджоли. Повертаються до рідних домівок лелеки. Прокинулися їжаки. Березень. Травень. Квітень. Його назва пов’язана з буянням трав . Незважаючи на круті примхи погоди, природа постає в усій своїй красі — довколишній світ чарує буйним цвітінням, князюванням трав, багатоголоссям пташиного царства. Повінь заливає луки, буяє білосніжна конвалія, прилітає іволга, несучи на своєму хвостикові літо.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Приказки, прикмети• Гроза на початку квітня — на тепле літо .• Квітень воду підбирає, квіти розкриває.• Вода у квітні на лузі — сіно в копиці.• У квітні ранковий туман віщує гарну ясну погоду.• Як на дощ багатий май — щедрий буде урожай.• Холодний май — буде каша й коровай .• Проліски — очі березня.• Жайворонок з’явився — до тепла, а зяблик — до холоду.

Номер слайду 16

Робота в зошиті на с.34.

Номер слайду 17

Проспиш весною восени не збереш. У травні дощ надворі заплачеш зимою. Весною не посієш восени хліб у коморі“Плутанина”

Номер слайду 18

Проведи дослідження!Сфотографуй бруньки таких рослин:1. Вишні.2. Акації.3. Бузку,або замалюй їх та надішли

pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
30 липня 2024
Переглядів
114
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку