Відповідь: Пеле, Бразилія (Пеле Едсон Арантес Ду Насіменто з 15 років виступав за клуб «Сантос» з 1956 по 1974 роки. За цей клуб він провів 1120 матчів і забив 1087 голів. Пеле єдиний футболіст, хто був тренером і капітаном команди, яка стала чемпіоном світу. І зараз Пеле вважається кращим футболістом усіх часів.
Відповідь: «Маракана». Стадіон «Маракана є одним із знаменитих стадіонів світу, головний стадіон Бразилії. Ця спортивна споруда є домашньою ареною для бразильських клубів «Фламенго» і «Флуміненсе», а також для збірних Бразилії по футболу. Саме на цьому стадіоні Пеле забив свій тисячний гол! Його історія пов’язана з історією Чемпіонату світу по футболу 1950 р. Саме до цієї події був побудований цей гігантський стадіон на 200 тис. глядачів. За свою історію «Маракана» не раз реставрувався і перебудовувався, за рахунок чого його місткість значно зменшилася – 106345 посадочних місць.
10. Господарями на чемпіонаті Європи Євро –2012 були дві країни – Польща і Україна. Це третій турнір в історії національних футбольних змагань, де господарями були дві країни. А які дві країни приймали перший турнір чемпіонатів Європи, де господарями також були дві країни?Бельгія та Нідерланди. Австрія та Швейцаріяс) Франція та Англія
Відповідь: Аргентина. Цей легендарний футболіст був нападником (півзахисником) збірної Аргентини і кількох клубів. Був головним тренером збірної Аргентини. За збірну Аргентини він провів – 91 матч, забив 34 голи. Д. Марадонна був чемпіоном світу серед молодіжних команд – 1978 рік, чемпіоном світу – 1986 рік. В 1986 році президент клубу «Наполі» Італія подарував автомобіль Ферарі F-40 Дієго Марадонні, що був на той час єдиним у світі.
Відповідь: Аргентинський воротар Амадео Каризо. Аргентинський воротар Амадео Каризо, який грав з 1945 р. по 1970 р., вважається першим голкіпером, який вдягнув футбольні рукавички. В даний час йому за 80 років і він працює в рідному клубі «Рівер Плей» в якості директора спортивного комплексу.
Відповідь: У 1953 році Лев Яшин став володарем Кубка СРСР з хокею та бронзовим призером чемпіонату СРСР. Більше трьох років своєї кар’єри він присвятив грі в хокей. Яшина вже хотіли покликати в хокейну збірну на чемпіонат світу, але він вирішив сконцентруватися на футболі. І вже в 1963 році, як єдиний воротар за всю історію європейського футболу, отримав нагороду «Золотий м’яч», як кращий гравець Європи. Поет Євген Євтушенко назвав Л. Яшина «Шаляпин русского футбола», а В. Висоцький присвятив йому свою пісню «Вратарь».
Відповідь: В Англії в ХІХ ст. на одному з футбольних матчів в спірний момент суддя не зарахував гол. Тому один з вболівальників – торговців запропонував вирішити спір за допомогою свого товару, що призвело до зміни футбольних правил. Він запропонував накинути рибацьку сітку на футбольні ворота. Це сталося у 1890 році. Деякий Джон Броді згодом запатентував свій винахід, відправився по футбольних клубах Англії, пропонувавши свої послуги. В 1891 році вперше використали сітку в офіційному матчі між збірними командами Півночі і Півдня Англії. Коли Броді помер в 1934 р. одну з вулиць в Ліверпулі назвали Броді Авеню, в його честь. А фірма «Броді» і досі виготовляє футбольні сітки. Продукція компанії за оцінками фахівців міцна і довговічна. Кожна сітка цієї фірми сплетена із 25 000 вузлів.
Відповідь: Найкращі футбольні бутси виготовляються зі шкіри кенгуру. Матеріал із якого виготовляють футбольне взуття, повинне відповідати багатьом вимогам. Бутси повинні бути комфортними і непромокаючими, легкими. Усім цим умовам максимально відповідає шкіра кенгуру. Цей матеріал еластичний, відмінно повторює контури стопи і не боїться вологи. Сучасні технологи намагаються створити матеріал, який би максимально повторював якість шкіри кенгуру (наприклад, мікрофібра). Але поки що не вдається створити повноцінну заміну.
Відповідь: 11 – метровий удар по воротах названий в честь ірландського експерта по правилам футболу Джона Мак – Пенальті, який в 1891 році запропонував призначити такий удар за грубу гру або гру рукою захищаючої команди в межах штрафного майданчика. Насправді такої людини не було. В усьому світі винахідником пенальті вважається ірландець Уїльям Мак. Крам. Текстильний фабрикант, син мілліонера, а у вільний час воротар команди «Мілфорд». Саме він вніс пропозицію пробивати в штрафному майданчику удар по воротах. Ідею про пенальті називали смертельною карою і вона була все – таки прийнята. А винахідника вже давно забули, і тільки внуки і правнуки Мак. Крама знають, що в роки «Великой депресії» їх футбольний предок , прикрив фабрику і розтратив сімейні мілліони в Монте-Карло, розвівся з дружиною і помер одиноким алкоголіком в 1932 році.
Відповідь: Судді з’явилися на полі після 1873 року. До 1873 р. вважалось, що суддя в гру не повинен втручатися. Обов’язком судді було слідкувати за часом, робити помітки про матч, вилучати і призначати гравців, а також вирішувати спори представників. Футбольні судді сиділи на трибуні у кріслі і свистків не мали, користувалися голосом або подавали знаки, дзвеніли дзвоником, щоб звернути на себе увагу і винести рішення. Поява свистка і судді на полі є забавною історією. Гру в ті часи могли судити не тільки професіонали, а і любителі. Це могли бути лікарі, письменники … . Відомо, що Артур Конан Дойл також був футбольним арбітром (він мав медичну освіту). В 1878 році гру доручили судити одному із поліцейських, і коли на полі розпочалася бійка, він не задумуючись, згадав про свій професійний обов’язок щодо громадського порядку, засвистів у свій службовий свисток, вибігаючи на поле. Налякані гравці припинили бійку. А суддя з тих пір виходить на поле зі свистком. Завершив кар’єру Пьєр Луіджи Колліна, єдиний в історії футбольний арбітр, який зумів добитися статусу зірки.