Загальні основи проектування у виробничій діяльності людини. Основні поняття: проект, проектування, проектно-технологічна діяльність, виробничий проект, навчальний проект
Номер слайду 2
Проектування як особливий вид діяльностіПроектування не є принципово новим видом людської діяльності. Творчі відкриття винахідника чи науковця, створення архітектурних споруд чи художніх творів — це прояв творчості і водночас проектування в певній галузі людської діяльності.
Номер слайду 3
Будівництво єгипетських пірамід, зведення Великої Китайської стіни — це ті проекти, що свого часу були не менш значущими, ніж сучасний проект автомобіля без двигуна внутрішнього згоряння
Номер слайду 4
Проектування як особливий вид діяльності формується на початку ХХ століття і пов'язане насамперед з діяльністю креслярів, необхідністю особливо точного перенесення задуму інженера чи винахідника у вигляді графічного зображення для передавання його виконавцям на виробництві. Однак поступово таку діяльність пов'язують з науково-технічними розрахунками на кресленнях основних параметрів майбутньої технічної системи, її попереднім дослідженням.
Номер слайду 5
Нині проектна діяльність виходить далеко за межі сучасного виробництва і тісно пов'язана з науковою, мистецькою, політичною та суспільною діяльністю людини. Розроблення й упровадження медичних препаратів, спорудження спортивних комплексів, проведення виборчої кампанії мають низку спільних ознак, що характеризують їх як проекти.
Номер слайду 6
Ознаки проектної діяльності:-вирішення певної проблеми;-спрямованість на досягнення конкретної мети;-взаємопов'язані дії, що ведуть до кінцевого результату; -діяльність, пов'язана з плануванням;-наявність певного бюджету (фінансового, матеріального тощо);-суб'єктивна чи об'єктивна новизна,-унікальність і неповторність.
Номер слайду 7
Проект починається з творчого задуму чи певної ідеї щось практично втілити в життя. Основні риси проектної діяльностіВзагалі будь-який проект — це спочатку ідея чи задум, і лише потім — план реалізації та власне практична реалізація.
Номер слайду 8
Досить часто проект пов'язують із вирішенням певної проблеми. Проект як проблема може зумовити таку ситуацію творчості, в якій дизайнер намагається віднайти нове нестандартне рішення. Тоді проект набуває фанстачних або незвичайних форм і конструкцій.
Номер слайду 9
Проект – це сукупність певних дій, документів, попередніх текстів, задум чи план створення матеріального об'єкта, предмета, різного роду теоретичних продуктів. Проект неможливо створити й реалізувати без творчої діяльності. Проектування – діяльність, під час якої обґрунтовується й розробляється проект. Проектування спрямоване на здобуття певного результату в заданий проміжок часу і може бути реалізоване за наявності певних ресурсів (матеріальних, людських, фінансових). Тому невід'ємною умовою виконання проекту є наявність у його структурі бюджету, який відповідає видам запланованих робіт, використовуваних матеріалів, інструментів, термінам виконання.
Номер слайду 10
Щоб досягти мети проектування, необхідно комплексно забезпечити умови для здійснення таких взаємопов'язаних цілей проектування:
Номер слайду 11
Проектна діяльність нині пронизує всі сфери функціонування традиційного промислового підприємства:
Номер слайду 12
В умовах промислового виробництва розрізняють проектування «внутрішнє» і «зовнішнє». Перший вид проектування пов'язаний зі створенням креслярських зображень, проектної документації (технічного та робочого проектів), які є основними документами для виготовлення технічної системи на виробництві. Другий вид сучасного проектування («зовнішнє») спрямований на вироблення загальної ідеї, її дослідження за допомогою теоретичних засобів, розроблених у відповідній технічній науці.
Номер слайду 13
Самоконтроль Норма часу Планування Собівартість Проектування — це діяльність, за якої матеріальні, фінансові та людські ресурси організовано новаторським шляхом для виконання унікальної роботи з обмеженнями у витратах і строках виконання, щоб досягти позитивних змін, визначених кількісними та якісними параметрами. Мета проекту. Обґрунтування