Тема: Закріплення вмінь розв’язувати задачі на рух з відставанням. Складання задач за схемами.
Мета: формувати в учнів уміння проводити дослідження значення відстані між рухомими об'єктами в заданий момент часу при русі з відставанням, фіксувати результат у вигляді формули; тренувати вміння використовувати побудовану формулу для вирішення завдань на рух з відставанням;закріплювати вміння розв’язувати задачі на рух, обчислювальні навички при роботі з дробами.
Розвивати увагу, мислення, пам'ять, математичне мовлення, обчислювальні навички.
Виховувати любов до вивчення математики.
Обладнання: комп’ютер, презентація, предметні малюнки.
Хід уроку:
І.Організаційний момент.
- Доброго дня, леді. У нас на уроці присутні гості, привітайтеся з ними.
- Діти! Перед вами нелегкі задачі
Тож бажаю вам удачі,
Правильних рішень для вас
За роботу, в добрий час!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
4 ∙ 60 = 240 48 ∙ 6 = 288
38 : 19 ∙ 34 = 68 19 : 19 : 4 =
240, 68, 8,
● презентація «Дроби»
с. 93 № 13 (а,б)
Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення і систематизація знань.
v = v1 – v2
s= (v1 – v2) ∙ t
d = s +( v1 – v2) ∙ t
3.1. Задача с. 91 № 2
1) 32 – 25 = 7 (км/год)
2) 7 ∙ 6 = 42 (км)
Вираз: (32 – 25 ) ∙ 6 = 42 (км)
3.2. Задача с. 92 № 4
1) 800 – 750 = 50 (м/год)
2) 50 ∙ 8 = 400 (м)
3) 600 + 400 = 1000 (м)
1000м = 1км
Вираз: 600 + (800 – 750 ) ∙ 8 = 1000 (м)
а) 100 + (60 – 30 ) ∙ 3 = 190 (км)
б) (190 – 100 ) : (60 – 30 ) = 3 год
в) 60 – (190 – 100 ) : 3 = 30 (км/год)
г) 190 – ( 60 – 30 ) ∙ 3 = 100 (км)
VІ. Підсумок уроку.
- Над чим працювали сьогодні на уроці.
- Над яким видом руху працювали?
- Як знайти швидкість відділення?
- Сформулюйте правила до формул:
d = s + (v2 – v1 ) ∙ t
v1 = d : t – v2
v2 = d : t – v1
s = d – (v1 – v2 ) ∙ t
V. Домашнє завдання.
с. 92 № 6 (б)
с. 93 № 13 (в,г)