Тема:Як здобути козацьке здоров´я. Енергія
Мета: розширити уявлення дітей про здоровий спосіб життя, поставити в приклад козаків, які загартовували своє тіло, дати уявлення про те, що корисно для здоров’я, а що ні, навчити розпізнавати корисні і шкідливі звички; розвивати увагу, пам'ять, мислення, висловлювати власні судження;
Обладнання:плакат з деревом , листочки червоного та зеленого кольору,презентація, підручник,робочий зошит,макет зубної щітки,готова зубна щітка,ножиці,папір.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І.Організація класу
- Добрий день. Мене звуть Марина Олегівна . Сьогодні урок «Я досліджую світ» проведу у вас я.
Ось дзвінок сигнал подав -
До роботи час настав
Ось і ми часу не гаймо
А урок свій починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1)Спостереження
- А розпочнемо ми із спостережень.
- Скажіть, будь ласка, яка зараз пора року?(осінь)
- Який місяць?(жовтень)
- Який день тижня?(четвер)
- Яке сьогодні число?(7)
- Яким було вранці небо, коли ми шли до школи?(світле, хмарне, темне і т.д.)
- Що стосовно опадів?(сніг ,дощ, туман і немає)
- Кому відома температура повітря?
- Як зараз виглядає береза?(з жовтим листям)
-А як виглядає ялиночка?(без змін, зелена)
- Як поводять себе птахи осінню?(відлітають в теплі краї)
- А тваринам як живеться осінню?(готуються до сплячки)
-А що люди роблять осінню?(збирають врожаї)
- Отже,всі восени всі чимось зайняті , а ми з вами розпочнемо наш урок
2)Бесіда по попередній темі
- Яку тему ви вивчали на попередньому уроці?(7 чудес України)
- Давайте, повторимо чудеса України(показ на слайді)
- Молодці , ви гарно запам’ятали попередню тему, а чи хочете ви мати міцне здоров´я , як у козаків?(так)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Бесіда
2.Робота з підручником
- Відкрийте підручник на с.62 та прочитайте , що таке енергія.
- А як ви гадаєте звідки ми отримуємо енергію?(відповіді дітей)
-А тепер давайте прочитаємо перший абзац на с.62 і дізнаємось чи правильно ви думали.
3.ФІЗКУЛЬХВИЛИНКА
4.Бесіда за малюнком
- Як потрібно дбати про своє здоров´я ?
- Подивіться на зображення та назвіть корисні звички
5.Відгадування загадки
- А зараз уважно послухайте загадку та кажіть що це.
Висять сорочки
У два рядочки.
6.Міркування та розв’язання задач
1.(28+4=32 зуба у Івася)
2.(більше у дорослої людини на 12 зубів)
7.Інтеграція з уроком трудового навчання
- А в кожного є зубна щітка дома?(так)
-А що це в мене в руках?(зубна щітка з картону)
- А давайте ми з вами виготовим таку саму зубну щітку
- Зараз вам роздадуть макет зубної щітки. А що таке макет?
- Вам потрібно обвести на картоні та вирізати. Після того,як ви вирізали вам потрібно нарізати «щетину» зубної щітки.
- Підніміть вверх та покажіть свої зубні щітки.
V. Закріплення знань учнів
1.Робота в зошиті
-А тепер відкрийте свої робочі зошити на с.23.
- Прочитайте завдання для 1 вправи. Що потрібно зробити?(відновити рядки вірша)
Щоб здоров’я добре мати,
Слід про нього змалку ... (дбати).
Кожний ранок обливатись
І зарядкою ... (займатись).
У дворі щодня гуляти,
Повноцінно їсти й ... (спати).
Добре мити всі продукти,
Досхочу вживати ... (фрукти).
За зубами доглядати,
Дірочки всі ... (пломбувати).
Будете це все робити –
Перестанете ... (хворіти).
-Молодці , ви гарно впорались з цим завдання тепер давайте перейдемо до наступного завдання.
-Що вам потрібно зробити?(з´єднати прислів’я)
1. рухайся більше проживеш довше
2. Недосипаєш-здоров'я втрачаєш
3.Здоровя не купиш , його розум дарує.
- Молодці, ви і з цим завданням гарно впорались.А чи впораєтесь з наступним? Що потрібно зробити?(позначити заходи, які дозволяють зберегти тіло здоровим)
- Ви виконуєте самостійно, той хто виконав склав ручки , щоб я бачила, а потім всі разом перевіримо.
- Виконуєм 5 завдання.Що потрібно зробити?(виконує 1 учень)
- Виконуєм 6 завдання.Що потрібно зробити?(виконуєм всі разом)
-
VІ. Підсумок