ЯК ОБЛАДНАТИ ГОРОД В ДИТЯЧОМУ САДКУ

Про матеріал
На городірозбивають грядки 2,5—3 м завдовжки. Такадовжинадаєможливістьрозміщуватиуздовж грядок усіхдітейпід час сівби, спостереження за сходами, висаджуваннярозсади і т. д. Ширина грядок не повинна перевищувати 70 см, щобдітидо¬шкільноговіку могли під час роботидістати рукою до їїсереди¬ни.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

«ЯК ОБЛАДНАТИ ГОРОД В ДИТЯЧОМУ САДКУ»

Консультація для педагогів

 

C:\Users\User\Desktop\390718.jpg

Підготувала вихователь-методист:

Птуха О.М.

/Files/images/metodforum/390718.jpg

На городі розбивають грядки 2,5—3 м завдовжки. Така довжина дає можливість розміщувати уздовж грядок усіх дітей під час сівби, спостереження за сходами, висаджування розсади і т. д. Ширина грядок не повинна перевищувати 70 см, щоб діти до­шкільного віку могли під час роботи дістати рукою до її середи­ни. Висота грядок залежить від особливостей ґрунту і клімату місцевості.

Там, де холодний чи важкий ґрунт, коротке з вели­кою кількістю опадів літо або низьке місце, грядки роблять висо­кі— 40—50 см; на легких ґрунтах, у посушливих районах і на ви­соких місцях — нарівні з землею. На помірно вологих ґрунтах звичайна висота грядок 15—20 см. Щоб вони не осипалися, їхні краї роблять пологими. Відстань_між грядками повинна бути 50—60 см, а ширина основних доріжок городу – 1 м. Відведену під город ділянку огороджують парканом чи живопло­том з таких рослин, як кукурудза (швидко росте, дає добру зе­лень, має цікаві плоди і велике насіння) або соняшник (швидко росте, цікавий для спостережень за рухом суцвіть услід сонцю).

Овочеві культури. Відповідно до того, які частини овочевих куль­тур використовуються для їжі, їх поділяють на листяні (капуста, салат), плодові (огірок, помідор, гарбуз, кабачок, горох, квасо­ля, кукурудза), коренеплідні (редиска, ріпа, морква) і цибулинні (цибуля, часник).

Для вирощування з дітьми на ділянці дитячого садка овочів тре­ба брати культури невибагливі щодо ґрунту, прості у догляді, що швидко сходять, ростуть і дозрівають, мають їстівні частини, приємні на смак і придатні для вживання в сирому вигляді, цікаві для спостережень.

Більшість з цих вимог задовольняють такі городні культури: цибуля (на перо і городня) швидко росте, не потре­бує складного догляду, вітамінозна. Сіяти її можуть діти усіх груп.

Цукровий горох швидко сходить, невибагливий щодо ґрунту і догляду, смачний, у нього велике насіння, яке можуть сіяти діти усіх груп. На цій рослині можна добре простежити процес розвитку від насіння до насіння.

Біб і квасоля такі ж цінні своїми якостями, як і горох.

Редиска (рожева з білим кінчиком, льодяна бурулька) швид­ко сходить і достигає (через місяць уже можна збирати уро­жай), невибаглива щодо ґрунту; насіння велике, його можуть сіяти діти середньої і старшої груп.

Огірки швидко ростуть і цікаві для спостережень за розвит­ком рослини (появою листочків і цвіту, ростом плодів). У них велике насіння, яке можуть сіяти діти середньої і старшої груп.

Буряки невибагливі до ґрунту і потребують незначного догляду. Насіння їх велике і його можуть сіяти діти середньої групи.

Салат швидко росте, невибагливий, вітамінозний; насіння дуже дрібне; рослину можутьвирощувати тільки діти старшої і під­готовчої до школи груп.

Помідори — найкращий об'єкт для вирощування розсади і висаджування її дітьми старшої групи. У гарних яскравих плодах рослини багато вітамінів. На цій рослині можна спостеріга­ти за тим, як росте і змінюється листя, колір і розмір плодів.

Капуста цікава не тільки для вирощування розсади, а й для ознайомлення дітей з комахами — шкідниками культурних рослин.

Гарбузи і кабачки швидко ростуть, привертають увагу дітей усіх груп розмірами і яскравістю забарвлення квіток і плодів.

Морква і петрушка— рослини, які рекомендується висіва­ти на зиму з участю дітей старшої і підгoтoвчoï до школи груп. З зазначених культур для молодших груп треба взяти 1—2 культури, для середньої – 2—3, для старшої — 4 – 6, для підготов­чої до школи – 6-8.

Овочевих культур є дуже багато сортів. Треба брати ті з них, які краще пристосовані до місцевих природних умов.

 

docx
Додано
19 грудня 2021
Переглядів
1310
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку