Заняття для школярів з ООП
«Товари та їх різноманітність».
Мета. Дати уявлення про товар, його сутність і необхідність для життя людей та задоволення різноманітних потреб. Розширити уявлення про різні групи товарів (продовольчі та промислові), вчити їх розрізняти та використовувати за призначенням.
Продовжувати знайомити з об’єктами торгівлі – ринок, магазин, супермаркет, інтернет. Закріплювати назви професій людей, які працюють в магазинах, їх обов’язки. Виховувати культуру поведінки споживача.
Матеріал. Малюнки з зображенням предметів та продуктів; реклама продуктів (прийом ейдетики-символи та малюнки); мультимедійна презентація «Відділи супермаркету»; комп’ютерна гра «Збери портфель до школи»; іграшковий «Супермаркет».
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Віночок спілкування.
Тут у тебе друзі всі – подивись,
Всім,хто зліва,всім,хто справа – посміхнись!
Друга ти привітай,його ім’я називай. (Слайд 2)
2. - Діти,сьогодні у нас буде дуже цікаве заняття. А про що на ньому буде йти мова,ви дізнаєтесь,відгадавши загадку:
Все,що в житті продається,
Однаково скрізь зветься.
Чобіток і рукавичка,
І серветка, і спідничка,
І крупа,і самовар
Називаються … (ТОВАР) (Слайд 3)
- Так,сьогодні ми з вами дізнаємось,що таке товар і які бувають товари, для чого вони потрібні і як ними користуватися. Уважно подивіться і назвіть ті предмети, які вас оточують.
-А що із названих предметів можна продати і купити? Назвіть.
-Хто знає,що таке ТОВАР ? Товар – це предмети чи речі, створені людиною для задоволення потреб, які можна продати і купити (їжа, одяг, взуття, будинки, авто- мобілі, підручники, праска, телевізор тощо). (Слайд 4)
- Чи ходите ви разом з батьками до магазину?
-Які товари ви там купували?
-Для чого вони потрібні?
3.Гра «Який товар зайвий?» (Слайд 5)
Пропоную дітям розглянути малюнки і помітити олівцем предмети і продукти, потрібні мамі для приготування їжі та пояснити свій вибір.
Обговорюю з дітьми призначення кожної речі і нагадую про одну з найважливі- ших потреб людини - потребу в їжі (щоб поповнювати запас енергії, рости, мати силу, працювати, вчитись і т.д.). Для приготування їжі необхідні різноманітні продукти: фрукти,овочі,м’ясо, риба, молоко, яйця і багато інших.
Уточнюю, як називаються товари, з яких виготовляється їжа (продовольчими). - То які товари ми купуємо в продуктовому магазині? (Продовольчі).
4.- Діти, щоб краще люди купували необхідні продукти, давайте привернемо увагу покупців до них рекламою. (Слайди 6-9)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Реклама продуктів».
Новина у нас чудова! й махають ними).
приставляючи до очей, і виконують
повороти в сторони).
3. В нас продукти – вищий клас! (Виставляють кулачок з піднятим угору
великим пальцем).
4. Завітайте-но до нас! (Виконують закличні рухи руками).
5.М’ясо, риба, крупи, сало! (Гладять себе долонею по животі, імітують
кистю руки рух рибки в воді, трьома
пальчиками посипання крупи, надувають
щічки).
6.Фруктів, овочів чимало! (Стають струнко, розводять руки в сторони).
7.Вибір в нас завжди чудовий! (Виставляють кулачок з піднятим угору
великим пальцем).
8.Завітайте до нас знову! (Виконують закличні рухи руками).
5. – Діти, але крім продуктів, людям потрібні одяг, взуття, меблі, іграшки та книжки і
ще багато чого. Такі товари називаються промисловими. Кожен з них має своє
певне призначення. Яке?
- Взуття? ( Захищає ноги від холоду та вологи).
-Книжки? ( Дізнаємось багато цікавого).
-Парасолька? (Укриває від дощу) тощо.
-Діти, всі товари можна купити на ринку, в крамниці, універсамі, супермаркеті тощо.
-Які бувають відділи в магазинах? («Продукти», «Меблі», «Спортивні товари»,
«Господарські товари», «Одяг», «Взуття», «Посуд» тощо).
(Екскурсія по відділах магазину – мультимедійна презентація).
(Слайди 10-21)
6. – Діти, а товари для школи, це які – промислові чи продовольчі? (Промислові).
- Давайте відвідаємо інтернет-магазин і «купимо» канцелярські товари. Але тут
всі товари разом і нам треба все необхідне вибрати.
(Комп’ютерна гра «Збери портфель до школи»).
7.- Діти, у який час доби відкривається магазин? (Вранці).
- Як ви думаєте, магазин вже відкрито? (Так).
- Зараз ми з вами підемо за покупками до нашого магазину «Супермаркет»,
але спочатку я хочу пригадати з вами правила поведінки у магазині.
(Слайд 22)
*Перш ніж зайти до магазину, треба пропустити тих, хто виходить.
*Заходячи до зали магазину, беремо корзинку для товару.
*Якщо ви хочете придбати певний товар, треба ввічливо попросити
продавця- консультанта показати його, подякувати.
*З товаром покупець прямує до каси та в порядку черги оплачує його.
*Отримавши покупку, не забувати подякувати касиру.
-Діти, наш магазин іграшковий. Тому сьогодні ми будемо робити особливі
покупки: дівчатка – продукти, тобто продовольчі товари, а хлопчики – про-
мислові. А касир замість оплати вами товару перевірить правильність
його вибору.
Дидактична гра «Супермаркет». (Слайд 23)
8.-А зараз, коли ви «купили» товар, я перевірю, чи знаєте ви його призначення
та місце (умови) зберігання.
Гра «Так чи ні?» (Слайд 24)
Всі котлети та млинці
Треба класти в шафу…(ні). А куди?
А годинник і мобільник
Треба класти в холодильник…(ні). А куди?
Знає кожен, знає всяк —
Книжки — на полицю…(так).
Вафлі, торт та ескімо
До портфеля кладемо…(ні). А куди?
Тримають люди в кожнім місті
Речі на своєму місці.
Ви про це не забувайте —
Там, де треба, зберігайте.
Дорослі люди і малеча,
На місці зберігайте речі —
Складайте їх, не розкидайте,
Про чистоту й порядок дбайте.
А під кінець скажіть мені,
Цікава гра у «Так чи ні»?
ПІДСУМОК - Який висновок можна зробити з сьогоднішнього заняття? (Всі товари поділяються на продовольчі і промислові та призначені для задоволення різноманітних потреб людей).
ТРАДИЦІЙНЕ ПРОЩАННЯ. (Слайд 25)
Ось прийшов прощання час,
Було в нас усе гаразд,
Все зуміли, все змогли,
«До побачення», - пішли.