Закріплення таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9.Календар.

Про матеріал
Основні цілі:закріплювати знання таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9; продовжити знайомство з календарем ; розвивати вміння працювати в парах та групах, самостійно; виховувати у дітей працелюбність, почуття взаємодопомоги, увагу, любов до математики.
Перегляд файлу

2 клас

Математика

 

 

Тема. Закріплення таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9.Календар.

 

Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9; продовжити знайомство з календарем ;  удосконалювати навички розв’язування задач ; формувати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння працювати в парах та  групах, самостійно; виховувати у дітей працелюбність, почуття взаємодопомоги, увагу, любов до математики.

 

 Тип уроку: урок закріплення знань.

 

Обладнання: підручник М. Козак, девіз уроку,  презентація «Календар»,  календарики, лего , кубик, мікрофон, картки «Наш шифрувальник» та закодовані слова , матеріал для роботи в парах та групах , матеріал для гри

 « Хмарки і краплинки».

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

1. Оргмомент.

-Діти,  покажіть мені долоньки.  Покладіть  на  одну увагу, старанність,

творчість. А на другу я подарую вам терпіння та любов. А тепер обміняймося подарунками – торкнемось долоньками один одного.

 2.  Налаштування на урок .

 ( Для того , щоб діти ознайомилися з девізом   уроку, їм треба обчислити вирази, а потім перевернувши смужку, прочитати одне слово девізу.)

 

Девіз уроку

У - у важним              (11-8+4)

Р -  розумним             (9+5-7)

О - організованим      (8+8-9)

К  - кмітливим             (9-6+8)

 

3. Гра «Мікрофон». Вправа  « Очікування»

-Що ви очікуєте від сьогоднішнього  уроку математики?

 

II. Повідомлення теми і завдань уроку. 

Тема нашого уроку складається з двох частин. Перша – це закріплення таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9. А другу частину теми дізнаєтесь пізніше.

ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1. Гра «Кубування».  Повторення таблиць додавання чисел 8 і 9 за допомогою кубика. (усно)

( Діти по черзі кидають кубик і до числа, яке випадає,  додають  8 . Якщо випадає число, яке вже було, кидають куб іще раз і утворюють складний вираз на дві дії. Таким чином повторюють і  таблицю + 9.)

  1. Хвилинка каліграфії   8  9

Утворити різні двоцифрові числа лише із цих цифр і записати їх

(8  9  89  98  99  88)

-Яке саме найменше число?

-Яке найбільше?

-Характеристика числа 89

    3. Робота за підручником (с.41) Порівняння виразів №2 з коментуванням.

   4.Фізхвилинка з лего.

Синій колір – покрутись,
Жовтий – навколо себе озирнись.
Червоний – покажи всім літачок,
Зелений – другу дай «кулачок».
Голубий – дістань до пальців ніг,
Оранжевий – покажи щирий сміх.

ІV. Розвиток математичних знань.

  1. Гра « Наш шифрувальник». Робота в групах.

-Діти, другу частину теми ви зараз розшифруєте самі.

Діти об’єднуються у малі групи по 3. Розшифровують  закодоване слово за таблицею « Наш шифрувальник»

Це слово КАЛЕНДАР.

  1. Робота з календариками  за презентацією  та підручником  № 4.

- Скажіть, будь ласка, так який зараз місяць? Вірно листопад.

- Чим відрізняється від інших місяців? Так часто йдуть дощі і прохолодно.

      3. Виконання пісні « Диво – осінь»

https://www.youtube.com/watch?v=OWlBZhH-RfE

 

4. Гра « Хмарки та краплинки». Обери позицію.

 На дошці висять 6 різних хмаринок з числами , а у кожної дитини є краплинка з прикладом, діти обчислюють його і по команді вчителя обирають позицію біля хмарки з  відповідним числом.

  1. Фізхвилинка під музичний супровід « Кап-кап».

https://www.youtube.com/watch?v=B-M6mXzJiMo

  1. Робота в парах за картками.

-А щоб вийти на вулицю під час дощику, що потрібно нам мати?

Так парасольку.

(Діти в парах обчислюють вирази і відповідним кольором зафарбовують

парасольку.)

(додаток 1)

Перевірка виконаного завдання.

  1. Робота в групах  Робота над задачею.

( додаток 2)

 

8. Робота в групах . Гра « Ланцюжок»

   -Діти, скажіть, а які зміни відбуваються в живій природі?

Так, багато звірів готуються до зими. Допоможіть швиденько  їжачку зібрати листя для свого ліжка, а поросяткові жолуді, щоб він не  голодував зиму.

(додаток3)

            

V. Рефлексія і підбиття підсумків уроку

- Чи здійснилися ваші очікування?

Вправа « Самооцінка»

  

 -Я хочу подякувати вам за співпрацю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки до уроку

 

Додаток 1.

 

Додаток 2.

 

 

Додаток 3

       

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 березня 2021
Переглядів
1264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку