Загальні відомості про Антарктиду

Про матеріал
Матеріал уроку призначений для вчителів, які викладають географію у 7 класі. У розробці містяться завдання для дитини з ООП.
Перегляд файлу

Географія 7 клас

Дата :

Тема: Загальні відомості про Антарктиду

Мета : ознайомити учнів з географічним положенням Антарктиди; з історією дослідження та освоєння материка, першовідкривачами материка Фадея Беллінсгаузена, Михайла Лазарєва, Роальда Амундсена, Роберта Скотта; з  країнами, що беруть участь у сучасних дослідженнях; формувати в здобувачів освіти вміння наводити приклади про значення міжнародного співробітництва у вивченні Антарктиди; пояснювати відмінності між Антарктикою й Арктикою; формувати уміння показувати на карті Антарктичний півострів, моря Ведделла, Росса; оцінювати роль України в дослідженні Антарктиди; розвивати  критичне мислення, спостережливість, самоаналіз; виховувати повагу до своєї Батьківщини; формувати бережливе ставлення до природи; виховувати активну життєву позицію.

Тип уроку : засвоєння нових знань

Форма уроку :

Обладнання та матеріали : карта «Антарктиди», атласи, портрети першовідкривачів Антарктиди, відеоролик про науково-дослідну станцію «Академік Вернадський»

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів

Для усього класу

Для здобувача освіти з ООП

Закресли зайве

Ніл, Конго, Муррей, Оранжева

Співвіднеси державу та її столицю

  1. Єгипет     а) Бразиліа
  2. Нігерія     б)  Канберра
  3. ПАР         в) Сантьяго
  4. Бразилія   г) Каїр
  5. Аргентина  ґ ) Абуджа
  6. Чилі           д) Преторія
  7. Австралія  е) Буенос – Айрес

                    є) Ліма

Продовж речення

Найспекотніший материк…

Найвологіший материк…

Найпосушливіший материк

 

Тест

  1. Найбільший згаслий вулкан в Африці :

А) Камерун; Б) Котопахі; В) Кіліманджаро;

2. Найбільшим за площею озером в Африці є :

А) Чад; Б) Вікторія; В) Ньяса; Г) Танганьїка

3. Найвищий водоспад світу :

А) Вікторія; Б) Анхель; В) Ігуасу

4. Сельва – це…

А) вологі екваторіальні ліси; Б) савани; В) рідколісся.

5. Найбільшу площу в Австралії займає кліматичний пояс:

А) екваторіальний; Б) субекваторіальний ; В) тропічний; Г) субтропічний.

6. Живлення річок Австралії  переважно:

А) дощове; Б) льодовикове; В) підземними водами.

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

Відгадайте загадку

Тут панує вічний холод.

Літо лиш на календарі.

Тут працюють науковці

З різних закутків Землі.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку:

Проблемне питання

Чим можна пояснити, що в Антарктиді вчені знаходять рештки теплолюбних

Рослин і тварин ?

IV. Вивчення нового матеріалу:

Розповідь вчителя

Антарктида – найвищий і найхолодніший материк на Землі. Середня потужність льодовикового покриву 2000 м. Тут у льодовиках розміщується до 80% запасів прісної води. А «вічна мерзлота» впливає на клімат усієї південної півкулі. Тут немає пір року, а лише розрізняють полярний день і полярну ніч.

Розповідь вчителя супроводжується роботою  з географічною картою

Антарктида лежить на південь від Південного полярного кола. Тільки частина материка виходить за його межі. Тому тут спостерігається полярна ніч і полярний день. Північ материка омивають води Тихого, Атлантичного та Індійського океанів.

Найпівденніша точка нашої планети – Південний полюс – лежить у центрі материка. Всі напрямки від нього ведуть лише на північ. Наявність у цьому районі Землі великого масиву суходолу, оточеного океанами призвели до виникнення найбільшого сучасного материкового зледеніння.

Робота з поняттям, запис у зошит

Антарктика  - це Антарктида, разом із прилеглими до неї частинами трьох океанів. Антарктика та, що лежить проти північної полярної області земної кулі – Арктики.

Деякі вчені навіть виділяють п’ятий океан – Південний.

Вчитель показує на карті моря : Ведделла, Росса та Белінсгаузена; Арктичний півострів.

Робота з підручником

Опрацюйте пункт «Історія та дослідження Антарктиди» та заповніть табличку

Для всіх здобувачів освіти у класі

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для здобувача освіти з ООП

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

 

Хвилинка відпочинку

Виготовлення сніжинки

Розповідь вчителя

Антарктида не належить жодній державі. Тут мають право працювати на науково-дослідних станціях дослідники з різних країн нашої планети. Вони досліджують льодовиковий покрив, підлідний рельєф материка, корисні копалини, кліматичні особливості, верхні шари атмосфери, життя в прибережних водах. Цими дослідженнями користується все людство.

Перегляд відеоролика про науково-дослідну станцію «Академік Вернадський»

Запитання

  1. Що досліджують українські дослідники в Антарктиді ?
  2. Що цікавого ви дізналися з відеоролика ?

V. Закріплення вивченого матеріалу

Обговорення проблемного питання

Вправа «Чарівна скринька»

Учні по черзі витягають з скриньки запитання по темі уроку і дають відповіді на них.

  1. Які океани омивають Антарктиду ?
  2. Чому на материку не розрізняють пори року, а лише полярний день і полярну ніч ?
  3. Чому Антарктиду відкрили  пізніше інших материків ?
  4. Назвіть перших дослідників Антарктиди ?
  5. Що таке Антарктика ?
  6. Які моря омивають Антарктиду ?
  7. З якою метою почали вивчати Антарктиду ?
  8. Як називається українська дослідна станція в Антарктиді ?
  9. Що досліджують українські вчені на материку ?

VI. Підсумки уроку

Закінчіть речення

На уроці я дізналася (- вся)…

Мені було цікаво (не цікаво) про…

Мені було важко, не зрозуміло…

Самооцінювання

Твердження

Так, ні, частково

Я знаю географічне положення Антарктиди

 

Я знаю про першовідкривачів материка Фадея Беллінсгаузена, Михайла Лазарєва, Роальда Амундсена, Роберта Скотта та їхні відкриття

 

Я розумію важливість досліджень Антарктиди для всього людства

 

 

Я вмію розказати про дослідження українських науковців на станції «Академік Вернадський»

 

Я вмію пояснювати відмінності між Антарктикою й Арктикою

 

Я вмію показувати на карті Антарктичний півострів, моря Ведделла, Росса

 

Я вважаю себе людиною з активною життєвою позицією

 

 

VII. Повідомлення домашнього завдання:

Опрацювати відповідний параграф підручника

Підготувати повідомлення (на вибір) про клімат, рослинність, тваринний світ Антарктиди.

 


Закресли зайве

Ніл, Конго, Муррей, Оранжева

Співвіднеси державу та її столицю

  1. Єгипет     а) Бразиліа
  2. Нігерія     б)  Канберра
  3. ПАР         в) Сантьяго
  4. Бразилія   г) Каїр
  5. Аргентина  ґ ) Абуджа
  6. Чилі           д) Преторія
  7. Австралія  е) Буенос – Айрес

                    є) Ліма

Продовж речення

Найспекотніший материк…

Найвологіший материк…

Найпосушливіший материк

 

Закресли зайве

Ніл, Конго, Муррей, Оранжева

Співвіднеси державу та її столицю

  1. Єгипет     а) Бразиліа
  2. Нігерія     б)  Канберра
  3. ПАР         в) Сантьяго
  4. Бразилія   г) Каїр
  5. Аргентина  ґ ) Абуджа
  6. Чилі           д) Преторія
  7. Австралія  е) Буенос – Айрес

                    є) Ліма

Продовж речення

Найспекотніший материк…

Найвологіший материк…

Найпосушливіший материк

 

 

Закресли зайве

Ніл, Конго, Муррей, Оранжева

Співвіднеси державу та її столицю

  1. Єгипет     а) Бразиліа
  2. Нігерія     б)  Канберра
  3.                      ПАР         в) Сантьяго
  4.                      Бразилія   г) Каїр
  5.                      Аргентина  ґ ) Абуджа
  6.                      Чилі           д) Преторія
  7.                      Австралія  е) Буенос – Айрес

                    є) Ліма

Продовж речення

Найспекотніший материк…

Найвологіший материк…

Найпосушливіший материк

 

Закресли зайве

Ніл, Конго, Муррей, Оранжева

Співвіднеси державу та її столицю

  1. Єгипет     а) Бразиліа
  2. Нігерія     б)  Канберра
  3.                      ПАР         в) Сантьяго
  4.                      Бразилія   г) Каїр
  5.                      Аргентина  ґ ) Абуджа
  6.                      Чилі           д) Преторія
  7.                      Австралія  е) Буенос – Айрес

                    є) Ліма

Продовж речення

Найспекотніший материк…

Найвологіший материк…

Найпосушливіший материк

 

 


Тест

  1. Найбільший згаслий вулкан в Африці :

А) Камерун; Б) Котопахі; В) Кіліманджаро;

2. Найбільшим за площею озером в Африці є :

А) Чад; Б) Вікторія; В) Ньяса; Г) Танганьїка

3. Найвищий водоспад світу :

А) Вікторія; Б) Анхель; В) Ігуасу

4. Сельва – це…

А) вологі екваторіальні ліси; Б) савани; В) рідколісся.

5. Найбільшу площу в Австралії займає кліматичний пояс:

А) екваторіальний; Б) субекваторіальний ; В) тропічний; Г) субтропічний.

6. Живлення річок Австралії  переважно:

А) дощове; Б) льодовикове; В) підземними водами.

 

Тест

  1. Найбільший згаслий вулкан в Африці :

А) Камерун; Б) Котопахі; В) Кіліманджаро;

2. Найбільшим за площею озером в Африці є :

А) Чад; Б) Вікторія; В) Ньяса; Г) Танганьїка

3. Найвищий водоспад світу :

А) Вікторія; Б) Анхель; В) Ігуасу

4. Сельва – це…

А) вологі екваторіальні ліси; Б) савани; В) рідколісся.

5. Найбільшу площу в Австралії займає кліматичний пояс:

А) екваторіальний; Б) субекваторіальний ; В) тропічний; Г) субтропічний.

6. Живлення річок Австралії  переважно:

А) дощове; Б) льодовикове; В) підземними водами.

 

Тест

  1. Найбільший згаслий вулкан в Африці :

А) Камерун; Б) Котопахі; В) Кіліманджаро;

2. Найбільшим за площею озером в Африці є :

А) Чад; Б) Вікторія; В) Ньяса; Г) Танганьїка

3. Найвищий водоспад світу :

А) Вікторія; Б) Анхель; В) Ігуасу

4. Сельва – це…

А) вологі екваторіальні ліси; Б) савани; В) рідколісся.

5. Найбільшу площу в Австралії займає кліматичний пояс:

А) екваторіальний; Б) субекваторіальний ; В) тропічний; Г) субтропічний.

6. Живлення річок Австралії  переважно:

А) дощове; Б) льодовикове; В) підземними водами.

 

Тест

  1. Найбільший згаслий вулкан в Африці :

А) Камерун; Б) Котопахі; В) Кіліманджаро;

2. Найбільшим за площею озером в Африці є :

А) Чад; Б) Вікторія; В) Ньяса; Г) Танганьїка

3. Найвищий водоспад світу :

А) Вікторія; Б) Анхель; В) Ігуасу

4. Сельва – це…

А) вологі екваторіальні ліси; Б) савани; В) рідколісся.

5. Найбільшу площу в Австралії займає кліматичний пояс:

А) екваторіальний; Б) субекваторіальний ; В) тропічний; Г) субтропічний.

6. Живлення річок Австралії  переважно:

А) дощове; Б) льодовикове; В) підземними водами.

 

 


Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

Дослідники

Відкриття

XVIII ст.. Джеймс Кук

 

1819-1820 рр. Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв

 

1911 р. Руаль Амундсен

 

1911 р. Роберт Скотт

 

 

docx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
До підручника
Географія 7 клас (Гілецький Й.Р., Чобан Р.Д., Сеньків М.І.)
Додано
6 листопада 2022
Переглядів
442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку