Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.Розв′язування задач.
Мета: закріпити в учнів навичкидодавання і віднімання двоцифрових чисел.; формувати вміння розв′язувати задачі, розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.
Обладнання: презентація, відеоролики, ілюстрації, картки, роздатковий матеріал.
Хід уроку
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий
Гостей багато завітало.
Повернемось обличчям до гостей
І лагідно промовимо «Добрий день»
Десь за синіми морями,
за темними лісами
серед поля, біля річки
у хатинці невеличкій
у хатинці не простій,
а прозорій льодяній,
де людей ніде нема
там жила собі зима.
2.2. Усний рахунок. Допоможіть прикрасити ялинку. (слайд 2)
Незабаром Новий рік. А ялинка залишилася не прикрасина. Давайте її прикрасимо.
36 + 40 = 76
24 + 15 = 39
94 – 50 = 44
72 + 26 = 98
16 + 73 = 89
57 – 45 = 12
68 – 45 = 23
64 + 32 = 96
54 + 16 = 70
2.3 Каліграфічна хвилинка (слайд 3, 4)
До якої казки ця ілюстрація? Яке число запишимо?
3 Повідомлення теми і мети уроку. (слайд 5)
Тема нашого уроку: закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.Розв′язування задач.
Сього дні на уроці ми працюватимемо з прикладами.
Любі діти!
Я отримав ваші листи, але не можу виконати ваші прохання.
Моя менша сестра Снігова Королева розлютилася, нехоче святкувати Новий Рік. Бажає, щоб завжди панувала зима.Вона забрала всі стрілки з годинників і час у нашому володінні зупинився.
Віддасть вона їх тільки тим, хто зможе виконати всі її завдання і вчасно прибуде до нашого дому.
Інакше Новий Рік не настане, а в мене перестануть вірити і я зникну назавжди, а землю окутає вічна зима.
Допоможіть, можливо ви саме ті діти, що врятують свято!
Дід Мороз.
Гра « Хто швидше»
- Які арифметичні дії ви знаєте?
- Як називаються компоненти при додаванні?
- Яку виконуємо дію, щоб знайти суму?
- Як називаються числа при відніманні?
- Щоб знайти різницю треба...
- Що таке периметр?
- Щоб знайти невідомий доданок треба…
- Щоб знайти невідомий від'ємник треба…
Молодці!
- Тепер у нас є гірське спорядження і ми можемо вирушати в дорогу
47 + 7 = 54 46 + 8 = 54 48 + 6 = 54
18 + 23 = 41 19 +22 = 41 17 + 24 =41
75 – 6 = 69 76 – 7 = 69 77 – 8 = 69
84 – 20 = 64 74 – 10 = 64 94 – 30 = 64
95 – 4 = 91 99 – 8 = 91 90 + 1 = 91
Гра «Снігопад»
Сніжна Королева розхвилювалася і наслала снігопад нам необхідно його зупинити.
Виконайте кругові приклади.
55 + 24 = 79
79 – 38 = 41
41 + 17 = 58
58 – 22 =36
36 + 52 = 88
88 - 24 = 664
64 – 9 = 55
4.3. Зупинка 3 (слайд 8)
«Вибір транспорту»
Задача
Сани їдуть 35 км за годину, а снігохід 98 км за годину. Який транспорт швидший? На скільки швидший?
4.4. Зупинка 4( відеоролик 1)
Фізкультхвилинка.
«Чарівні діди морози»
4.5 Зупинка 5 (слайд 9)
Шоколадна фабрика
Задача
У подарунок помічники Діда Мороза Кладуть 25 льодяників, а шоколадних цукерок на 14 менше, ніж льодяників. А желейних цукерок на 34 більше, ніж шоколадних. Скільки желейних цукерок у подарунку?
4.6 Зупинка 6
« Зачаровані числа»
Робота на картках
4.7 Зупинка 7 (слайд 10)
Іграшкова майстерня. Самостійна робота над задачею. Якщо хтось не взмозі виконати. Я дам вам підказку.
Задача
За одну зміну на іграшковій фабриці виготовляють 18 ляльок, а машинок на 16 більше. Скільки всього іграшок виготовляють на іграшковій фабриці за одну зміну?
Офтальмологічна пауза (відеоролик 2)
4.8.Зупинка 8
« Чарівний годинник» (слайд 11)
5Зкаріплення вивченого матеріалу
« Допоможи отримати подарунки» (слайд 12)
48 + 23 =71
39 + 56 = 95
29+47 = 76
47+ 34 = 81
18 + 34 = 52
6 Підсумок уроку
- Куди ми подорохували?
- Вам сподобалось?
- Ви молодці, адже врятували свято.
- Ви всі старалися, були згуртовані і добре працювали.
Тому будуть Новорічні канікули, і Новий рік.
8 Домашнє завдання. Підготуватися до контрольної роботи.
Вільшанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Дергачівської райдержадміністрації
Харківської області
Закріплення додавання і віднімання двоцифровіих чисел.
Розв'язування задач
Урок математики
Підготувала і провела
вчитель 2-А класу:
Леонова В.Г.
2016