Навчання грамоти (читання) 06.12 1 клас
Тема. Закріплення звукових значень букви Д, д («де»). Велика буква Д. Удосконалення уміння читати вивчені букви в словах, реченнях і текстах.
Мета: узагальнити та закріпити знання учнів про звуки [д], [д′] та позначення їх буквою д («де»); закріпити вміння виділяти у словах звуки [д], [д′]; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів, виробляти навички читання зв'язного тексту; розвивати навички виразного читання, фонематичний слух, зв'язне мовлення учнів; виховувати естетичні смаки, бажання працювати, стимулювати бажання пізнавати нове.
Хід уроку
I.Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Чистомовка
Зі сметаною в обід
Дерунів об'ївся дід.
Да-да-да, ді-ді-ді,
Дерунів об'ївся дід.
— Який звук повторювався?
— Дайте йому характеристику.
— Порівняйте слово дерунів дід. Чим відрізняються перші звуки в словах?
2. Словникова робота
- Що таке деруни?
Деруни — оладки з тертої картоплі
3 Звуковий аналіз слів (з твердим та м'яким звуком)
Зробіть звуковий аналіз слів деруни, дід.
ІII.Повідомлення теми уроку та мотивація навчальної діяльності учнів
IV. Робота над матеріалом уроку
1.Розчитування (відео)
2 Гра «Хто швидше»
Читання стовпчиків слів з Букваря.
3 Вправи на розвиток навичок читання.
Гра « Граматичні рукавички»
Фізкультхвилинка ( руханка)
4 Гра «Впіймай звук» ([д] чи [д′])
Будували дім бобри,
Замість дому дві діри.
Видра вдерлася у дім,
Буде жити видра в нім.
VI. Робота за Букварем 1.Читання стовпчиків слів.
Фізкультхвилинка ( руханка)
1) Читання тексту
— Послухайте текст і дайте відповідь на таке запитання: «Де садили молоді дерева діти і дорослі?»
- Доберіть заголовок до тексту?
3) Читання тексту учнями. «Ланцюжком» по одному реченні.
4) Обговорення змісту за питаннями
4 Розвиток мовлення. Бесіда за малюнками
Розгляд малюнків. Складання речень за малюнком.
VII. Підсумок уроку
— Що цікавого дізналися?
— Що найбільше сподобалось?
— Що робили на уроці?