За П. Королем «Снігова баба і зайчик» (Урок)

Про матеріал
Розробка уроку літературного читання за підручником «Українська мова та читання. Частина 2» Н.І. Богданець-Білоскаленко (Видавництво "Грамота",2019 Навчаю дітей мислити критично. Створюю ситуацію успіху для розвитку особистості дитини, даю можливість кожному відчути радість досягнення, усвідомлення своїх здібностей, віру у власні сили.
Перегляд файлу

Літературне читання / 2 клас /

Тема. Оповідання «Снігова баба і зайчик»

за П. Королем

Мета. Вчити аналізувати прозові твори, висловлювати власну думку, працювати в парах, в групах; розвивати критичне  мислення; удосконалювати навички учнів у виразному читанні.

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: мультимедійний комплект, матеріали для гри «Морський бій»»; картки для ігрових завдань, підручник.

Хід уроку

 

I. Організаційна частина

 - Сьогодні до нас на урок прийшли гості.

- Посміхніться один одному.

- Подаруйте і мені вашу посмішку.

- Усміхніться нашим гостям.

- Присідайте на свої місця.

- Яким ви хочете бачити наш урок?

- Що для цього потрібно?

- Я думаю, що завдяки нашим спільним зусиллям саме такий урок у нас і вийде.

II. Мовленнєва розминка

  • Щоб добре ви відповідали на уроці, щоб ваш язичок був слухняний, давайте проведемо  мовленнєву розминку.

 

  1.  Робота над чистомовкою.  Слайд 2

           Ець-ець-ець — вдарив перший …..

           Ок-ок-ок — тихо падає….

            Ір-ір-ір — діти вибігли у….

            Му-му-му — весело зустрінемо…

  1. Робота над  скоромовкою.  Слайд 3

          На лужок ішов сніжок, 

          Вбрав лужок у кожушок.

          По лужку стрибав Дружок,

          І пошкодив кожушок.

III. Перевірка домашнього завдання

        Слайд 4

  1. Метод « Крісло автора». ( Розповіді дітей про відпочинок взимку)

IV. Мотивація навчальної діяльності

  1. Складання асоціативного куща. Слайд 5

 

  • Діти, хоч і не зимова погода надворі, але скажіть, будь ласка, з чим асоціюється у вас слова «зима».
  1.  
  • Поплескатйе в долоньки, хто хоче, щоб випав сніжок.
  • Потупайте ніжками, хто хоче зліпити снігову бабу.
  • Покивайте голівками, хто хоче покататися на санчатах.
  • Пострибайте, хто хоче погратися в сніжки.
  •  
  1. Прийом «Фішбоун».    Слайд 6

 

  • Подумайте і скажіть, якою може бути зима?

Причини:                                                   Факти:

  1. Сніжна.                    1. Багато снігу.
  2.  Радісна.                   2.Катання на санчатах, лижах, ковзанах.                                                
  3. Крижана.                  3. Річки і озера вкриваюься льодом.
  4. Холодна.                   4. Сильні морози.
  5. Люта.                         5. Люди одягаться  тепліше.                

 

  1. Робота в парах. Гра «Веселі рими»  Слайд 7

 

  • Діти, а чи любите ви вірші про зиму?
  • Зараз ми з вами будемо поетами. Пригадайте створені нами правила роботи у групах та парах. Зараз ви отримаєте картки із текстом вірша, але там відсутні певні слова. Доберіть ці слова. Кому важко, можете скористатися  допоміжним конвертом.

Снігова баба. О. Маружний

    Порошить … метелиця

         Білим снігом … стелиться.

         На подвір’я, як жива,

         Вийшла Баба … снігова.

 

         У вбранні зимовому,

         Гарному, … казковому

         На сніжку вона стоїть,

         Ще й ногами … тупотить.

 

 

         Є у баби палиця,

         Баба нею … свариться.

         Чорні очі аж горять:

         Краще Баби… не чіпать!

 

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Гра «Передбачення».  Слайд 8
  • Прочитайте уважно заголовок. Як ви вважаєте, про що буде йти мова в оповіданні?
  • Якою ви собі уявляєте снігову бабу? Зайчика?

 

  1. Первинне читання тексту. Слайд 9

 

  • Я починаю читати, а ви уважно слідкуйте – будете продовжувати.
  • Які слова у тексті були для вас незрозумілими?

 

  1. Словникова робота.   Слайд 10

 

НАДВОРІ                                     СПЛЕСНУЛА

ВУГЛИНКИ                                 МАБУТЬ

ҐАНОК                                         НЕ ЗАБЕРЕ

    4.  Постановка навчальної проблеми.

        - Що вирішили зробити діти?

        - Яка головна думка оповідання?

VI. Аналіз тексту

         - Щоб дати відповіді на  ці запитання, виконаємо самостійно тестові    завдання        до тексту.

        1. Тестування.  Слайд 11-12

   1. Що почали робити діти?

      а) будувати снігову фортецю;    к) ліпити снігову бабу;      е) гратися у сніжки.

   2. З чого діти зробили очі?

     а) з намистинок;    б) ґудзиків;     о) з вуглинок.

   3. Куди вибігли діти?

    р) на ґанок;      б) на подвір’я;         у) у ліс.

4. Якими стали валянки снігової баби?

     л) чорнішими;  б) синішими;   з) білішими.

5. Чого не було у баби?

    и) носа;    б) очей;       в) рота.

6. Хто дав пораду дітям?

    а) баба;    н) дід;         с) тато.

7. Що порадив дідусь зробити дітям, аби заєць не шкодив?

    т) обгородити снігову бабу;    о) поставити корзину з апельсинами;

    у) поставити корзину з капустою та морквою.

          - Перевіримо правильність виконання завдання. Використовуючи букви-відповіді, складіть ключове слово, яке допоможе вам дати відповідь на  питання: Що вирішили зробити діти? ( Корзину)

       2. Вправа « Морський бій».  Слайд 13

 Перед вами знаходиться поле словесного бою, де заховалося 3 слова. Завдання для нас називати по черзі колір і число по вертикалі, літеру по горизонталі. На перетині ліній відкриваємо віконечко. Виконуємо ці дії до тих пір, поки не знайдемо всі слова.

- Складіть із цих слів відповідь на наше 2 проблемне запитання: «Чого навчило вас це оповідання?» ( Допомагати тваринам взимку).

- А кому ми можемо допомогти взимку?

    3. Робота з табличками.  Слайд 14

- Відтворіть послідовність подій у творі

(ЛІПИЛИ СНІГОВУ БАБУ - ВИБІГЛИ НА ПОДВІР’Я - ШУКАЛИ НОСА - РОЗМОВЛЯЛИ З ДІДУСЕМ – ВИКОНУВАЛИ ПОРАДИ ДІДУСЯ)

  1. Гра «Розвідники».     Слайд 15

Вправа на розвиток уваги і швидкого читання

  • Знайдіть і прочитайте речення, де вжито такі вирази: «підвели брови», «почали шукати», «бабині валянки», «куди подівся ніс», «наповнену морквою», «бабиного носа».

VII. Підсумок уроку

         1. Рефлексія. Гра «Мікрофон».    Слайд 16

      - Чи було вам цікаво на уроці?

      - Що найбільше сподобалось?

      - Що б ви порадили дітям?

VIII. Оцінювання учнями своєї роботи

         Слайд 17

     - Народ говорить:

        «Хто працює, а хто ловить Ґав» .

  • Як ви розумієте вислів – «ловити Ґав ?»
  • Хто ж з вас працював, а хто «ловив Ґав ?»
  • Зробіть для себе висновок і відмітьте на « Картках успіху» свою роботу на уроці.

 IX. Домашнє завдання

       Виразно читати оповідання , придумати свою кінцівку.

docx
Додано
16 листопада 2021
Переглядів
1190
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку