Заняття по розвитку мови з елементами усної народної творчості в першій молодшій групі
«Хто в будиночку живе»
МЕТА :
1. Розширювати уявлення дітей про домашніх тварин : кішки, півника, конячки; продовжувати вчити розрізняти їх.
2. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, кішку, конячку. Формувати пізнавальну активність.
3. Збагачувати словник дітей словами: кішка, півник, конячка; закріплювати вміння наслідувати голоси тварин.
Методи і прийоми: ігровий (рухлива гра, словесний (потішки, загадка, наочний.)
Хід заняття
- Діти, подивіться, який гарний будиночок стоїть. Хто ж живе в цьому будиночку? (Стукаю).
- Хто в теремочке живе? (Показую іграшку-кішку).
- Хто це? (Кішка).
- Яка вона красива! Привітайтеся з нею.
- Яка у неї шерстка? (М'яка, пухнаста).
- А який хвостик? (Довгий пухнастий). Вушка? (Маленькі).
- Погладьте кішечку.
- Як кішечка нявкає?
Читання потішки «Киска».
Кицька, кицька,
Кицька брись!
На доріжку не сідай.
Тут ребятки підуть,
Через кицьку впадуть!
- Що кішечка любить їсти? (Відповіді дітей)
- Зараз ми погодуємо кішечку молоком.
- Хто ж ще, живе в будиночку? (Стукаю).
- Хто в теремочке живе? Рано встає, діткам спати не дає? (Півник) Дістаю іграшку-півника.
- Який півник? (Гарний)
- У півника різнокольорові пір'ячко, довгий хвіст, гострий дзьоб.
- Яку пісеньку співає півник? (Відповіді дітей).
Читання потішки «Півник, півник».
Півник, півник
Золотий гребінець,
Маслина голівонька,
Шелкова бородушка.
Що ти рано встаєш,
Діткам спати не даєш?
- Давайте погодуємо півника. А чим же ми його пригостимо? (Сиплють зернятка)
- Чуєте діти, хто ж це говорить іго - го? (Конячка) Дістаю іграшку-коника.
- А це що у конячки? (Грива). Яка вона? (Довга)
- А ви знаєте, чому вона швидко-швидко скаче? (У неї ноги довгі, швидкі, сильні) Розглядаємо конячку.
- Ми зараз станемо конячками і швидко-швидко поскачем!
- Як конячки цокають копитами? (Язичком цокають).
- Будемо з вами цокати і голосно кричати іго-го. (Діти імітують конячок під музику).
Цок - цок, цок - цок!
Я конячка, сірий бік.
Я копитцем постукаю,
Якщо хочеш, покатаю
- Сподобалося вам грати в конячок?
- Давайте погодуємо конячку. А чим ми будемо годувати конячку? (Травички).
- Хлопці, хто живе в теремку? (Відповіді дітей).
- Це домашні тварини. Вони живуть поряд з людиною. А зараз можете пограти з ними.
Заняття по розвитку мови з елементами усної народної творчості в першій молодшій групі
«Хто в будиночку живе»
МЕТА :
1. Розширювати уявлення дітей про домашніх тварин : кішки, півника, конячки; продовжувати вчити розрізняти їх.
2. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, кішку, конячку. Формувати пізнавальну активність.
3. Збагачувати словник дітей словами: кішка, півник, конячка; закріплювати вміння наслідувати голоси тварин.
Методи і прийоми: ігровий (рухлива гра, словесний (потішки, загадка, наочний.)
Хід заняття
- Діти, подивіться, який гарний будиночок стоїть. Хто ж живе в цьому будиночку? (Стукаю).
- Хто в теремочке живе? (Показую іграшку-кішку).
- Хто це? (Кішка).
- Яка вона красива! Привітайтеся з нею.
- Яка у неї шерстка? (М'яка, пухнаста).
- А який хвостик? (Довгий пухнастий). Вушка? (Маленькі).
- Погладьте кішечку.
- Як кішечка нявкає?
Читання потішки «Киска».
Кицька, кицька,
Кицька брись!
На доріжку не сідай.
Тут ребятки підуть,
Через кицьку впадуть!
- Що кішечка любить їсти? (Відповіді дітей)
- Зараз ми погодуємо кішечку молоком.
- Хто ж ще, живе в будиночку? (Стукаю).
- Хто в теремочке живе? Рано встає, діткам спати не дає? (Півник) Дістаю іграшку-півника.
- Який півник? (Гарний)
- У півника різнокольорові пір'ячко, довгий хвіст, гострий дзьоб.
- Яку пісеньку співає півник? (Відповіді дітей).
Читання потішки «Півник, півник».
Півник, півник
Золотий гребінець,
Маслина голівонька,
Шелкова бородушка.
Що ти рано встаєш,
Діткам спати не даєш?
- Давайте погодуємо півника. А чим же ми його пригостимо? (Сиплють зернятка)
- Чуєте діти, хто ж це говорить іго - го? (Конячка) Дістаю іграшку-коника.
- А це що у конячки? (Грива). Яка вона? (Довга)
- А ви знаєте, чому вона швидко-швидко скаче? (У неї ноги довгі, швидкі, сильні) Розглядаємо конячку.
- Ми зараз станемо конячками і швидко-швидко поскачем!
- Як конячки цокають копитами? (Язичком цокають).
- Будемо з вами цокати і голосно кричати іго-го. (Діти імітують конячок під музику).
Цок - цок, цок - цок!
Я конячка, сірий бік.
Я копитцем постукаю,
Якщо хочеш, покатаю
- Сподобалося вам грати в конячок?
- Давайте погодуємо конячку. А чим ми будемо годувати конячку? (Травички).
- Хлопці, хто живе в теремку? (Відповіді дітей).
- Це домашні тварини. Вони живуть поряд з людиною. А зараз можете пограти з ними.