Загальна характеристика грибів. Екологічні групи грибів
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Ознаки грибів. Клітинна стінка грибів складається з хітину. Наявні вакуолі з клітинним соком. Не здатні до активного руху. Не можуть споживати тверду їжу. Не мають хлоропластів. Мають ядро та мітохондрії. Характерний гетеротрофний спосіб живлення. У клітинах відкладається глікоген.
Розмноження грибів. Вегетативно (відокремлення багатоклітинних частин)Статево (розмноження за допомогою спеціалізованих статевих клітин – чоловічих і жіночих)Нестатево (здійснюється спорами)
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Ознаки спільні для грибів та інших організмів Рослини і гриби Тварини і гриби1. Здатні до руху 1.Є гетеротрофами2. Наявна кл.стінка 2. Хлоропласти відсутні3. Ростуть протягом усього житт 3. Запасна речовина - глікоген4. Є гетеротрофами 4.здатні утворювати мікоризу5. Запасаюча речовина - крохмаль 5. Клітинна стінка містить хітин
Номер слайду 15
Познач правильні (+) і неправильні (-) твердження.1. Всі гриби, рослини і тварини — багатоклітинні організми.2. Серед грибів, рослин і тварин є одноклітинні і багатоклітинні організми.3. Гриби — це рослини.4. Гриби і рослини належать до різних царств природи.5. Усі гриби утворюють плодове тіло.6. За способом живлення гриби є автотрофами.7. Особливістю грибів є відсутність у їхньому тілі пластид.8. В тілі грибів є пластиди.9. За способом живлення гриби є гетеротрофами.10. Клітини грибів оточені клітинною стінкою, основою якої зазвичай є хітин — речовина, властива комахам.11. Клітини грибів оточені клітинною стінкою, основою якої зазвичай є хітин — речовина, властива рослинам.12. Гриби ростуть упродовж усього життя.13. Гриби ростуть до певного віку, як тварини.14. До сапротрофів належать гриби, що живуть за рахунок відмерлихорганізмів.15. Гриби-паразити живуть на поверхні або всередині живих тканин рослин і тварин.16. Гриби-паразити вступають у симбіоз (співжиття) з водоростями і навіть вищими рослинами.