Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Творча робота над задачею.

Про матеріал
Мета: - ознайомити учнів з письмовим додаванням двоцифрових чисел, - закріплювати знання усної і письмової нумерації в межах 100, - вчити творчо працювати над задачею, формувати уміння розв’язувати прості задачі, порівнювати, аналізувати, робити висновки; - розвивати уяву, увагу, пам’ять, виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.
Перегляд файлу

Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Творча  робота над    задачею.

Мета: - ознайомити учнів з письмовим додаванням двоцифрових чисел,

          -  закріплювати знання усної і письмової нумерації в межах 100,

                - вчити творчо працювати над задачею, формувати уміння розв’язувати прості  задачі, порівнювати, 

                 аналізувати, робити висновки;

          - розвивати  уяву, увагу, пам’ять, виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.

Обладнання: малюнки героїв, індивідуальні картки із завданнями, сигнальні картки, музичний запис для фізкультхвилинки,  демонстраційний матеріал до задач, матеріал для роботи в групах, нумераційна таблиця, геометричний матеріал.                        

Хід уроку

І. Організаційна частина

Ось і дзвоник пролунав,                                  

Для навчання час настав

Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас незвичний,

Чарівний, математичний!

http://s2.docme.ru/store/data/000096125_1-90a18c4cb30ad05b3822e8284e0c2ada-640x840.png

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

- До нас завітали герої казки. Ось послухайте віршик про них.

                           Нас братів є рівно сім,

                           Дружимо ми вміло,

                          Білосніжку захищати

                          Наше святе діло.

- Чи упізнали ви їх? (Так, це сім гномів)

http://www.freecomputerwallpapers.net/wallpapers/snow_white_disney_wallpaper-800x600.jpg

- Гномики збирали у лісі хмиз і почули від сороки, що за час їхньої відсутності  

   прокинулася Білосніжка.

http://cs10301.vkontakte.ru/u139923159/-14/x_bd4d339b.jpg

-  Вони дуже зраділи і поспішили додому. Адже скоро свято  Нового року, і гномам

    неодмінно треба встигнути разом з Білосніжкою прикрасити  найкращу ялинку в лісі.

   Але ліс сповнений несподіванок і перешкод, які неодмінно треба подолати.

   Сподіваюся, ви допоможете гномам у цьому. Учні, котрі гарно працюватимуть під час

   уроку, отримають частинку снігопаду – маленьку сніжинку.

http://cs11004.vkontakte.ru/u125686267/-14/x_a0484b90.jpg

-  Візьмемо із собою вміння красиво сидіти, активно працювати, і, звичайно, гарний

   настрій. Подаруйте один одному свою посмішку. Отож, вирушаємо!

 

ІІІ. Усний рахунок

- Перший гном просить нас прокласти стежку, адже маленьким гномам важко

   просуватися у засніженому лісі.

http://3.bp.blogspot.com/_wtu3T-CjVPo/TIthoyMOYoI/AAAAAAAAAHA/TT9eGg31-xU/s1600/Gnomiki-1.jpg

 

 

1. Знайти числа, що у сумі становлять результат, обведений колом

               11, 3, 7, 5, 17, 4 - 18

               10, 24, 5, 16, 8 – 29       (ваша думка - світлофори)

2. Знайти „зайве” число, вказати, чому ці числа „зайві”?

              24, 38, 9, 45, 14; (Зайве число 9, тому що воно одноцифрове)

              11, 22, 33, 44, 29, 55 (Зайве число 29, тому що в ньому неоднакова кількість         

              десятків і одиниць)  (світлофори)

3.Роботу майже закінчено, треба тільки розв’язати цікаві задачі. Зосередьтеся, будьте 

    уважними:

а)Володя назвав усі числа від 10 до 20, а Андрійко – усі двоцифрові числа, які

    записуються однаковими цифрами. Яке спільне число назвали хлопчики? (11)

б) Кришка стола має чотири кути. Скільки буде кутів на кришці, якщо один 

     відпиляти? ( 5 кутів) (світлофори)

http://zavodmebel.ru/prodv/stol3.jpg

- Ви справилися з цим завданням, перший гномик уже біля будиночка і чекає своїх

  товаришів.

4. Наступний гномик(2) не може потрапити до будиночка, бо всі замки виявились

   закодованими. Щоб відкрити двері, треба правильно обчислити вирази, записані на

   них.

http://img-fotki.yandex.ru/get/5706/cadi-1986.521/0_8043a_1c7a0459_XL

 

http://images02.olx.ru/ui/13/27/36/1300205905_177772136_1----.jpg              http://images02.olx.ru/ui/13/27/36/1300205905_177772136_1----.jpg          http://images02.olx.ru/ui/13/27/36/1300205905_177772136_1----.jpg

(світлофори)   (85)                                  (89)                                        (79)

- Молодці, допомогли гномику, тепер він швидко відчинить двері.

- Третій гном потрапив під сильний снігопад, який припиниться, коли ми виконаємо

   роботу в парах.

http://www.graycell.ru/picture/big/gnom.jpg

- Вам  на парту впала сніжинка із завданням. (1 на парту)

 

http://st.free-lance.ru/users/Irina_Gureeva/upload/f_4aaa7febecbce.jpg

-         Час – 1 хвилина.

-         Ви гарно справилися із завданням, снігопад припинився. Гномик успішно дістався  

до свого будиночка.

 

ІV. Оголошення теми і мети уроку.

-         Робота в зошитах. Хвилинка каліграфії.

http://thevictoryformation.com/wp-content/uploads/2009/05/678grumpy-posters.jpg

 

-         Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки!

-         Четвертий гном ніяк не може вибратися зі снігової кучугури. Ми допоможемо

йому, коли гарно попрацюємо у зошиті. Відкриваємо зошити. Завдання на  хвилинку каліграфії: записати шість двоцифрових чисел, в яких зустрічається цифра вісім.(18, 28, 38, 48, 58, 68)   (світлофори)

 

Робота над новим матеріалом.

-         П’ятий гном-розумник  хоче ще дечому навчитися, а тому по дорозі зазирнув до нас на урок.

http://el-blog-de-la-redaccion.blogs.fotogramas.es/files/2012/01/2-BLANCANIEVES.jpg

 

 

- Отож покажемо йому, що нового ми дізнаємося на уроці. Сьогодні ми з вами повинні будемо ЗНАТИ послідовність виконання письмового додавання, ВМІТИ виконувати письмове додавання двоцифрових чисел, творчо працювати над задачею.

 

 

 

Робота з нумераційною таблицею

Поясненння вчителя (28+34)

десятки

одиниці

2

3

8

4

5

6

12

2

 

-         Додайте одиниці до одиниць. Скільки одержимо? (12 одиниць).

     Додайте десятки до десятків. Скільки одержимо? (5 десятків)

     У числі 12 є один десяток і дві одиниці. Заберемо цей десяток до десятків.

- Яке число одержали? (62)

- При розв'язуванні таких прикладів незручно користуватися нумераційною таблицею. Для цього користуються записами у стовпчик.

Запишемо разом. (28+34)

- Записуємо число 28, під ним – 34 (десятки під десятками, одиниці – під одиницями), ставимо знак «плюс». До 8 додати 4, буде 12 – це один десяток і дві одиниці. 2 одиниці записуємо під одиницями, а один десяток запам’ятовуємо. До двох десятків додати три десятки буде 5 десятків та ще один, який ми запам’ятовували, разом буде 6 десятків. Записуємо під десятками. Одержали число 62. Додавання стовпчиком називають письмовим додаванням. Зверніть увагу на зразок запису у підручнику. Перегорніть сторінку.(стор.77)

 

V. Закріплення вивченого

- Гному-розумнику цікаво, чи уважно ви слухали пояснення. Перевіримо це і      

  виконаємо приклади у підручнику № 430. Від попереднього прикладу відступаємо 3

       клітинки, пишемо у четвертій. (Три приклади учні виконують біля дошки,         

      (світлофори) два  наступні – самостійно групами). Час – 2 хвилини. Після цього  

      Кожна група вивішує свій приклад на дошці – перевіряємо (світлофори).

-         Гномику-розумнику дуже сподобалося у нас, ви гарно попрацювали, він хоче

подарувати вам хвилинку відпочинку.

 

VІ. Фізкультхвилинка(під музику)

 

VІІ. Творча робота над задачею

-   Шостий гномик зустрів у лісі чарівника, який попросив його творчо попрацювати

    над задачею.

                     http://www.xrest.ru/images/collection/00177/866/original.jpg      http://bm.img.com.ua/img/prikol/images/large/7/4/104847_146411.jpg                                                               

 Це задача 428. Послухайте її уважно:

1. У класі 17 хлопчиків і 15 дівчаток. Про що можна дізнатися за цими даними?

- Якщо до 17 додамо 15, про що дізнаємося? (Дізнаємося, скільки разом дівчаток і

   хлопчиків) (світлофори)

- Якщо від 17 віднімемо 15, про що дізнаємося? (Дізнаємося, на скільки

більше хлопчиків або на скільки менше дівчаток) (світлофори)

Хлопчиків - 17д.

 

Хлопчиків – 17 д.

 

 

на ? більше

 

?

Дівчаток - 15 д.

 

Дівчаток - 15 д.

 

 

2. Продовжуємо роботу. Складемо і розв’яжемо задачу за малюнком.

http://cs10064.userapi.com/u163240230/-14/x_87929f54.jpg12 кг  http://kalendar-all.narod.ru/2009/2009_16/2009_16_1.jpg

 

Маса щуки 12кг, а маса сома –на 25кг більша. Яка маса щуки й сома разом?

- Чи можемо відразу дізнатися, яка маса обох риб? (Ні)

- Чому? (Ми не знаємо, яка маса сома)

- Чи можемо про це дізнатися? (Так, можемо)

- Якою дією? (Дією додавання)

- А тепер можемо дати відповідь на запитання задачі? (Так, можемо. Потрібно до

   маси щуки додати результат другої дії)

Розв’язання і відповідь записуємо на дошці і в зошитах.

1)12 + 25 = 37(кг) – маса сома;

2)12 + 37 = 49(кг)

Відповідь: 49 кг маса щуки й сома разом.

 

Вираз:          12+(12+25)=49 (кг)

-         Ми допомогли шостому гномику дістатися до будиночка, бо вправно

попрацювали над задачами.

 

VІІІ. Завдання за вибором

-         А сьомий гномик заздалегідь придбав ялинкові прикраси.

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/2/64/200/64200999_1284869711_12.png   http://steklashka.com.ua/images/070121.jpg   http://www.ua.all.biz/img/ua/catalog/805890.jpeg

 

-                     Але для того, щоб він зміг донести їх до будинку, ми повинні виконати завдання за вибором. У кожного на парті по 2 ялинкових  прикраси, на яких записані приклади. Оберіть те, яке, на вашу думку, ви можете виконати без помилок. (перевірка світлофорами)

 

IX. Робота з геометричним матеріалом

-         Ви швидко впоралися і з цим завданням, усі гномики зібралися біля будиночка і

стали  вибирати найкращу ялинку, щоб показати її Білосніжці.

 

- Подивіться уважно на неї і скажіть, з яких геметричних фігур складена ця красуня.

  (Ялинка складена з трикутників і чотирикутників).

 

-  Скільки налічили трикутників? (Трикутників 3)

 - Чотирикутників? (Чотирикутник 1)

 - Чого більше і на скільки? (Трикутників більше на 2)

(світлофори)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X. Підсумок уроку

- От гноми і вдома. Вони, дякуючи вам, впоралися з перешкодами і досягли своєї

  мети. А чи досягли її ми?  Проведемо тестування(сигнальні картки)

1. Додавання стовпчиком називають письмовим додаванням  (+)

2. Письмове додавання починаємо з десятків. (-)

3. Усне додавання починаємо з десятків (+)

Перевірка результатів

1.     + ; 2. - ; 3. +

-         Отже, ми ЗНАЄМО послідовність виконання письмового додавання,

 ВМІЄМО  виконувати письмове додавання двоцифрових чисел, творчо працювати над задачею.

Домашнє завдання - № 430

  • Ви добре попрацювали, молодці! Маленькі гноми передали вам маленькі сніжинки-частинки снігопаду за те, що ви їм допомогли!

http://cs11004.vkontakte.ru/u125686267/-14/x_a0484b90.jpg

Додаток  (змагання по рядам)

38+25;  24+28;  47+35.

docx
Додано
22 лютого 2019
Переглядів
1143
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку