Логоритмічне заняття з дітьми дошкільного віку з ФФНМ.
ЛЕКСИЧНА ТЕМА: Наша країна.
МЕТА: закріпити знання дітей про нашу країну: назву, столицю країни, людей, що тут проживають, чим займаються, їх культуру. Збагачувати словниковий запас, розвивати уяву, пам’ять, увагу, музично-ритмічні та театральні здібності, дрібну моторику. Розвивати фонематичний слух, силу голосу, вправлятися у вимовлянні шиплячих звуків. Вчити слухати та впізнавати джерело звучання. Виховувати правильне діафрагмальне дихання. Розвивати координацію рухів. Виховувати інтерес до творчої діяльності, любов до рідного краю та музичних творів.
ОБЛАДНАННЯ: палочки- стукалочки та схеми до їх використання, предметні картинки музичних інструментів, гімнастичні обручі, паперові комахи на ниточках, елементи дерев’яного конструктору, одноразові тарілочки, гімнастичні палички для паркувальних місць, пряжа двох кольорів.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент.
Діти, сьогодні в нас незвичайне заняття, до нас прийшли гості, тож давайте привітаємось:
Пальчикова гімнастика «Привіталочка»
Добрий ранок, добрий день, всі пальчики по черзі вітаються
Пальчики сказали. з великим пальцем.
Ми сьогодні всіх дітей
Зранку привітали.
А зараз розкажемо і покажемо, що ми сьогодні робили.
ІІ. Основна частина.
1.Рухлива вправа з елементами сенсорної інтеграції.
Коли встали - потягнулись потягнутися вгору,
І до сонечка всміхнулись. «веселі ручки» вгору підняти,
Потім ми пішли вмиватись, відповідний рух,
Рушничком м’яким втиратись. розтирання обличчя,
Кашу їли, чай ми пили гладити животик,
Ще й вдягнутися зуміли. ніби штанці вдягати,
Що з собою принесли? розвести ручки,
Руки, ноги ми взяли, простукати передпліччя, бедра,
Вуші теж ми принесли, розтерти вушка,
Ніс і рот ми теж взяли, розтерти крила носа та рот,
Черевички одягли. відповідний рух,
До заняття ми готові, скласти ручки «поличкою»,
Настрій всіх у нас чудовий. стрибати та хлопати.
2. Робота з ритмом (палички – стукалочки).
Я пропоную тепер представитися нашим гостям, познайомитися.
Але не просто так, а виконуючи певні завдання, адже в нас незвичайне заняття.
Кожен з вас візьме дві палички.
Спробуємо відстукати кожен своє ім’я відповідно до схеми. Я перша: (я - дів – чин – ка - Ок – сан – ка).
Молодці, у вас гарно виходить. Відчуття ритму чудове.
А давайте перевіримо, який у вас слух. Будуть звучать різні мелодії, а ви повинні здогадатися, який інструмент грає, потім зобразити, як на ньому грають…
(барабан, труба, бандура, гітара, трембіта, маракаси) .
Ви такі молодці, що я подумала, що ми з вами можемо створити гурт молодих, творчих, енергійних музикантів чи реперів. Ми можемо, як наберемося трішки досвіду, поїхати за межі нашої країни та розповідати в піснях, творчих номерах про наших людей, про наші звичаї, нашу країну. До речі, як називається наша країна? А люди, які проживають в нашій країні? А традиції в Україні? А столиця України? А символи України?
Молодці!
Ми будемо розповідати, які в нас родючі землі. А трудолюбиві українці вирощують скільки смаколиків.
4.ЛОГОРИТМІЧНА ВПРАВА З ОБРУЧАМИ
У саду та на городі тримати перед собою обруч,
Виросло всього доволі. підкидати та ловити обруч,
Зверху ось дозріла слива, підняти вгору над головою,
Знизу тут росте кропива. пролізти в обруч,
Там є аґрус та лохина, нахилитися вперед,
А позаду є малина. прогнутися назад,
Зліва морква та буряк, повернутися вліво,
А навпроти – пастернак. повернутися вправо,
Зверху свіжі в них листки, підняти вгору над головю,
Ну а знизу корінці. пролізти в обруч,
Як збирали урожай, взялися за голову,
Геть втомилися ми вкрай. лягли в обруч горілиць.
5.Релакс та розвиток діафрагмального дихання.
Звучить спокійна музика. Діти відпочивають.
Носом ми вдихаємо, животик підіймається.
Ротом видихаємо, животик опускається.
Ви лежали, а до вас налетіло безліч комах. На ниточках паперові метелики. Діти пробують на них подути.
6.Розвиток фантазії.
А які в нас люди трудолюбиві та діти винахідливі. За будь яких умов, із підручних предметів створюють собі іграшки та придумують ігри.
Коли фантазію включу на мить,
Колеса, кузов. З дерев’яного конструктора взяти по дві
В мене ГРУЗОВИК. циліндричні деталі та один кубик наверх.
7.Рухлива гра ( Закріплення вимови звуку Ж).
А зараз станемо водіями. Роздати – одноразові тарілки (кермо).
У руках у нас кермо, повторювати текст,
натискаючи носочком в ритм,
Поїдем швидше за метро. тримати «руль» швидко рухатися по
залу, звучить звук Ж, та ЖУХ,
звучить зразу тихо, потім голосно.
Зміна музичного твору із швидкого в повільний.
Помалу їдь, паркуюсь я рух назад повільно,
Тут зупиночка моя. губи вперед, дмухати,трусяться.
( в ритм словам махати рукою).
8.Музично – ритмічний танок з тарілочками.
(під музику Lollipop).
В кожну руку дати дитині тарілочку пластикову або з картону.
Діти стоять в колі і показують то одну, то другу тарілочку – «вихваляються».
Приспів
//// 4 рази стукнути тарілочку об тарілочку, перекрутитися.
(4 рази повторити)
Поставити тарілочку в тарілочку, тримати в руках «кермо», рух по колу.
Приспів
Приставити тарілочки до голови, як «вушка» зайчика, стрибати.
Приспів
Приставити тарілочки до голови, як «вушка» Чебурашки.
Приспів
Тримати тарілочки під руками, пішли, як качечки.
9.Практична діяльність.
Виготовлення Ляльки – мотанки
Із пряжи двох кольорів.
10.Підсумок заняття.
Про що ми говорили на занятті?
Чи сподобалося вам заняття?
В які ігри гралися?