Які бувають форми поверхні суходолу Землі. Рельєф. Форми рельєфу суходолу

Про матеріал
Освітня: ознайомити учнів з різними формами поверхні суходолу Землі. Розвивальна: розкрити поняття «рельєф» та пояснити, як утворюються основні форми рельєфу. Виховна: дати учням знання про різні типи форм рельєфу, їх особливості та приклади з життя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Які бувають форми поверхні суходолу Землі.

Номер слайду 2

Еверест (Джомолунґма) — найвища вершина земної кулі, розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Її висота становить 8848,86 метра над рівнем моря. А яка найвища гора в Україні? Давайте разом знайдемо відповідь, користуючись https://www.openstreetmap.org/#map=6/48.54/31.17!

Номер слайду 3

За допомогою Google Earth або Google Пошуку знайдіть найвищу вершину Кримських гір - Роман-Кош. Напишіть її назву, висоту та покажіть, де вона знаходиться на карті у чаті. Хто знайде першим — той отримає звання "Дослідника рельєфу"(+2 бали до підсумкової роботи)!Давайте проведемо дослідження!

Номер слайду 4

Заплющте очі на кілька секунд і уявіть себе мандрівником, який стоїть на вершині високої гори. Ви дивитеся вниз і бачите річки, що течуть у долинах, а поруч тягнуться рівнини до самого горизонту. Як думаєте, як називаються ці частини земної поверхні?

Номер слайду 5

Рельєф - це сукупність різних за формою, величиною, походженням нерівностей земної поверхні.

Номер слайду 6

На планету Земля від початку її існування постійно впливають різноманітні чинники. Рух земних плит (тектоніка)Виверження вулканів. Вплив води. Вплив льоду Вплив вітру

Номер слайду 7

Чинники, які змінюють форми її поверхні поділяють. ВнутрішніЗовнішнісили повільно опускають і піднімають ділянки земної поверхні;впливають на формування великих форм рельєфу (гори, рівнини).енергією Сонця, водою, вітром, льодовиками, діяльністю людини;впливають на формування середніх та малих нерівностей рельєфу.

Номер слайду 8

А чи знаєте ви, що існують сили, які можуть змінити навіть цілі гори?Чи помічали ви, як земля змінюється? Наприклад, після дощу з'являються ямки чи потічки на ґрунті.

Номер слайду 9

Горотворення – процес формування гірських порід (підйоми та опускання великих масивів суходолу, виверження вулканів землетрусів).

Номер слайду 10

У подальшому великі форми руйнуються під дією зовнішніх чинників. День за днем вітер і вода повільно, але неухильно руйнують поверхні земної кори і переносять їх на великі відстані.

Номер слайду 11

Поясни, як ти розумієш приказку “вода камінь точить”

Номер слайду 12

Вивітрювання – сукупність зовнішніх процесів, які руйнують гірські породи на поверхні Землі.

Номер слайду 13

Фізичне вивітрювання- розтріскування порід через коливання температур. Біологічне вивітрювання – руйнування порід організмами. Хімічне вивітрювання – зміна складу порід під впливом повітря і води. Вивітрювання

Номер слайду 14

Опуклі форми рельєфу називають додатними. Це гори, височини, пагорби на суші та дні океанів. Угнуті форми — улоговини морів і озер, яри, балки — називають від'ємними формами рельєфу.

Номер слайду 15

Рівнини - це відносно рівні ділянки земної поверхні з невеликою кількістю висот. Гори - це ділянки земної поверхні, підняті вищі 500 м над рівнем морем.

Номер слайду 16

Класифікація рівнин і гір за висотою

Номер слайду 17

Чинник. Як формує рельєф. Приклад. Тектонічні рухи. Створюють гори. Карпати. Виверження вулканів. Утворюють вулканічні гори. Вулканічні гори Закарпаття (Гутин Томнатик, Вулканічний хребет)Вода. Розмиває поверхню. Долина Дністра, долина Дніпра. Вітер. Утворює дюни. Олешківські піски (Херсонщина)Льодовики. Розрівнюють поверхню. Полісся (рівнинний рельєф після льодовикового періоду)Майндмеп для запам’ятовування

pptx
Додано
14 грудня
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку