10 група_________________ 11 група______________________ 12 група ________________ 14 група______________________
Тема: Захист навчальних учнівських проектів.
Мета: поглибити та розширити знання учнів з вивченої теми; розвивати в учнів дослідницькі навички та інтерес до вивчення фізики; сприяти формуванню вміння працювати в команді.
Тип уроку: урок захисту навчальних проектів.
Хід уроку:
І. Організаційний етап.
Привітання. Перевірка присутності учнів на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1 Що вивчає фізика?
2 Яку роль мають спостереження у фізиці?
3 У чому полягає особливість фізичних досліджень?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
У сучасному суспільстві для людини особливого значення набувають уміння збирати необхідну інформацію, робити висновки, використовувати для роботи з інформацією нові інформаційні технології. Успіх людини багато в чому визначається здатністю проектувати своє життя: вмінням визначити далеку і найближчу перспективу, знайти і залучити необхідні для цього ресурси, намітити план дій і оцінити досягнення поставленої мети.
Як ви гадаєте про що піде мова на сьогоднішньому уроці? (Відповіді учнів). Так, вірно.
Отож, тема нашого уроку: “Навчальні проекти”
ІV. Захист проектів.
(Учні по черзі презентують та захищають учнівські проекти).
Запитання до класу після захисту проектів:
1. Чи було чітко сформульовано тему, мету (завдання) проекту?
2. Чи було чітко, логічно та зрозуміло викладено основну частину?
3. Чи мала місце зайва інформація, що не стосувалася теми проекту?
4. Який наочний матеріал (дослід) було продемонстровано?
5. Чи було сформульовано висновок?
6. Чи був оптимальним час презентації проекту?
7. Що конкретно вам сподобалося в цьому проекті?
8. Що конкретно вам не сподобалося в цьому проекті?
9. Чи був однаковий внесок учасників групи в роботу над проектом?
V. Підсумки уроку.
Який проект сподобався більше?
VI. Домашнє завдання.
Повторити
Допрацювати навчальний проект.