Як дізнатися, що вже весна

Про матеріал
Конспект уроку з "Я досліджую світ" для 1 класу та тему "Як дізнатися, що вже весна"
Перегляд файлу

План-конспект уроку

з предмету «Я досліджую світ»

у 1 класі

Підготувала: Свинченко І. Я.

 

 

 

 

Тема уроку: Як дізнатися, що вже весна?

Мета уроку

Навчальна:

ознайомити учнів із весняними явищами у неживій і живій природі; закріпити елементарні уявлення про найхарактерніші ознаки весни;  показати, як зміни в неживій природі впливають на живу природу;

Розвивальна: розвивати критичне мислення, усне мовлення, увагу, естетичні почуття,

Виховна: виховувати бережливе ставлення до природи, вміння бачити прекрасне та берегти його.

Обладнання: «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти,  Н,М. Бібік, Г,П,Бондарчук .- Харків:Вид-во «Ранок», 2018, частина 2; розтяжка «Весна»; цеглинки лего; зображення весняних природніх явищ; запис звуків природи на весні.

 

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1. Привітання

Доброго ранку, любі школярики!

-Доброго ранку, жучки та комарики!

-Доброго ранку, зайчики й білочки!

-Доброго ранку, синички на гілочці!

-Доброго ранку, сонечко ясне!

Настрою всім ми бажаєм прекрасного!

2. Щоденні новини. Синоптик дня.

1) Вправа «Погляньте за віконечко» - проведення спостережень за погодою.

- Діти, погляньте у віконечко і скажіть, чи ж вийшло до нас сонечко, яке ми так дружно закликали ?

- Яка сьогодні погода?

- Який день тижня?

- Яке число?

- Який місяць?(Березень)

- Які ще весняні місяці ви знаєте?

- Хто назве їх по порядку?

 

2.Обмін  інформацією. Тема дня «Як упізнати весну?»

1. Відгадайте загадку.

Все у зелені довкола:

Пасовища, ліс і поле.

Мчать струмочки до ріки,

Ліплять гнізда ластівки,

І в сороки новина,–

Облетіла всіх вона,

Сповіщаючи: ...

(Весна)

- Так, це весна. І саме про цю пору пору року ми сьогодні поговоримо на уроці.

2. Асоціативний кущ.

- Що ви вже знаєте про весну. Які слова вам спадають на думку, коли ви чуєте «Весна».

 

ВЕСНА

 

 

 

 

II. Робота над темою уроку.

     Пошук відповіді на запитання «Як упізнати весну?».

1.  Бесіда про весну

Весняна руханка

https://www.youtube.com/watch?v=CB8knPllLp8

2. Робота з підручником

- Діти, відкрийте підручник на с.44-45. Як ви думаєте, хто ця пані у віночку з квітів?

- Які ознаки весни, про які йшлося у відео, ви побачили   на малюнку?

- Чого ще не зобразив художник?

3.  – Прочитайте  на дошці слово «Весна». Доберіть ознаки весни до кожної букви

В – весела

Е – емоційна

С – симпатична

Н – ніжна

А– активна

5. Дидактична гра «Уяви звуки весни»

— Вирушаймо у мандрівку до весняного парку: уявіть, що ви надягли навушники. Послухайте, які звуки лунають у лісі ранньої весни: як дзюрчить струмок (д-ж-з), розкривається брунька (пак),співає синичка (цінь-цінь), шумить вітер (ш-ш-ш-ш), скрекоче сорока (скре-ке-ке)...

А тепер уявіть, що ви відчуваєте запахи весни (прохолодне вологе повітря, запах торішньої травиі листя, аромат весняних квітів...).

Звучать записи весняних звуків.

6. Звукові схеми «Місяці»

D:\1 клас\конспекти уроків\Я досліджую світ\схеми\схема місяці\Слайд2.JPGD:\1 клас\конспекти уроків\Я досліджую світ\схеми\схема місяці\Слайд8.JPGD:\1 клас\конспекти уроків\Я досліджую світ\схеми\схема місяці\Слайд6.JPGD:\1 клас\конспекти уроків\Я досліджую світ\схеми\схема місяці\Слайд4.JPG

7.

IIІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

- Ось і підійшов до кінця наш урок. Пропоную зіграти в гру.

Дидактична гра «Що буває навесні?»

На столі — картинки із зображенням різних сезонних явищ.

Рефлесія з лего.

  • Оберіть цеглинку відповідного колору, якщо вам:

D:\1 клас\конспекти уроків\рефлексія.jpg

 

docx
Додано
28 березня 2023
Переглядів
307
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку