акріпити знання про букву «це» та її звукове значення; розвивати в учнів уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення; закріплювати вміння читати зв'язний текст, відповідати на запитання вчителя; розповідати за малюнками; виховувати повагу до свого роду; охайність, привчати дітей до порядку.
Тема уроку. Закріплення звукових значень букви «це». Читання слів. Опрацювання оповідання (за О. Березій)
Мета: закріпити знання про букву «це» та її звукове значення; розвивати в учнів уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення; закріплювати вміння читати зв’язний текст, відповідати на запитання вчителя; розповідати за малюнками; виховувати повагу до свого роду; охайність, привчати дітей до порядку.
Обладнання: презентація до теми; маски, мікрофон.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
1. Організація класу
Давайте усмішки всім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамі, і татові.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх нас на устах.
2. Повторення вивченого матеріалу
2.1. Мовна гімнастика
2.2. Артикуляційні вправи
2.2.1. «Смачне варення»
2.2.2. «Коник»
2.2.3. «Хом'ячок »
2.3. Робота над чистомовкою.
ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – гаряче сонце.
ЦЯ-ЦЯ-ЦЯ – широка вулиця.
ЦУ-ЦУ-ЦУ – дорога до палацу.
ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – новий олівець.
ЦІ-ЦІ-ЦІ – гострі ножиці.
2.4. Актуалізація опорних знань.
2.4.1. Фронтальна бесіда.
- Діти, пригадайте, яку букву ми вивчали на минулому уроці?!
(Букву «це»).
- Які звуки вона позначає? (Звуки [ц], [ц']).
2.4.2.Складання слів з половинок циліндрів
(Скласти половинки циліндрів і прочитати утворені слова.
- Прочитайте слова, склавши половинки циліндрів.
( Цифра, цукор, цибуля, цегла, цап, ціна, цуцик).
- Які слова вам не зрозумілі? (Пояснюємо значення слів).
3. Вивчення нового матеріалу
3.1. Повідомлення теми та мети уроку
- На сьогоднішньому уроці ми продовжуємо з вами вивчати букву це і, прочитавши казку, дізнаємось чому цукерка є родичкою цукрового буряка.
3.2. Робота з деформованими словами
- А для того, щоб дізнатися, хто є героями казки потрібно розшифрувати назви овочів.
пустаКа, ормавк, рябук, топлякар, сокваля, буляци.
3.3. Читання деформованого тексту
- Щоб потрапити у світ казки овочі пропонують нам прочитати цікавий текст про них, але він не звичайний, а деформований.
ОВОЧІ
вочіО жеду трібніпо жнійко динілю. хЇ рощуютьви ан ляопх. сляПі разбиння рожаюв чіово трапляьтьпо од газинівам. А вітидз – ан анш тілс. З инх туютьго тисала, пису й шіні мачніс чіре. редПе жеюї вочіо в’язковообо ютьми.
гатоБа тамінівві в чахово. ниВо рисніко сімв.
ОВОЧІ
Овочі дуже потрібні кожній людині. Їх вирощують на полях. Після збирання врожаю овочі потрапляють до магазинів. А звідти – на наш стіл. З них готують салати, супи й інші смачні страви. Перед їжею овочі обов'язково миють. Багато вітамінів в овочах. Вони корисні всім.
- Яку користь приносять людині овочі?
Фізкультхвилинка «Ведмедик»
3.4. Робота над розворотом букваря (с.158)
Читання слів у колонках (с.158) (за вчителем)
- Прочитайте слова, зверніть увагу на наголоси.
3.5 Введення казкового героя Цибуліно
- До нас на урок завітав відомий казковий герой. Він хоче розповісти про своїх родичів.
Цибуліно ставить учням такі запитання:
- Хто з вас, діти, бував на городі? Які овочі там ростуть?
- Хто любить цукерки? З чого їх виготовляють?
- З чого роблять цукор?
4. Закріплення вивченого матеріалу
4.1. Робота над текстом
4.1.1. Читання казки про цукерочку вчителем.
- Приготуйтеся уважно слухати казку.
- Про що розповідається в тексті?
4.1.2. Читання тексту методом «Буксир»
4.1.3 Бесіда за прочитаним.
- Які овочі росли на городі?
- Хто одного разу потрапив на город?
- Чому Цукерочка і Цукровий Буряк родичі?
4.1.4. Читання тексту методом «Качечка»
- Що ж, мабуть, прийшла пора трішки відпочити.
Фізкультхвилинка для очей
4.1.5 Гра «Хвостик»
(Вчитель читає початок речення, а учні його закінчують).
У яскравому вбранні ….
Цікаво, чому цей…..
Хто цурається….
5. Формування читацьких навичок
5.1 Словникова робота
- Чого навчив Цукровий Буряк Цукерку? (Не цуратися свого роду)
- Як ви розумієте вислів Цукрового буряка «Хто цурається свого роду, той щастя не має»?
5.2. Читання в особах.
- А тепер Цибуліно хоче, щоб ми розіграли казку з його друзями.
( Інсценізація казки. Діти в масках Цукерки, Цукрового Буряка та Цибулі.
- Попрощаємося, діти, з казковими героями та подякуємо їм за науку.)
6. Підсумок уроку
6.1. Вправа «Мікрофон»
- На уроці було цікаво …
- Я зрозумів, що…
- Найцінніше для людини…
6.2. Вправа «Шифрувальники»
- Діти, яке слово сховалося на слайді. (Слово «молодці»)
- Ви – справжні молодці! Дякую за співпрацю на уроці.