Закони заломлення світла

Про матеріал
Дана презентація містить завдання на перевірку знань з теми :"Закони відбивання світла. Плоске дзеркало." по варіантах. Також пояснення нової теми - Закони заломлення світла.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Заломлення світла на межі поділу двох середовищ. Закони заломлення світла Фізика 9 клас Делій ОМСТОР 75

Номер слайду 2

Мета: 1) увести поняття «заломлення світла», навчити учнів описувати процес поширення світла на межі прозорих середовищ, сформувати вміння використовувати закон заломлення світла для визначення показника заломлення, сформувати уявлення про відносний показник заломлення, сформувати вміння спостерігати явище заломлення світла на межі розділу двох середовищ та пояснювати хід світлового променя під час заломлення;2) продовжити формування вмінь аналізувати навчальну інформацію, будувати хід променів у різних оптичних середовищах (плоско-паралельній пластині, скляній призмі тощо);3) продовжити розвиток світогляду учнів шляхом практичного застосування законів заломлення світла.

Номер слайду 3

Як розповсюджується світло в однорідному прозорому середовищі? Який кут називають кутом падіння світла на поверхню? Який кут називають кутом відбивання? Швидкість поширення світла у вакуумі.… Сформулювати закони відбивання світла ПЕРЕВІРКА ЗУН

Номер слайду 4

Перевірка ЗУН РОБОТА В парах1. Кут падіння = 15°. Чому дорівнює кут відбивання?2. Чому дорівнює кут між падаючим і відбитим променем?3. Чому дорівнює кут між горизонтальною поверхнею і падаючим променем?4. Чому дорівнює кут між падаючим променем і горизонтальною поверхнею з боку відбитого променя?

Номер слайду 5

Перевірка ЗУНПЛОСКЕ ДЗЕРКАЛО1. Відстань від предмета до дзеркала 3,5 метрів. Чому дорівнює відстань від дзеркала до зображення?2. Чому дорівнює відстань від предмета до зображення?3. Чому буде дорівнювати відстань від предмета до зображення ,якщо предмет наблизити до дзеркала на 1 метр?4. Чому буде дорівнювати відстань від предмета до зображення ,якщо предмет віддалити від дзеркала на 1 метр?пз

Номер слайду 6

Перевірка ЗУНС 9 МН 30°Е 75°Л 105°Л 3,5 МІ 7 МУ 5 МС 15°

Номер слайду 7

Кут між горизонтальною поверхнею і падаючим променем у 5 раз більший , ніж кут між перпендикуляром і відбитим променем. Визнач градусну міру цих кутів. 15ᵒ 75ᵒПеревірка ЗУНСнелліус

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

ɣɣɣ

Номер слайду 11

n2n1скло

Номер слайду 12

скло

Номер слайду 13

21n – відносний показник заломленняɣ

Номер слайду 14

Причина заломлення світла. У різних середовищах світло поширюється з різною швидкістю, але завжди повільніше ніж у вакуумі. Саме зміна швидкості поширення світла при переході з одного середовища в інше є причиною заломлення світла. (Стор 76)

Номер слайду 15

Номер слайду 16

2,1

Номер слайду 17

Коли світло потрапляє в середовище з вакууму, показник заломлення n називають абсолютним показником заломлення

Номер слайду 18

повітря

Номер слайду 19

Світловий промінь, який перейшов із повітря у скло, зазнав заломлення. Порівняйте кути падін­ня та заломлення променя. Розв'язання. Кут падіння більший, аніж кут заломлення, оскільки скло - більш оптично густе середовище (швидкість світла в повітрі більша, аніж у склі.

Номер слайду 20

Чи може світловий промінь перейти з одного сере­довища до іншого, не змінивши свого напряму?Розв'язання. Так, якщо кут падіння променів на межу розподілу двох середовищ дорівнює 0°. У якому з випадків а-г на рисунку правильно по­казано хід світлового променя, що зазнав заломлен­ня, падаючи з повітря на поверхню прозорого ма­теріалу?

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Світло переходить з олії в повітря. Накресліть заломлений промінь. Укажіть кути падіння та заломлення.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Промінь світла падає на плоску межу поділу двох середовищ. Кут падіння дорівнює 60°, а кут між відбитим променем і заломленим — 100°. Чому дорівнює кут заломлення?60°100°Дано:ɖ=60°С=100°Ƴ=?Розв᾽язання180°-60°-100°=20°Відповідь : Ƴ=20°

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Кут падіння вузького пучка світла на поверхню рідини дорівнює 60°, а кут заломлення — 45°. Знайдіть показник заломлення рідини. Під яким кутом до горизонту слід розмістити в рідині плоске дзеркало, щоб відбитий пучок повернувся до джерела світла?

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Світловий промінь переходить із повітря у прозору рідину. Якщо кут падіння променя становить 45°, то кут заломлення дорівнює 30°. На який кут відхи­ляється промінь від початкового напряму? Знайдіть показник заломлення рідини. Дано:α=45°;γ=30°;n2  - ?β   - ?як вертикальніКут відхилення:

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Застосування ЗУНВОДАСКЛОВОДАСКЛОСТОР 82 ВПРАВА 12 № 3 №2

Номер слайду 32

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯПАРАГРАФ 12 ВПРАВА 12 №2 (ВОДА)ЕКСПЕР ЗАВДАННЯ СТОР 82

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 9 клас, Презентації
До підручника
Фізика 9 клас (Бар'яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О. (за редакцією Баряхтара В.Г., Довгого С.О.))
Додано
14 листопада
Переглядів
281
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку