Захист життя і здоров'я в зоні бойових дій, на окупованих і де окупованих територіях.

Про матеріал
"Захист життя і здоров'я в зоні бойових дій, на окупованих і деокупованих територіях. Захист під час обстрілів, бомбардувань. Шляхи і правила евакуації. Вибір надійного укриття. Як діяти під завалами. Практична робота №4 "Моделювання ситуацій пошуку надійного укриття та евакуації"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗАХИСТ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ, НА ОКУПОВАНИХ І ДЕ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ. ЗАХИСТ ПІД ЧАС БОМБАРДУВАНЬ. ШЛЯХИ І ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ. ВИБІР НАДІЙНОГО УКРИТТЯ. ЯК ДІЯТИ ПІД ЗАВАЛАМИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА №4 «МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ ПОШУКУ НАДІЙНОГО УКРИТТЯ ТА ЕВАКУАЦІЇ»

Номер слайду 2

Ворог не припиняє обстрілювати нашу рідну країну. І, на жаль, жоден куточок України не є безпечним. Війна змушує нас заздалегідь готуватися до будь-чого. За більше, ніж півроку бойових дій в Україні від обстрілів російських військ постраждали сотні житлових районів і тисячі будинків, через що велика кількість цивільних людей травмувалась і загинула серед них чимала кількість дітей. Україна  – наш дім, і ми обов’язково проженемо з нього рашистів. Але для цього нам потрібно вберегти своє життя. Подбайте про власну безпеку та нагадайте собі та близьким правила поведінки під час обстрілу. Це справді може врятувати вам життя!!!ЗАХИСТ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ, НА ОКУПОВАНИХ І ДЕ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Номер слайду 3

ЗАХИСТ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ, НА ОКУПОВАНИХ І ДЕ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ Чого варто притримуватись громадянам, що опинилися в тимчасовій окупації:– мати при собі раніше зібрану «екстрену валізу»: документи, медична аптечка, предмети першої необхідності;– без крайньої необхідності не залишати безпечні місця перебування, якщо є реальна загроза бойових дій;– при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень намагатися негайно покинути небезпечний район;– уникати колон техніки і не стояти біля військових машин, які рухаються;– проінформувати органи правопорядку, місцеві органи, військових про людей, які здійснюють протиправні і провокативні дії;– жодним чином не поширювати інформацію про переміщення українських військ. Також, у жодному разі не варто: – сперечатися з озброєними людьми, фотографувати і робити записи у їхній присутності;– демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;– торкатися вибухонебезпечних і підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце ― натомість негайно повідомити про їхнє розташування територіальні органи ДСНС та Національну поліцію за телефоном «101» та «102»;– носити армійську форму або камуфльований одяг ― краще одягати одяг темних кольорів, що не привертає уваги, та уникати будь-яких символів, адже вони можуть викликати неадекватну реакцію.

Номер слайду 4

ЗАХИСТ ПІД ЧАС ОБСТРІЛІВ, БОМБАРДУВАНЬ

Номер слайду 5

Одним зі способів захисту населення в надзвичайнійвоєнній ситуації є евакуація. Евакуація — це організоване вивезення населення з міст у заздалегідь підготовлені довколишні безпечні місця. обов’язковою, загальною частковою тимчасовою або безповоротною. Обов’язкова евакуація проводиться в разі виникнення небезпеки для життя і здоров’я громадян під час збройних конфліктів. Загальна евакуація всього населення проводиться із зон можливого радіоактивного або хімічного забруднення . Часткова евакуація проводиться для вивезення людей, які за віком або станом здоров’я не здатні самостійно вжити заходів щодо збереження свого життя або здоров’я в надзвичайній ситуації. ШЛЯХИ І ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇЕвакуація в надзвичайних ситуаціях може бути:

Номер слайду 6

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

Номер слайду 7

ВИБІР НАДІЙНОГО УКРИТТЯНайпростіші укриття — це цокольні та підвальні приміщення бу-динків, підземні паркінги та підземні переходи. У них можна схо-ватися під час нетривалих обстрілів. Найбезпечніші з них ті, які мають декілька виходів (один з них за межами будівлі). Прикладом укриттів є магазини, спортзали, склади тощо. Власники мають знати про призначення на період надзвичайної ситуації й бути готовими дати доступ людям. Необхідно заздалегідь домовитися про зв’язок із господарями та взяти номери телефонів. Жителі міст з метрополітеном можуть також сховатися на платформах станцій або в переходах.

Номер слайду 8

ВИБІР НАДІЙНОГО УКРИТТЯ Сховище — це герметична споруда для тривалого перебування людей у випадку надзвичайної ситуації. Щоб знайти такі приміщення, шукайте позначки «Укриття» чи «Об’єкт цивільного захисту». Також там має бути номер телефону людини, яка в разі небезпеки відчинить двері сховища чи укриття. Якщо його немає, зверніться до представництва місцевої влади по інформацію

Номер слайду 9

ВИБІР НАДІЙНОГО УКРИТТЯ

Номер слайду 10

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ В УКРИТТІ Осіб з дітьми розміщують в спеціально відведеному місці. Людей з поганим самопочуттям розміщують у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до вентиляції. Важливо облаштувати окреме приміщення для туалету. У споруді забороняється курити, шуміти, запалювати без дозволу свічки. Необхідно дотримуватися дисципліни та якнайменше рухатися. Перебуваючи в укритті, слідкуйте за оголошеннями по радіо, не покидайте укриття до повідомлення про те, що виходити безпечно. Покинути приміщення раніше можна лише у випадку, якщо укриття пошкоджене. В укриття не можна брати: • легкозаймисті речовини; • речовини з сильним запахом; • громіздкі речі; • тварин

Номер слайду 11

Якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте у будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується:— Тікайте. Якомога швидше залиште будівлю. Якщо є можливість, захопіть гроші й документи;— Використовуйте сходи. Не заходьте у ліфт;— Повідомте інших людей, що перебувають у будівлі, про загрозу обвалу; — Не створюйте тисняву у дверях під час евакуації. — На вулиці відійдіть на безпечну відстань від будівлі. Зупиняйте тих, хто збирається стрибнути з балконів і вікон. Якщо можливості залишити будівлю немає:— Займіть найбільш вигідну позицію: це може бути отвори дверей, кути (якщо в куті стоїть стіл, можна сховатися під ним), місце під балками, каркасами;— Тримайтесь подалі від вікон, не виходьте на балкон;— За можливості перекрийте воду, газ, знеструмте приміщення. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Є ЗАГРОЗА ОБВАЛУ БУДИНКУ?

Номер слайду 12

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТРАПИВСЯ ЗАВАЛ У ЗРУЙНОВАНОМУ БУДИНКУ— покличте на допомогу;— якщо хтось відгукнувся, повідомте, де ви знаходитесь і що з вами сталося. Спокійно чекайте, поки розберуть завал.— якщо вас ніхто не чує, спробуйте вивільнити руки і ноги;— відтак роздивіться, якими предметами вас завалило;— якщо вони не надто важкі, обережно почніть розбирати завал. Намагайтеся не зачепити те, на чому все тримається;— якщо не бачите, чим вас завалило, або предмети, які на вас впали, дуже важкі, терпляче кличте на допомогу кілька годин;— якщо ніхто не чує, почніть дужче розбирати завал;— звільнившись, огляньте себе. Якщо необхідно, надайте собі першу допомогу: зупиніть кровотечу, зафіксуйте зламану кінцівку;— якщо не маєте змоги вибратися з будинку, намагайтесь сповістити про себе (якщо є можливість, скористуйтесь телефоном мобільного зв'язку, стукайте по трубах і батареях опалення, голосно кличте на допомогу);— очікуючи допомоги, намагайтесь уникнути переохолодження: при можливості  постеліть щось на підлогу, ляжте на бік, підклавши під себе руку, коліна підтягніть до грудей.

Номер слайду 13

1. Ознайомтеся з матеріалами презентації.2. Змоделюйте ситуацію: ЯК БУДУ ШУКАТИ НАДІЙНЕ УКРИТТЯ/СХОВИЩЕ?ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Трофімова Тетяна Геннадіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
До підручника
Основи здоров`я 8 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
3 жовтня 2022
Переглядів
3918
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку