1
Тема уроку: Закріплення знань про звукове значення вивчених букв. Читання й доповнення речень.
Мета уроку: вчити дітей читати склади та слова з вивченими буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; збагачувати словниковий запас школярів;
розвивати зв’язне мовлення учнів, пам’ять;
виховувати повагу до матері.
Обладнання: ноутбук, проектор.
Література: Володарська М.О. Навчання грамоти. Читання. 1 клас. І семестр. – М.О.Володарська, Н.О.Ковальчук, А.І.Настенко, В.М.Сисоєва. – Х.: Вид. група «Основа», 2013. – с.51-52;
Нетрадиційні уроки в початковій школі. 1 клас / Укладач Л.І.Нечволод. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2007. – с.5-8;
Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок.
Хід уроку
1. Організація учнів до уроку.
(Звучить мелодія «В гостях у казки»)
Слайд 2
У країні казок і дивних пригод
Живе чарівний казковий народ.
Створюють в цій казці феї дива –
І дня без чаклунства у них не бува.
У країні казок і дивних пригод
Живе чарівний казковий народ.
Чарують, вони повсякчас,
До себе у гості запрошують нас.
Отож, на сьогоднішньому уроці читання ми йдемо в гості до казки.
2. Оголошення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.
– На сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати вивчені букви. Читати й доповнювати речення.
3. Звукові аналітико – синтетичні вправи.
– Жили були дві феї. Одна – добра, лагідна, весела, а інша – зла. Перша доглядала за казковими героями, слідкувала за порядком, а її суперниця намагалась їй нашкодити.
Слайд 3
3.1. Гра «Зачаровані склади»
– Чиї це слова?
Ти не смій мене чіпати,
Я сьогодні втік із хати.
Там Дід з Бабою жили,
В хаті засіку мели.
Назбирали борошенця,
Тісто виклали на денце,
Намастили у жовток,
Вийшов гарний Колобок.
– З якої казки ці герої?
– Чим закінчилась ця казка?
– А ось і малюнок до казки. Хто помітив помилку?
(Читання складів)
ма ми мо му мі
ам им ом ум ім
Слайд 4
3.2. Робота над скоромовкою.
Івасик іграшками грався,
А по двору ішов індик.
Івась побачив – і злякався,
І від індика в дім утік.
3.3. Фізкультхвилинка
Гуси – лебеді летіли,
На подвір’я тихо сіли.
Посиділи, посиділи...
Враз знялись і полетіли.
Покружляли, покружляли…
Та Івасика почули.
4. Повторення та закріплення знань¸ умінь та навичок.
4.1. Робота над загадками. Добір звукових схем до слів-відгадок.
Слайд 5
З поля зжинають,
У млині перетирають,
В печі гублять,
Клянусь, що люблять. (Хліб)
В теплу шубу нарядився,
В нірку теплу він зарився,
І реве він, і гарчить,
Хоч і вайлуватий, а … (ведмідь)
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує –
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури. (Лікар)
4.2. Фізкультхвилинка (за вибором)
4.3. Робота за Букварем (с.33)
4.3.1. Бесіда за малюнком.
– Кого ви бачите на малюнку?
4.3.2. Робота з текстом (с.33)
– Скільки записано речень? Прочитайте перше речення. Скільки у ньому слів? Яке друге слово? Яке слово в цьому реченні пропущене?
Колективне читання третього і четвертого речення.
Учні вправляються в інтонаційному читанні речень.
Слайд 6
5. Підсумок уроку.
5.1. Гра «Закінчи речення».
– Сьогодні на уроці я вчився…
Звучить мелодія «В гостях у казки»