Мета: удосконалювати правильну вимову звуків рідної мови;закріплювати вміння ділити слова на склади,виконувати звуковий аналіз слів;розвивати фонематичний слух;
закріплювати навички формування елементарних математичних уявлень;розвивати зорове і слухове сприймання,
спостережливість. Виховувати любов до рідної природи.
Матеріал:великий портфель,слова-картки,склади,схеми,звукові моделі слів,дидактичний метелик,книжечки-метелики.
Інтегроване заняття з
розвитку мовлення, природи, навчання грамоти та формування елементарних математичних уявлень в старшій групі.
Мета: удосконалювати правильну вимову звуків рідної мови;закріплювати вміння ділити слова на склади,виконувати звуковий аналіз слів;розвивати фонематичний слух;
закріплювати навички формування елементарних математичних уявлень;розвивати зорове і слухове сприймання,
спостережливість. Виховувати любов до рідної природи.
Матеріал:великий портфель,слова-картки,склади,схеми,звукові моделі слів,дидактичний метелик,книжечки-метелики.
Хід заняття
1.По садочку бігла мишка
І несла в портфелі книжки
За пеньочок зачепилась
І портфелик загубила
Я портфелик той знайшла,
Вам,малята,принесла.
Давайте подивимось, що там є.Словесна гра «Знайомство»
Всі хочуть,як народиться дитина,
Щоб я було красиве і дзвінке,
Бо носить все життя мене людина.
-Як ви гадаєте,що це?-(це ім’я).А навіщо воно потрібне?(щоб було зрозуміло,до кого звертаються).У кожного з вас є свої імена, але вони різні. Чому?(бо починаються з іншої букви,мають свої склади,
наголоси) (За чергою називають свої імена).
Поділіть слова на склади та виділіть за допомогою фішок.
Бог-дан ( -•--•- ),Ро-ман ( -•-•- ),Да-ри-на ( -•-•-• )
2. «Розумова гімнастика».
-як назвати одним словом:
береза-вишня-дуб-ялина-(дерева),
конвалія-ромашка-мак-лілія-(квіти).
-відгадайте загадки:
1) Білі горошини на зеленій стеблині (конвалія)
2) Стоять красуні на воді
Вінки в них білі й золоті (лілія)
3) Зимою чорний,
Весною і літом зелений,
А восени жовтий (ліс)
3.Я вас запрошую на прогулянку до казкового лісу. А щоб нам не було сумно йти, проспіваємо пісеньку веселого язичка:
-вітерець у лісі:ш-ш-ш,
-прилетів комарик:з-з-з,
-заспівав жучок:ж-ж-ж,
-сердитий вовчок:р-р-р,
-повзе у траві змія:с-с-с.
4.Вправа »Вітерець-пустунчик» Погляньте, які гарні метелики. Давайте всі разом дмухнемо на них і допоможемо злетіти.
5. Який звук тягну?
в-в-весна,у-у-ура,е-е-ехо.
6.»Зачаровані квіти».
Діти :1)У лужку росла ромашка,
У ромашки-біла чашка,
А на денці в чашці тій
Мед солодкий,золотий.
2)Я блакитні очі маю,
Здавна проліском зовусь,
У лісі першим розцвітаю
Навіть снігу не боюсь.
3)Стала кульбабка на поляні
В жовтім,гарнім сарафані
Підростає-усміхається
Для вітрів убирається
У платтячко біленьке
Пишне та легеньке
-Діти ,які квіти до нас завітали?Давайте прочитаємо їх назви,
поділимо на склади і викладемо звуковий ряд.
ро-маш-ка ( -•-•--• ), про-лі-сок ( --•-•-•- ),куль-ба-ба( -•---•-• )
7.Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце
Піднімає джміль фіранку
Каже: »Доброго вам ранку!»
Ми до сонця потяглися
За промінчики взялися.
Станем струнко!Руки в боки!
Пострибаєм як сороки.
Стрибу-стрибу!Скоки-скоки!
-Джміль літає :жу-жу-жу!
Я із сонечком дружу.
8.Дидактична гра »Збери слово».
На квіточках напис був,
Вовчик біг,хвостом махнув,
Тай розсипав букви всі-
Ти хутенько їх збери-
І як правильно розтавиш
Слова швидко прочитаєш.
сонце вода ѓрунт
9.Метелик малята до нас прилетів. Погляньте, а він не простий.
В нього кишені,що вони нагадують?(геометричні фігури)
Опишіть картинки,які в цих кишенях:
квадрат-пролісок,круг-тюльпан,трикутник-кульбаба.
Наступне завдання
1)Полічи метеликів у вірші.
Три метелики літають
І на квіточки сідають
Прилетів іще один,
Сів на квіточку і він.
Полічимо швидко їх-
Цих метеликів прудких.(4)
2)Спить метелик-біланець,
Спить зелений стрибунець,
Спить ромашка і кульбаба
Під листом заснула жабка,
А маленький світлячок
Не лягає під бочок:
Він засвічує ліхтарик
І чита собі букварик (6)
10.У нашого метелика є друзі. Їм треба допомогти дістатися до квіточки.(На великих картках зображені:коник,жук,жук-сонечко,
гусениця,черв’ячок,світлячок,бджілка,джміль,равлик,дітям треба намалювати дорогу до квітки (підготовка руки дитини до письма)).
11.А тепер пограєм в гру»Бджілки».
Бджілки крилаті,хазяйновиті,
Бджілки умілі та працьовиті.
З квітки на квітку перелітають
Смачний медочок хутко збирають
Вітер приніс хмаринку з собою(виходить хмаринка)
Бризне вона на бджілок водою(бджілки присідають)
Вигляне сонечко і усміхнеться(виходить сонечко)
Бджілка до діла знову береться(бджілки гуляють)
12.Швидко слово називай
Йому риму добирай
коса-роса-оса,гілка-білка-бджілка.
Підсумок. Наша прогулянка закінчується. На згадку про неї дарую всім книжечки.