Тема: Закріплення вмінь визначати склад числа. Розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці. Використання елементів STEM
Мета: Удосконалювати навички дітей визначати загальну кількість одиниць певного розряду в числі. Закріпити вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці. Розвивати логічне мислення в учнів. Виховувати уважність та самостійність.
Тип уроку : закріплення знань з використанням STEM
Хід уроку
І. Організація класу
4-Б готовий працювати?
Додавати й віднімати,
Числа й вирази рівняти,
Рівно руку піднімати,
Складну задачу розв’язати?
Пролунав вже наш дзвінок –
Починаємо урок!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відповіді :182, 970, 168, 4.
1в; 2в; 3а; 4а; 5б; 6б.
Розминка для очей
https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. №257. Запиши числа .
9013, 103005,20040, 17320, 2307000, 108000036.
2. №258. Придумайте і запишіть.
Придумайте і запишіть чотирицифрове парне число, що містить цифру: |
|
3 в розряді сотень |
2 356.., щоб ділилося на 2 |
5 у розряді одиниць тисяч |
5 246… |
Придумайте і запишіть п’ятицифрове непарне число, що містить: |
|
2 од. в розряді десятків |
23 423… |
9 од. у розряді десятків тисяч |
90 571… |
Придумайте і запишіть число, що містить усього: |
|
312 дес. |
3 125…змінюється остання цифра |
40 сот. |
4 015…змінюються дві останні цифри |
5 537 од. |
5 537 |
2 200 дес. |
22 001…змінюється остання цифра |
307 тис. |
307 546…змінюються останні три цифри |
14 009 дес. |
14 0091…змінюється остання цифра |
80 080 од. |
80 080 |
3. «Ти мені – я тобі».
№259. Запишіть кожне число у вигляді розрядних доданків і обери, хто працюватиме наступним.
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=TbSi2XT_x00
3. Робота над задачами.
1) №261.
- Прочитайте задачу.
- Про що йдеться в задачі?
- Що означає число 828? (заплатили за 4 заправки пальним трьох автомобілів)
- Як називаються такі задачі? (на зведення до одиниці)
3 авт. – 4 з. – 828 євро
1 авт. – 3 з. - ? євро.
2) №262.
3 авт. – 5 п. – 105 євро
1 авт. - ? п. – 28 євро
3) 28:7=4 (п.)
Відповідь: після чотирьох пунктів за кожне авто заплатили 28 євро.
4. Завдання на логіку.
№1
№2. Групова робота (STEM)
яке ви хотіли б відвідати. Після цього беремо телефон (один на групу) і використовуючи застосунок Google Maps, визначаємо відстань від місця розташування нашої школи до даного міста. Також ви маєте дослідити, які види транспорту можуть допомогти вашій команді дістатися місця призначення.
Далі пропоную дітям вирішити такі завдання:
1. Розрахувати відстань у прямому і зворотному напрямку.
2. Порівняти два види транспорту
3. Дослідити їхню швидкість.
4. Визначити, скільки часу витратить кожен із них.
5. Обрати певний вид транспорту та спланувати свою подорож.
Команди презентують розрахунки й аргументують свій вибір транспорту.
V. Підсумок. Рефлексія.
-Як ви оцінюєте свій рівень готовності з питань нумерації трицифрових чисел для наступної плідної праці на уроках математики?
- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
- Над чим ще слід вам попрацювати?
VІ. Домашнє завдання.