Тема: Закріплення вмінь писати вивчені букви. Доповнення речень.
Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; повторити написання букв; вчити виконувати творчі письмові завдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.
Хід уроку
I. Організація класу.
1. Повторення правил сидіння за партою під час письма.
I I Актуалізація знань учнів.
- Які літери ми з вами вже вивчили?
1. Гра «Добери прописну літеру»
2. Хвилинка каліграфії
(письмо букви Фф)
III Оголошення теми уроку
IV. Роботат над темою уроку
— Сьогодні на уроці під час гри ми по вправляємося у написанні раніше вивчених букв та виконаємо багато цікавих вправ.
- Діти, наш урок сьогодні незвичайний. Звірята із лісової школи надіслали нам багато листів із цікавими завданнями. І я хочу щоб на сьогоднішньому уроці ми всі конверти встигли відкрити і виконати всі завдання.
А для цього нам треба плідно попрацювати.
1. Лист білочки.
— Давайте згадаємо, які ми вивчили букви, що позначають голосні звуки?
— Запишемо їх.
— Які букви, що позначають приголосні звуки, вам відомі?
— утворіть склади і запишіть їх.
2. Надіслали ерудити їжачки
— Утворіть із перших букв нові слова, запишіть їх.
1) Хмара, літери, іволга, бублик. (Хліб)
2) Корова, око, морква, акваріум, халва, автобус. (Комаха)
3) Хокей, очі, брат, овочі, трава. (Хобот)
3 Повторення знань про звуки та букви
— На які дві групи поділяються звуки в українській мові?
— Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?
— Наведіть приклади голосних звуків.
— Які букви в українській мові позначають два звуки?
— Які букви не позначають звуків?
— Наведіть приклади слів з м’яким знаком на кінці, у середині слова.
4. Лист від лиса
Скоромовка
Обережний хитрий лис
До нори вечерю ніс.
Малюнковий диктант
— Зараз ми будемо писати диктант, але диктант не простий, а малюнковий. Я показуватиму вам малюнки, а ви записуватимете слова, якими вони позначаються, або ж те, що на них зображено.
Лимон, хмара, півень, зимонька, дерево.
Фізкультхвилинка
5.Лист надіслав ведмідь
Відновлення речення. Зробити звуко-буквений аналіз слова фотограф.
трактора. Ми коло
фотографує. Фотограф дітей
6.Лист надіслала сова
Запис слів у два стовпчики: у перший — двоскладові, у другий — односкладові
Мир, син, коса, корова, село, мак, сливи, парта, молоко, ліс, Семенко, сорока.
Бліц-гра
Лист 7. Надіслав олень
— Складіть речення за схемами.
- Записати правильно речення
ТатокупивІванувелосипед
Фізкультхвилинка
8. Лист від Сонечка.
Гра «Придумай речення»
Учні одне за одним називають по слову, щоб утворилось речення. Наприклад, вчитель промовляє слово «Ми», перший учень — «ходили», другий — «до», третій — «лісу». Діти і вчитель придумали речення: Діти
VI. Підсумок уроку
— Що ви повторили сьогодні на уроці?
— Яку роботу виконували?
— З ким зустрілися?