Тема: «Допоможемо ведмедикові»
Мета: Сприяти розвитку рухової активності, заохочуват участь в імітаційних рухливих іграх та вправах.
Продовжувати виховувати основи культури спілкування; учити виявляти чемність, готовність допомогти; Вчити дітей відповідати на запитання, удосконалювати розповідне мовлення; Сприяти позитивному емоційному розвитку малят, підтримувати радість і задоволення від спілкування з дорослими та однолітками; Вчити малят радіти з результатів виконаних завдань, охоче навчатися. Заохочувати словесну творчість, формувати вміння виявляти елементарну гнучкість у спілкуванні, опановувати прийоми порівняння, узагальнення, класифікації, добору змістовних пар.
Матеріал: Ведмедик, ялинки, картинки «Пори року», перфокарти, сніговими, поїзд ілюстрація про зиму, кімнатка, ліжко.
Хід заняття
Діти, подивіться скільки у нас гостей.
Привітайтеся з ними.
Доброго ранку.
Посміхніться гостям і вони у відповідь подарують нам свої посмішки.
1. Ігровий прийом
Дзвонить телефон.
Хто говорить? Ведмідь
Ой! І почав він ревіть.
Почекайте, ведмедю, не ревіть!
Не поспішайте, а спокійно все поясніть.
Діти, ви чули що у ведмедя біда, заблукав ведмедик.
Що ведмедик взимку робить?
Ведмедик проснувся трішки раніше вийшов із барлоги, а зима замела всі стежинки снігом, і він знає як йому потрапити в свою хатинку.
Так сьогодні ми не просто будемо гратися, а робитиме добру справу.
Допоможемо добратися ведмедику до своєї хатинки. Потрібно поспішати.
На чому можна швидко дістатися до лісу? (санчатах, лижах, велосипеді, літаку, поїздом)
Я пропоную поїхати потягом.
На пероні без упину
Голос, гомін, штовханина
Потяг голос подає
Місце в кожного своє.
Ось поїзд гляньте, скільки пасажирів.
Давайте, допоможемо пасажирам зайняти свої місця.
2. Дидактична гра «Веселий поїзд»
Діти утворюють ланцюжок, промовляють чух - чух - чух!
3. Ось і хатинка. Але ведмедик каже, що це не його хатинка,
а лісових друзів. Хто живе в хатинці?
Діти називають по черзі.
В хатинці живе друг ведмедик, зайчик та лисичка.
Раз ми потрапили до ведмедикових друзів, то давайте залишимо їм подарунки про нашу згадку -
Зайчик дуже полюбляє моркву.
Що він морквинкою робить?
Подаруємо одну морквинку.
Лисичка кого з їла?
Давайте подаруємо їй два бублика:
Малювати червоним кольором.
Ведмедику засвітимо світло жовтим кольором.
Погляньте, які задоволені ведмедикові друзі. Вони вдячні нам за подарунки.
До побачення.
4. Діти утворюють ланцюжок, потяг їде через міст. Ось ми і
приїхали на лісову галявину.
Ліс, сніговики. Скільки ялинок?
Які ялинки?
Сніговики однакового розміру?
Великого сніговика, посадити під низеньку ялинку.
Малого сніговика під велику ялинку.
Малята, чим прикрашені ялинки?
Давайте, зберемо зимові картинки.
А тепер трішечки відпочинемо і пограємося.
Навіть взимку всі малята
Наші радісні й завзяті
Бігають, топочуть ніжки
Діти граються у сніжки.
Діти з якого снігу ви ліпите сніжки?
5. Відпочили знову в дорогу, займайте свої місця, а то
ведмедик засумував за мамою.
Утворюють поїзд
Чух - чух - чух!
Розгляд картини. Яка пора року зображена?
Які звірі живуть у лісі?
Що робить зайчик, білочка, лисичка?
Яких пташок бачите?
Як вони називаються?
Яка пташка приносить зиму?
Що ведмедик робить?
Який сніг на сонечку? Який під деревом?
6. А ось і ведмедикові кімната, але там такий безлад.
Давайте наведемо порядок.
Дидактична гра «Влаштуємо ведмедику кімнату»
Ведмедик дякує дітям, він втомився хоче спати. Діти кладуть його в ліжечко. Співають колискову.
Люлі, люлі, люлі
Налетіли гулі,
Тай сіли на люлю,
Люля хить - хить,
А ведмедик спить, спить.
Ведмедик засипає, діти утворюють поїзд і повертаються до дитячого садка.
Висновок. Що сьогодні трапилось з ведмедиком? Як ми допомагали ведмедику?