Загадка. З хмарки всі ми вилітаємоі в танку легкім кружляємо. Білим все стає довкола,білий ліс і біле поле. Ми холодні, мов льодинки,називають нас … . Марія Пономаренкосніжинки. Якими бувають сніжинки?
Номер слайду 10
Робота з підручником. Василь Сухомлинський «Як дзвенять сніжинки»З чим автор порівнює дзвін сніжинок?
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Робота з підручникомсховалосьприслухáюсьшкільномувслухáюсязарожевівкришталеваснігопадзамерехтілидоторкається
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Робота з підручником. Василь Сухомлинський «Як дзвенять сніжинки»Читайте по черзі по 2 речення. Поставте одні одним запитання за змістом прочитаного.
Номер слайду 15
Віконце для допитливих. Сніжинки на 95 % складаються з повітря. Саме тому вони так неквапно падають на землю, немов кружляють у повільному танку. Швидкість їхнього падіння – близько 1 км/год. Те, що сніжинки мають у своїй структурі повітря, пояснює їх білий колір. Світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється. Тому ми бачимо їх сріблясто-білими.Існує щонайменше 130 різних форм сніжинок. Така велика кількість зумовлена складністю і різноманітністю умов, рухом повітря, різною вологістю в хмарах, де вони зароджуються, і зміною цих умов на шляху сніжинки до поверхні землі. За час свого падіння, форма сніжинок може кілька разів змінюватися.