Назва сімейства в перекладі з грецької означає "пірнає". Його ще називають «водний тигр». Довжина жука-плавунця може досягати 37 міліметрів. Незважаючи на те що плавунці живуть у воді, жабри у них відсутні, а дихають вони атмосферним повітрям. Спливаючи на поверхню водойми, жук виставляє з води задній кінець черевця, набираючи, таким чином, повітря в порожнину.
Номер слайду 16
Жук-плавунець за способом живлення - хижак, він здатний нападати на жертву, розміри якої в кілька разів перевищують його власні. Зазвичай, він харчується різними водними безхребетними, іноді мальками, також може поїдати і десятисантиметрових риб і навіть тритонів. Великі мешканці водойми різкими рухами скидають жука, але з рани, яку він завдав, починає сочитися кров, і тоді інші плавунці накидаються на здобич. Доля жертви вирішена заздалегідь, якщо в ставку її чекає не один жук-плавунець. Чим харчується цей хижак, нам вже відомо, але сюди ще можна додати мертвих риб і жаб, які опинилися у воді.
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Дорослі лящі, коропи, окуні і судаки плавають у товщі води.
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Здобич чапля вишукує і на мілководді, і на суші. Головний її раціон — риба, проте пташка частенько, гуляючи луками чи полями, виглядає й ховрашків, мишей, землерийок, ящірок, вужів...
Номер слайду 22
Плавають на поверхні води качки – крижні й чорні лиски з білою плямою на лобі.
Номер слайду 23
Номер слайду 24
На берегах причаїлися жаби.
Номер слайду 25
Звірі – бобер і видра, тісно пов’язані з водою, проте і на суші проводять багато часу. Бобер — великий гризун, пристосований до напівводного способу життя: великі легені і печінка забезпечують їм такі запаси повітря та артеріальної крові, що під водою бобри можуть залишатися 10-15 хвилин, пропливаючи за цей час до 750 м. На суші бобри досить незграбні.
Номер слайду 26
Голова і тіло довжиною 500—820 мм, хвіст довжиною 330—500 мм, вага 5—14 кг. Ще називають лютра.Її меню складається головним чином з риб, жаб, раків, крабів та інших водних безхребетних. Птахи й наземні ссавці, такі як гризуни та кролики, також приймаються. Видри захоплюють свою здобич ротом, а не руками.