Як дослідити світлові явища. Утворення тіні. Роль світла в природі та житті людини.

Про матеріал
Технологічна карта до уроку в 5 класі з предмету "Пізнаємо природу" за модельною програмою автор Коршевнюк Т.В. "Як дослідити світлові явища. Утворення тіні. Роль світла в природі та житті людини" допоможе учителю провести урок в цікавій інтерактивній формі та сформувати поняття в учнів про світлові явища, їх практичне застосування в житті людини, розширити їх знання про світлові явища, зокрема про джерела світла та значення світлових явищ для організмів, а також сформувати уявлення про особливості поширення світла та його сприйняття людиною.
Перегляд файлу

ТЕХНОЛОГІЧНА  КАРТА УРОКУ

 

Клас: 5

 

Назва модельної навчальної програми:  Модельна навчальна програма «Пізнаємо природу». 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Коршевнюк Т.В.) «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 № 795).   Підручник за редакцією Т.Коршевнюк, О.Ярошенко

Тема уроку: Як дослідити світлові явища. Утворення тіні. Роль світла в природі та житті людини.

Цілі уроку:
 

Навчальні – сформувати поняття в учнів про світлові явища, їх практичне застосування в житті людини, розширити їх знання про світлові явища, зокрема про джерела світла та значення світлових явищ для організмів, а також сформувати уявлення про особливості поширення світла та його сприйняття людиною.

Розвивальні – розвивати розуміння причин виникнення тіні; навики дослідження    за складеним планом, використовуючи запропоновані інструменти поширення світла;

Виховні –   дотримуватися правил безпеки життєдіяльності під час дослідження світлових явищ, виховувати любов до природи та людини у світі, бережливе ставлення до свого зору, оцінювати ризики ситуацій повсякденного життя, пов’язані зі світловими  явищами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку
 

Етап уроку

Завдання етапу

Діяльність
учителя

Діяльність
учня

Проміжний контроль

1.ОК (організація класу)

 

Самоперевірка учнів готовності до уроку. Психологічне налаштування на роботу

Привітання, забезпечення психологічного настрою учнів на комфортну роботу

Перевірка доступних засобів для роботи

Організація класу. Вправа «Криголам»

 

 

Самоконтроль взаємоконтроль

2.МНД (мотивація навчальної діяльності)

 

спонукання учнів до продуктивної пізнавальної діяльності активного засвоєння змісту освіти

Повідомлення значимості матеріалу, який вивчається, проблемного питання, формування в учнів зацікавленості до вивчення нової теми

  1. Проблемне питання:

Вправа «Віддалена відгадка»

- Про що ці загадки?

1. Ми завжди із світлом друзі.

    Якщо сонце у вікні,

    Я від дзеркала й калюжі

    Пробігаю по стіні.   (Сонячний зайчик)

2.   «Без нього плачемо, а як з’явиться – від нього очі ховаємо»  (Сонце)

Так, саме сонце дарує нам світло, без якого важко навіть уявити собі наше існування.

 

самоконтроль

3.АОЗ (актуалізація опорних знань)

 

Оцінити свої знання Пригадати теоретичний матеріал

1.Надання посилання для проходження завдання і відстеження результатів

2.Надання учням завдання для роботи в парах (таблиця)

  1.    Повторення про звукові явища

https://learningapps.org/5112319

 

2. Установіть відповідність

1.  Природне джерело тепла

А.  Розширюються

2.  Прилад для

вимірювання температури

Б.  Зима

3.  Снігопад

В.  Сонце

4.  Малу теплопровідність має

Г.  Термометр

5.  При нагріванні тіла

Д.  Повітря

самоконтроль, взаємоконтроль контроль вчителя

4.Повідомлення теми, мети і завдання уроку

2-3хв

 

Націлити учнів на тему уроку, завдання та  результати, які повинні досягти

 Короткий  виступ про тему уроку, який залучає учнів до цілеспрямованої, активної навчальної діяльності

1.Записати у зошитах дату та тему уроку

 

самоконтроль

5.ВНМ (вивчення нового матеріалу)

 

Запам’ятати:

-світлові явища, світлові промені, світлові джерела,

тіні,

особливості поширення світла та його сприйняття людиною.

Дослідити появу тіні.

Знати про  роль світла в житті живих організмів.

 

1.Розповідь, яка залучає учнів до цілеспрямованої, активної навчальної діяльності

2.Обговорення з учнями нових термінів

3. Пояснення завдань 1  і 2 підручника стр.93

4.Інструкція до вправи «Третій зайвий»

5.Пояснення та виконання дослідження на стр.93

6.Пізнавальний калейдоскоп-розповідь та демонстрація розкладання світла (відео)

7. Демонстрація виступу театру тіней

8.Огляд колажу

«Захист зору від шкідливого впливу яскравого сонячного світла»

 

1.Запис основних термінів з Наукової довідки

2.Сприйняття розповіді вчителя

3. Виконання завдань з підручника

4.Вправа «Третій зайвий»  (робота в парах)

Кожна пара отримує набори карток. Із поданих карток необхідно вибрати ту, яка не належить до світлових явищ. Учні мають пояснити свій вибір

Набір 1. Комета, чайник, веселка

Набір 2. Снігопад, захід сонця, свічка

Набір 3. Магніт, сонце, полярне сяйво

5.Виконання дослідження на стр.93

6.Перегляд відео

7. Інтегроване навчання: перегляд виступу театру тіней

8. Виконання колажу «Захист зору від шкідливого впливу яскравого сонячного світла»

 

самоконтроль,

 контроль вчителя

6.ЗВ (закріплення вивченого)

Оцінити свої знання Пригадати теоретичний матеріал

Надання посилання для проходження завдань і відстеження результатів

1.Виконання вправи за посиланням:

https://learningapps.org/8136789

 

 

самоконтроль, контроль вчителя

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Закріплення нового матеріалу

Поділ на дистанц.групи Виконати завдання

Поділити учнів на групи. Роздати завдання Надавати допомогу учням під час розв’язку завдання

1.Складання «асоціативного куща»

www.mentimeter.com/

самоконтроль, контроль вчителя,

робота в групах-взаємоконтроль

8. Рефлексія

самоаналіз роботи, систематизація знань та усвідомлення їхнього значення

оцінювання ефективності заняття

самоконтроль, контроль вчителя

9.Повідомлення домашнього завдання

Виконати домашнє завдання

Повідомити і пояснити домашнє завдання

 

 

Записати домашнє завдання у щоденниках.

1.Завдання для всього класу

-Опрацювати у підручнику стр.92-99

2.Дослідження «Утворення тіні»-описати

3. Скласти кросворд «Світло»- по бажанню

 

самоконтроль, контроль вчителя

 

doc
Додано
19 червня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку