Захист від кримінальних небезпек. Поняття і межі доступної самооборони. Основи самозахисту.

Про матеріал

Дати уявлення про захист від кримінальних небезпек, формувати поняття про основи самозахисту, межі допустимої самооборони; розвивати здоров'я збережувальні компетенції, навички самоконтролю, уміння уникати небезпечних ситуацій, відстоювати свою позицію та відмовлятися від небажаних пропозицій; виховувати впевненість, рішучість, здатність до аналізу проблем і прийняття рішень.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку : Захист від кримінальних небезпек. Поняття і межі доступної самооборони. Основи самозахисту. Кузьміна Н. С.

Номер слайду 2

Крадіжки , погрози, вимагання, напади, бійки – досить поширені небезпеки соціального середовища.

Номер слайду 3

Узаконений захист майна, здоров'я і життя від суспільно небезпечних посягань - це необхідна ( допустима) оборона. Якщо людина, яка обороняється, завдала шкоди нападнику, вона за законом не несе за це відповідальність. Якщо людина завдала шкоди нападнику ненавмисно- це не правопорушення. Проте захист не повинен перевищувати межі необхідної самооборони.

Номер слайду 4

Перевищення меж необхідної оборони розуміє під собою, що заподіяна шкода не повинна бути надмірно великою в порівнянні з характером і ступенем небезпеки нападу. Це не означає, що шкода, заподіяна в результаті необхідної оборони, повинна бути обов'язково рівною або меншою порівняно зі шкодою, заподіяти яку прагнув нападаючий.

Номер слайду 5

Перевищенням меж необхідної оборони визнаються навмисні дії, що явно не відповідають характеру і ступеню суспільної небезпеки нападу. Тут звертають на себе увагу дві особливості:а) дії того, хто захищається, повинні бути зумовлені умислом (кажучи простіше, він повинен віддавати собі звіт у тому, що робить). Юридичній науці відомо, які дії є навмисними, які - досконалими з необережності, а що є невинним заподіянням шкоди; б) дії того, хто захищається, повинні відповідати характеру і ступеню небезпеки нападу.

Номер слайду 6

Самооборона (рідше – самозахист) – дії чи комплекс протидій, спрямовані на захист себе і свого майна, або іншої людини і його майна, у разі загрози з боку третіх осіб. Відповідно до законодавчих актів, під самозахистом розуміється ініціативне, самостійне дія особи щодо недопущення порушення або щодо зменшення наслідків даного порушення.

Номер слайду 7

Види самооборони. Фізична самооборона – це прийоми фізичного впливу: удари, захоплення, поштовхи, блоки, спрямовані на нейтралізацію дій нападаючого. Вона може здійснюватися як за допомогою різних підручних засобів, наприклад газових балончиків, так і без них («голими руками»). Самозахист без використання різних засобів називається індивідуальною самообороною. Сюди відносяться різні види єдиноборств і рукопашний бій.

Номер слайду 8

Запам'ятайте, що захищатися слід діяти залежно від ситуації . Якщо на вас напали

Номер слайду 9

Поради для самооборони Наостанок ми зібрали деякі рекомендації, які допоможуть у скрутну хвилину. Найкращий спосіб захистити себе – навчитися методам самооборони. Практично в кожному місті є можливості займатися різними видами бойових мистецтв. Можна навчитися самозахисту за допомогою відеоуроків і різних домашніх методик, яких багато у відкритому доступі в Мережі. Якщо на вас напали або зупинили де-небудь у провулку, дуже важливо зберегти самовладання і не панікувати. Мета злочинця – залякати, щит проти таких намірів – упевненість, твереза оцінка ситуації і моральна готовність до сутички. Використовуйте всі можливості ситуативної самооборони. Тому, в разі нападу, важливо використовувати всі доступні для захисту засоби. Пам’ятайте, що боротьба зі зловмисником – нечесна боротьба, тому всі засоби хороші: можна ткнути противника в очі, вкусити, подряпати, вдарити в пах та інші больові точки. Техніка вуличного бою така, що хто б’є першим, отримує перевагу. Дотримуйтесь принципів здорового способу життя і підтримуйте себе у формі. Завдяки цьому є велика ймовірність, що ви зможете хоча б утекти від злочинців. «Береженого бог береже». Намагайтеся не повертатися пізно додому, уникати неосвітлених ділянок шляху і місць збору неблагонадійних елементів. Не ходіть поодинці. Якщо ви дівчина, попросіть батька, брата або хлопця вас зустріти. Не носіть багато золота та інших ювелірних прикрас. Коротко кажучи – будьте обачні.

Номер слайду 10

Дякую за увагу !

pptx
Додано
9 квітня 2020
Переглядів
7971
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку