Закріплення правил про вимову й правопис слів з не- наголошеними [е], [и]

Про матеріал
Мета: формувати вміння учнів писати слова з ненаголоше- ними голосними звуками в коренях слів; розвивати правильну літературну вимову; збагачувати словниковий запас; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Урок 44

Тема. Закріплення правил про вимову й правопис слів з не- наголошеними [е], [и]

Мета: формувати вміння учнів писати слова з ненаголоше- ними голосними звуками в коренях слів; розвивати правильну літературну вимову; збагачувати словниковий запас; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 204)

Прочитайте виразно загадку.

Що допомогло вам її відгадати?

Як написали слова з пропущеними буквами? Які перевірні слова до них дібрали?

Фронтальне опитування

Які слова називаються спільнокореневими?

Як визначити корінь слова?

Як вимовляється звук [е] в ненаголошеному складі?

Як вимовляється звук [и] в ненаголошеному складі?

Як дізнатися, яку букву (е чи и) потрібно написати в ненаго- лошеному складі кореня слова?

Оголошення теми й мети уроку

Сьогодні на уроці ми продовжуємо працювати над вимовою і правописом слів з ненаголошеними звуками [е], [и].

Закріплення вивченого матеріалу

Вимова й написання слів з двома ненаголошеними голосними (Впр. 205)

Каліграфічна хвилинка Росла в лісі дика яблунька.

Робота з текстом (Впр. 207)

Прочитайте текст.

Що потрібно зробити, щоб у реченнях був зв'язок слів? (Змінити слова в дужках.)

Спишіть текст, позначте закінчення у змінених словах. (Перевірка виконання.)

4. Словникова робота

Як називається електронна обчислювальна машина? (Комп'ютер) Складіть речення з цим словом.

Доберіть синонім до слова колодязь. (Криниця)

Письмо по пам'яті

За с_лом у нас кр_ничка, Негл_бока, нев_личка. Клен шумить над нею листом, В ній вода холодна й чиста.

Прочитайте виразно вірш.

Доберіть перевірні слова до слів з пропущеними буквами.

Яке слово не змогли перевірити? Як дізнатися в такому ви- падку, яку букву потрібно написати? (За орфографічним словником)

Запишіть вірш по пам'яті. (Самоперевірка.)

Узагальнення й систематизація вивченого

Робота з текстом (Впр. 208)

Прочитайте текст. Знайдіть у ньому зачин, основну частину, кінцівку.

Які нові слова зустріли в тексті? (Левада — присадибна ділянка з сінокосом, городом та плодовими або іншими деревами.)

Спробуйте дібрати перевірні слова до слів з пропущеними бук­вами.

Чи всі слова вдалося перевірити? (Треба скористатися слов­ником.)

Словниковий диктант

Верба, схилилася, висить, озеро, веселився, бережок, внизу, калинова, живуть, березовий.

Підсумок уроку

Що відпрацьовували на уроці?

Що для вас було новим?

Домашнє завдання

Вправа 209, С. 99, принести орфографічний словник. Урок 45

Тема. Контрольна робота. Аудіювання

 

doc
Додано
4 квітня 2020
Переглядів
433
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку