Закріплення звукового значення букви «ша». Опрацювання вірша «На березі береза» і тексту «Привіт, Сашку».

Про матеріал
Закріпити знання учнів про букву «ша» та її звукове значення; удосконалювати навички виразного читання, звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, аудіативні вміння, навички спілкування у колективі; навички виразного та динамічного читання; сприяти розвитку фантазії, творчості; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати й допомагати птахам взимку; культуру спілкування у колективі.
Перегляд файлу

Дата: 19.02.2019

Клас: 1 - А

Предмет: Українська мова

Тема уроку: Закріплення звукового значення букви «ша». Опрацювання вірша «на березі береза» і тексту «Привіт, Сашку».

Цілі уроку: закріпити знання учнів про букву «ша» та її звукове значення; удосконалювати навички виразного читання, звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, аудіативні вміння, навички спілкування у  колективі; навички виразного та динамічного читання; сприяти розвитку фантазії, творчості; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати й допомагати птахам взимку; культуру спілкування у  колективі.

 

Обладнання: Телевізор, лего, картинки, сигнальні картки.

 

Хід уроку

І. Організація класу

Ми, веселі першачки,

Любим вчитись залюбки,

Букв багато ми вже знаєм,

Слова й речення читаєм.

Хочем ще ми більше знати,

То ж пора урок почати.

Любі діти!

Всі за парти ми сідаємо,

Працювати починаємо.

Учитель звертає увагу дітей на наявність шкільного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

 1. Підготуймо ротик! Згадаємо скоромовки, які знаємо. Учитель починає скоромовку — учні продовжують.

Через річку, через брід
Ходить чапля на обід,
Носить дрібних жабенят
Для маленьких чапленят.

2. Послухайте вірш. Прослідкуйте якого звука найбільше.

Швачка шапку швидко шила,

Час не гаяла — спішила.

Швачка мала поспішити,

Бо ще й шубу швачці шити.

3. Подивіться мультфільм від тітоньки Сови

 

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми повторимо те, що вивчили на попередньому уроці, поміркуємо та дізнаємося багато цікавого.

 

1. Звуковий розбір слів (біля дошки)

Гриць дивується, питає:

- Що за пташка так співає?

Як горобчик, цвірінчить,

Мов сорока, скрекотить.

А ще інколи буває,

Що кричить, немов сова!

Хто ж виспівує отак?

Та то ж так співає … (шпак)

 

Білка по гілках стрибає,

У дупло свій скарб складає:

Жолуді, гриби, горішки,

Ягоди шипшини й … (шишки)

Шишка, шапка, шпак, Сашко

Фізкультхвилинка

 

2. Читання пірамідок слів
— Дивлячись на пунктирну лінію, прочитайте слова.

651

 

3. Читання слів (Лего) телевізор

G:\урок\читання слів Лего\52090439_241657630120196_7996817827673669632_n.jpgG:\урок\читання слів Лего\52120283_2248508885422779_13973942385508352_n.jpgG:\урок\читання слів Лего\52143684_2081093015292784_2657223719742603264_n.jpg

 

G:\урок\читання слів Лего\52253311_2515719155108971_6893572760920915968_n.jpgG:\урок\читання слів Лего\52259279_296967734320398_5748614400558759936_n.jpg

G:\урок\читання слів Лего\52406595_314696752565214_4798701929720971264_n.jpgG:\урок\читання слів Лего\52328286_1025072581024157_505122762856071168_n.jpg

 

 

4. Читання тексту з картинками

G:\урок\текст читання.jpg

 

5. Читання презентації (телевізор )

 

IV. Робота над новим матеріалом

2. Робота з Букварем

1. Читання слів у колонках

2. Розгляд малюнків і віднесення до них слів

3. Робота над віршем

4.  Опрацювання тексту «Привіт, Сашку!»

Словникова робота

- Куди вперше прийшов Мишко?

- Хто його привів?

- В якому класі брат?

- Чи гарно було в школі?

- Що спробував зробити Мишко у класі?

- Які кабінети показував Сашко братові?

- Чи сподобалось Мишкові екскурсія по школі?

- Мишко хоче до школи чи ні?

- А тобі у школі добре?

2. Гра «Впіймай звук».

— Коли чуємо звук [ш] — плескаймо в долоні.
Присідаємо тоді — як немає звука [ш] у слові!
— Потренуймося ми трошки: «Кішка» — учні плескають. «ручка» — учні присідають.
А тепер уважні будьте! Спершу тихо і повільно слова я буду говорити! Потім швидше, швидше — щоб було вам цікавіше!

Шуба, шапка, капелюшок, штани, шорти, картуз,  шайба, сарафан, джинси, жакет, кишеня, шаровари

V. Підсумок уроку. Рефлексія

1. Оцініть свою роботу на уроці

Червоний – мені було не цікаво

Зелений – цікаво, я гарно працював

2. Рефлексія

3. Гра «Лабіринт»

Молодці

 

 

docx
Додано
17 лютого 2019
Переглядів
3307
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку