Конспект уроку з української мови у 8 класі
Тема: Захист проєкту «Односкладні речення»
Мета: навчити учнів бачити проблеми і вміти приймати рішення,
розвивати вміння отримувати і використовувати інформацію,
сприяти розвитку логічного мислення,
проводити учнівський експеримент щодо перебудови двоскладних простих речень у односкладні
Плановий результат: презентація проєкту; обґрунтування гіпотези щодо стилістичних особливостей односкладного простого речення
Завдання
Група №1 - журналісти
Результати дослідження знань учнів школи про односкладні речення:
інтерв՚ю, редагування, репортаж
Група №2 - науковці
Усні повідомлення учнів на лінгвістичну тему, бесіда за питаннями про односкладні речення, алгоритм синтаксичного розбору односкладного речення.
Група №3 – юні філологи
Усні повідомлення учнів на лінгвістичну тему, аналіз використання односкладних речень у творах Т. Шевченка. Дослідження–моделювання за схемами складних речень: умовно односкладних і умовно двоскладних.
Група №4 – знавці стилів мовлення
Усні повідомлення учнів на лінгвістичну тему, аналіз використання односкладних речень у різних стилях. Значення односкладних речень у текстах різних стилів. Гіпотеза щодо стилістичних особливостей односкладних речень.
Група №5 – казкарі
Творча особистість, скласти лінгвістичну казку про односкладні речення.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Слово вчителя.
Проєкт
Перший крок – журналісти
Другий крок – науковці
Третій крок – дослідники, знавці стилю
Четвертий крок – юні філологи
П՚ятий крок – казкарі
Завдання кожної групи полягало в тому, щоб вони вчилися в невеликих групах, де кожен учасник має:
IV. Підсумки.
На уроці учні захищали свої проєкти. Це їхня перша презентація проекту.
V. Домашнє завдання. Підготуватися до контрольної роботи.