"Як провести круглий стіл на уроці фізики"

Про матеріал

Протокол засідання "Круглого столу" з питання: " Атомна і ядерна фізика"

від 20.11.2014 р.

Присутні:

Учні групи 7КК 13

Запрошені:

Твереза Т.М - Голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін.

Топчій В.Г. – Методист корпусу

Викладачі ЗДЦПТО

Порядок денний

1.Узагальнення знань в області атомної і ядерної фізики.

2. Глобальність проблеми вивчення теми "Атомна і ядерна фізика"

Заслухали:

1.Викладача фізики Анциферову О.П. з питанням про глобальні проблеми в галузі атомної та ядерної фізики.

2. М. Жилу:ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Будова атому".

3. М.Галамагу: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Вивчення атомних ядер, іх природу, властивості і взаємні перетворення елементарних частинок".

4. О.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Явище радіоактивності".

5. Ю.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Існування радіоактивних ізотопів".

6. О.Нікітіна: учня групи 7КК13 з доповіддю "Ядерні сили".

7. С. Шворак: ученицю групи 7КК13 з доповіддю " Мирний атом".

8. А. Гірник: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Наслідки мирного атому".

Постановили:

  • 1. Проблеми, пов'язані з будовою атому, з екологією, з забрудненням навколишнього середовища, відношення до поставлених проблем необхідно розглядати в ширшому аспекті.
  • 2.Уроки проводити із застосуванням комп'ютерних технологій, сучасних матеріалів, публікацій в СМІ, наукової літератури.

3.Обговорити та розробити проект круглого столу у електронній розсилці.

4.Розмістити анонси круглого столу на сайті ЗДЦПТО.

Голосували: «за» - одноголосно.

Голова методичної комісії: Твереза Т.М.

Секретар заходу: Жук В.

Перегляд файлу

КОНСТРУКТОР УРОКУ: АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА

 

І. МЕТА УРОКУ:

поглибити і узагальнити знання в області атомної і ядерної фізики, розширити  кругозір учнів, удосконалити уміння відповідати на запитання шляхом висловлювання власної думки;

формувати науковий світогляд учнів;

розвивати організаторські, інтелектуальні і комунікативні уміння,

 активізувати пошуково – пізнавальну діяльність в роботі з науковою літературою, розвивати творче мислення, формувати інтерес до поставленої проблеми;

сформувати уміння виступати публічно, підібравши матеріал, який відповідає темі, висловлювати свою думку і вести діалог, підтримувати дискусію;

виховувати свідоме відношення до навчання, відчуття відповідальності,навички колективної учбової діяльності.

 

ІІ. ТИП УРОКУ: інтегрований  урок узагальнення і систематизації знань з використанням електронних засобів навчання та проектних технологій.

 

ФОРМИ І МЕТОДИ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ:

 Засідання «Круглого столу» з застосуванням електронних засобів навчання;

самостійна і групова діяльність учнів; презентація групових проектів.

 

ДЕМОНСТРАЦІЯ

Відео для уроку  "Атомна і ядерна фізика"

УСТАТКУВАННЯ:

комп'ютери і мультимедійний проектор;

 

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ СЦЕНАРІЙ ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ»

 

 ІV. ПРОТОКОЛ ПРОВЕДЕННЯ "КРУГЛОГО СТОЛУ"

V. ПІДСУМКИ УРОКУ.

VІ.РЕФЛЕКСІЯ.

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

1. Урок проходить в кабінеті фізики. На дошці – плакати до уроку (назва уроку, епіграф, мета, основні питання теми). На столах – учбова  література, теки з  матеріалами для індивідуальної і групової діяльності учнів.

2. Учні займають свої місця згідно протоколу.

 

 

ІІ. ВСТУП

У нас сьогодні незвичайний урок.

По-перше – нова форма      проведення уроку – круглий стіл, що дасть можливість публічного обговорення вивченої теми, вільного висловлювання своїх думок, рівні права і позиції всіх присутніх. У нас сьогодні відсутні керівники, ми всі експерти з поставлених задач. По-друге, наша тема «Атомна і ядерна фізика» є великим фізичним розділом, знання якого дадуть відповіді на проблеми, які стосуються і хвилюють всіх, наприклад: подальшого існування людства, безпечність, здоров’я, впевненість в майбутньому та інше.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Демонстрація фільму до уроку.

https://www.youtube.com/watch?v=netv8LixuY0

 

ІІІ. Колективна робота учнів ( обмін інформацією).

       Проглядають проекти:

      Моє відео

Публікацію "Біля джерела уранової епопеї".

Презентація "Атомна і ядерна фізика"

4. Протокол засідання.

5. Підсумок уроку.

Переглянувши всі відеоматеріали, прийнявши участь в обговоренні, стає зрозумілим, мотивація даного заходу. Підняті не тільки питання вивченого матеріалу, а і проблеми, пов’язані з будовою атому, з екологією, з забрудненням навколишнього середовища, відношення до поставлених питань.

 

 

 

 

 


 

Додаток 1.

Протокол засідання "Круглого столу" з питання: " Атомна і ядерна фізика" 

від  20.11.2014 р.                                                                                           

 

Присутні:

 

Учні групи 7КК 13

Запрошені:

Твереза Т.М   - Голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін.

Топчій В.Г. – Методист корпусу

Викладачі ЗДЦПТО

 

Порядок денний

 

     1.Узагальнення знань в області атомної і ядерної фізики.

      2. Глобальність проблеми вивчення теми "Атомна і ядерна фізика"

 

Заслухали:

  1. Викладача фізики Анциферову О.П. з питанням про глобальні проблеми в галузі атомної та ядерної фізики.

2. М. Жилу:ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Будова атому".

3. М.Галамагу: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Вивчення атомних ядер, іх природу, властивості і взаємні перетворення елементарних частинок".

4. О.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Явище радіоактивності".

5. Ю.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Існування радіоактивних ізотопів".

6. О.Нікітіна: учня групи 7КК13 з доповіддю "Ядерні сили".

7. С. Шворак: ученицю групи 7КК13 з доповіддю " Мирний атом".

8. А. Гірник: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Наслідки мирного атому".

 

 

Постановили:

1. Проблеми, пов’язані з будовою атому, з екологією, з забрудненням навколишнього   середовища, відношення до поставлених проблем необхідно розглядати в ширшому аспекті.

  1. Уроки проводити із застосуванням комп’ютерних технологій, сучасних матеріалів, публікацій в СМІ, наукової літератури.
  2. Обговорити та розробити проект круглого столу у електронній розсилці.
  3. Розмістити анонси круглого столу на сайті ЗДЦПТО.

 

Голосували: «за» - одноголосно.

 

 

 Голова методичної комісії:        Твереза Т.М.

 Секретар заходу:                          Жук В.

 

Додаток 2

Проглянувши матеріали проектів спробуйте проаналізувати їх шляхом запитань:

Чому……………………………….

Як………………………………….

Коли……………………………….

Звідки………………………………

Скільки…………………………….

Чи є необхідність………………….

 

РЕФЛЕКСІЯ

Мені здається, нам вдалося…

Що було головним?..

На мою думку потрібно…

Особливо цікавим було…

Більш за все мене здивувало…

Що дав мені урок…

Епіграф до уроку:

Горящий атом, я лечу
В пространствах — сердцу лишь известных,
Остановиться не хочу,
Покорный жгучему лучу,
Который жнет в полях небесных
Колосья мыслей золотых
И с неба зерна посылает,
И в этих зернах жизнь пылает,
Сверканье блесток молодых,
Огни для атомов мятежных,
Что мчатся, так же, как и я,
В туманной мгле пустынь безбрежных,
В бездонных сферах Бытия.

 

docx
Додано
26 серпня 2018
Переглядів
826
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку