«Закріплення букви «Зз»

Про матеріал

Урок «Закріплення букви «Зз»

Мета:

закріпити звукове значення букви «З»;

формувати навички читання слів і речень з вивченими буквами;

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

           Українська мова
         (читання )

                                                                                            Підготувала
                                                                        вчитель початкових класів
                                                                        Бровко Тетяна Василівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета:

  • закріпити звукове значення букви «З»;
  • формувати навички читання слів і речень з вивченими буквами;
  • розвивати мислення, мовлення учнів, їх пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу, спостережливість;
  • виховувати працьовитість, бажання гарно вчитись.

Обладнання: «Буквар» ,мультимедійна презентація,картки для роботи в групах, картки для роботи в групах.


                                         Хід уроку


І. Організація класу. (Слайд №1)
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він зимовий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімося обличчям до гостей
І лагідно промовимо «Добрий день!»


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
― Сьогодні до нас завітала незвичайна гостя.

― А хто це, щоб взнавати,
    Потрібно загадку відгадати(Слайд №2)

                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

( А Зима прийшла до нас не сама, а з сніжинками. Кожна сніжинка має певне завдання. Ми повинні виконати всі завдання, щоб почути у кінці, що у нашім першім класі діти просто МОЛОДЦІ!)

 (Слайд № 3)

 

 

 

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
І сніжинка (Слайд №4)
З  нами буде грати,
Знання закріпляти.
1. Повторення вивченого на попередньому уроці.

(Перед вами алфавіт, до якої літери доторкнеться сніжинка, ту літеру ви називаєте) (Слайд №5).


 

 


 

 

2. Чаклунка зима заморозила слова.

А чи зможемо ми їх відгадати!?

(Слайд №6).

  • Складіть речення зі словом ЗИМА

_ складіть схемку речення

- Давайте вимовимо слово ЗИМА

- Який звук стоїть на початку слова?

 - Він голосний чи приголосний?

- Чому?

- Якою буквою на письмі позначають звук з і з. ( Буквою Зе)

 

 

 

Граємо в гру «Ніч»

Зіна, зима, мороз, казка, звірі, зайчик, зерно, віз, Ліза.

 

Робота в парах

 

 

VІ.Повідомлення теми і мети уроку.

 

Сьогодні на уроці ми повторимо те, що вже дізналися про букву Зз та звуки,які вона позначає. Ми будемо вправлятися в читанні слів та речень з літерою Зз. А ЗИМА разом з сніжинками буде нам допомагати.

 

 

V. Закріплення знань і умінь учнів.

 

Робота з «Букварем»

  1. Утворення слів за першими складами: за-, зе-; зи-.

( Визначення букви З з в складах)

  1. Читання спільнокореневих слів

 

 

  • І V сніжинка (Слайд №)
    Хто там, хто вже так стомився
    І ліворуч похилився?
    Треба дружно всім нам встати,
    Фізкультпаузу почати.


Фізкультхвилинка.( Слайд №)

 

 

 

 

 

 

 

Яка зараз пора року?

Яка погода?

А як живеться звірям взимку?

Як ми, люди , можемо їм допомогти?

 

Як зимують звірі у казковому лісі?

  1. Розгляд ілюстрації

 

  1. Читання тексту з малюнками

ІV. Робота над текстом

  1. Підготовка до читання.
    2. Словникова робота.(Слайд №16)
    Читання слів у стовпчиках і пояснення їх значень (с. 80)
    4. Пауза для відпочинку. Гімнастика для очей.


Сплять маленькі совенята.
Раз ― розкрили оченята.
Подивилися навколо,
Потім ― вгору і додолу.
Оченята ― блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо читати.
 

Запитання за текстом

  • Про кого ми прочитали оповідання?
  • Якої пори відбувається дія в ньому?
  • Що робила білочка?
  • Чим у цей час займался білченята?
  • Яка прикрість сталася із зайчиком?
  • Розкажіть, як чуйна білочка вирішила допомагти зайчикові?


    5. Творча робота над текстом.
    а) читання вчителем;
    б) читання учнями;
    в)читання методом «додавання» ( вчитель зачитує початок речення, а діти
    завершують його);
    г) гра «Плутанка» (вчитель змінює одне слово в реченні, діти знаходять помилку).
    6. Робота над змістом.
  • Робота в групах

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку.
1. Побудова асоціативного куща.(Слайд № 17)
― Про що ви згадуєте, коли промовляєте слово «зима»?
http://img.beatrisa.ru/forums/monthly_01_2011/user6567/post146541_img1.png                            http://img11.nnm.ru/7/d/a/c/5/1c401f9372ecb116804646d089b.jpg                                http://www.odessa-life.od.ua/upload/image/header.jpg

                                                             ЗИМА

      http://blyzhchedoboga.com.ua/wp-content/uploads/2011/12/sviatyi-mykolai-L.jpg                        http://zerniatko.files.wordpress.com/2011/12/d0b7d0b8d0bcd0bed0b2d196-d180d0bed0b7d0b2d0b0d0b3d0b81.jpg?w=477                                     https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTKawaljQNNRww-OuP1_hODMox6nkrJ7NWupCl37SwZRXBGyYnC                              

2. ― Як ви думаєте, чи багато завдань ми виконали?
― Чому?(Слайд №18,19)
 



3. Вправа «Мікрофон». (Слайд №).
― Хто знає вірш про зиму? Розкажіть.

 

 

doc
Додано
3 жовтня 2018
Переглядів
1013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку