"Як повернути Землі посмішку"

Про матеріал

Урок - роздум із спецлурсу"Моя щаслива планета" спонукає учнів задуматись над глобальними проблемами людства щодо збереження природних багатств. Активні форми роботи дають учням змогу роздумувати та приймати виважені рішення щодо актуальності проблеми.

Перегляд файлу

Урок - роздум  із спецкурсу «Моя щаслива планета» на тему:

«Як повернути Землі посмішку»

Мета: узагальнити знання учнів про те, що обов’язком кожного     громадянина  є охорона природи. Вчити оцінювати вчинки та їх наслідки.

Виховувати екологічну культуру, гуманне й шанобливе ставлення до природних ресурсів, активну громадську позицію, творчий підхід до колективної справи.

Хід уроку

І.Організація класу

“Я- сонце”

Діти, давайте привітаємося із сонячним промінцями і перетворимося на маленькі сонечка.

«Я- маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно і урочисто.

Я-велика Куля. В мене є багато тепла і світла.

Я- велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я посміхаюся від щастя дарувати тепло.»

-          Діти, який у вас став настрій?(відповіді дітей.)

Пропоную з таким настроєм провести цей урок  і отримати задоволення від власних успіхів.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Природа! З дитячих років ми звикаємо до цього всеосяжного розуміння оточуючого нас матеріального світу як сукупності природних умов і середовища життя людини. Земля – наш прекрасний і єдиний дім, надійний космічний корабель, у якому людина повинна бути справжнім господарем.

 Сьогодні  у нас є нагода подумати, як  Землі повернути посмішку.

 ІІІ.Основна частина.

1.Складання асоціативного куща до слова природа.

 

 

 

                                      Краса

          Свіже повітря                        джерело життя

                                   

      Лікарські рослини  ПРИРОДА             ненька 

Домівка для тварин                        Довкілля

 

З давніх – давен природа була основою життя людини. У ній знаходила людина все для вдоволення своїх потреб: їжу, одяг, житло. Проте природа не  безмежна у своїй щедрості, не залишається байдужою до проявів споживацького, егоїстичного ставлення до неї.

                      Земля

А я –Земля! Чому ж я не казкова?

Усе життя – це казка чарівна.

Дивись, дитя, ось квіточка чудова,

А тут є інша , ось іще одна.

А ось жучок заліз собі на зілля,

У небі пташка пісеньку співа.

Земля – планета голуба й красива,

І для усіх землян – великий дім,

В якому стільки казки, стільки дива,

І ми повинні мирно жити в нім!

   2.Виступ «еколога» ( в образі ангела з зеленими крилами.)

З того часу , як люди природу на землі почали «зневажати», Бог був змушений на Землю ангела свого послати. Йому ім’я – еколог.

                    Щоденно на нашій планеті :

  • 1700 акрів продуктивної землі стає пустелею;
  • 1000 людей умирають від отруєння водою;
  • Зникають 5 – 6 видів тваринного чи рослинного світу;
  • 55 осіб отруюються й гинуть від пестицидів та інших хімічних речовин;
  • 2000 тон  кислотних дощів випадає у Північній півкулі.

3. Інтерактивна вправа  «Метод «Прес».

а) Чи потрібно охороняти тварин?

«Я вважаю, що…» (охороняти тварин необхідно);

«…тому, що…» (без них не зможе жити людина);

«…наприклад…» (якщо тварини загинуть, то і людина не буде мати, що їсти, не зможе отримувати теплий одяг);

«Таким чином…» (охорона тварин – дуже корисна справа).

б) Для чого назви деяких тварин, поміщають до Червоної книги?

«Я вважаю, що…» (таке роблять для того, щоб люди знали, яких тварин слід оберігати);

«…тому, що…» (багато людей не знають, які саме тварини перебувають на межі зникнення);

«…наприклад…» (вуж, ящірка, беркут);

«Таким чином…» (У Червоній книзі ми знаходимо тих тварин, яких слід оберігати).

4. Інтерактивна вправа  «Питання – відповідь».

Клас поділяється на 2 групи. Кожна група заздалегідь готує ряд запитань і відповідей з теми .  Учні обмінюються запитаннями та відповідями         5. Гра «Дослідники». Робота в парах.

Обґрунтувати основні причини загибелі природи.

               1  .Знищення тварин.

               2 . Вирубування лісів.

               3 .Побутове сміття.

               4 .Відходи виробництва.

               5 .Хімічні речовини.

6. Захист думок.

7.Вправа «Коло ідей». Робота в групах.

Завдання : кожній групі скласти Програму збереження природи в Україні.

І група – з позиції школяра.

ІІ група –  з позиції океанолога.

ІІІ група – з позиції лісника.

ІV група – з позиції Президента.

8. Захист «ідей»

ІІІ.Фізхвилинка.   « Звірина телегуморина»

Пластичні імпровізації. Діти пантомімою показують різних тварин.

Ведмідь на пасіці.

Метелик над квіткою.

Чапля на озері.

Синичка на вікні.

Качка йде.

Хом’ячок їсть.

Кіт вмивається.

Коник – стрибунець на лузі.

ІV.Заключна частина.

  1. Створення коллажів «Земля моя кричить від болю»
  2. Захист колективних робіт.
  3. Підсумок «ДЕРЕВО РОЗДУМІВ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ятаймо, Земля, не рабиня наша, а мати.

                        А ми на своїй планеті – не тимчасові мешканці,

                         А мудрі господарі.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 січня 2018
Переглядів
1194
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку