Мета: Визначити рівень вмінь при лічбі предметів в межах десяти;у вмінні розрізняти і називати цифри, розв'язувати нескладні задачі;
орієнтуватися в часі, просторі; закріпити уявлення дітей про геометричні форми і кольори.
Сприяти розвитку мислення, пам'яті, сприймання, уваги.
Викликати інтерес до занять з математики,
бажання її вивчати .
Обладнання: білети, іграшки з казок, цифри, геометричні фігури, картки- завдання до задач, стрічки для гри, листи-малюнки із зупинками, емблеми.
Підсумкове річне заняття
з формування елементарних математичних уявлень в старшій групі
Мета: Визначити рівень вмінь при лічбі предметів в межах десяти;у вмінні розрізняти і називати цифри, розв’язувати нескладні задачі;
орієнтуватися в часі, просторі; закріпити уявлення дітей про геометричні форми і кольори.
Сприяти розвитку мислення, пам’яті, сприймання, уваги.
Викликати інтерес до занять з математики,
бажання її вивчати .
Обладнання: білети, іграшки з казок, цифри, геометричні фігури, картки- завдання до задач, стрічки для гри, листи-малюнки із зупинками, емблеми.
Хід заняття
Вихователь
Відгадайте загадку:
«Один із дугою всіх тягне за собою»
Вірно, це поїзд.
Подорож
Запрошую вас до подорожі. Мандрувати будемо у кольорових вагончиках. Для того ,щоб зайти у свій вагончик, я вам роздам білети.
(Вагончики: червоний, жовтий, зелений, синій,
коричневий)
1.Зупинка «Казка»
Дивіться діти, під деревом лежить рукавичка.
-Діти, а хто в рукавичці
живе?(жабка-скрекотушка, мишка- шкряботушка, зайчик–побігайчик, лисичка-сестичка, вовчик-братик, ведмідь-набрід, кабан-іклан)
-Скільки всього героїв у цій казці?(7)
-Знайди, Максим цифру 7.
Лежить колосочок. Діти ,яку назву має ця казка?
«Колосок»
-Скільки всього героїв у цій казці?(3)
(Півник, мишенята Круть і Верть)
-Хто знайде цифру 3?
-Якщо ми ці цифри додамо?
Вірно, отримаємо цифру 10.
А це що за казка?
«Івасик-Телесик»
-Полічіть героїв казки?(5)
«Коза –Дереза»
-Полічіть героїв казки?(9)
Вихователь Молодці, їдемо далі!
2.Зупинка «Геометричні фігури»
-Ви здогадалися, що це за зупинка?
Давайте з вами знайдемо емблеми наших вагончиків .Ви маєте знайти фігуру і її описати.
(Діти вибирають геометричні фігури ,які зафарбовані кольором вагончика. Червоний-круг, жовтий-квадрат, зелений-прямокутник, синій-куб, коричневий-трикутник).
3.Зупинка «Фізкультхвилинка»
Раз! Два! Всі присіли
Потім в гору полетіли
Три! Чотири! Нахились.
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Усі веселі
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І на місце тихенько сіли.
4.Зупинка « Розуминка»
-Чи не розучилися ви міркувати?
-Який сьогодні день?
-Вчора був?
-Завтра буде?
А)У Сашка було 4 полунички(виставляю),а в Юрасика –2.
-Що потрібно зробити, щоб їх було порівну?
В)Сім цукерок Толя мав.
Дві цукерки мамі дав,
Дві-малій сестричці Олі.
Залишилось скільки в Толі?
С)Було у Маринки п’ять ягід малини.
Дві ягідки з’їла .
А скільки лишила?
5.Дидактична гра «Що потрібно квітці- семицвітці?»
Вихователь Для росту квітки потрібна вода, сонце, грунт, повітря. Тоді наша квітка зацвіте.
Гра розрахована на 10 дітей.
Перед дітьми серединка квітки, яка має 7 отворів, діти мають знайти пелюстки які підходять квітці, і тільки 7.Для складності завдання дорослий робить пелюсток більше ніж сім. В кого залишилися пелюстки виконують логічні завдання:
1)-Якою рукою тримаємо ложку?
2)-Хто в групі високого зросту?
3)-Хто в групі низького зросту?
4)-Скільки пальців на руці?
5)-Скільки пальців на нозі?
6)-Скільки в кімнаті кутів?
6.Зупинка «Грайлики»
Гра-хоровод «Марічка»
В малої Марічки гарнії стрічки,
Ми її зловили, довкола обступили.
Ти, Марічко, не зівай?!
Кого любиш вибирай.
Кого любиш вибирай,
Тому стрічки віддавай.
7.Зупинка «Кінцева»
Поки ми з вами мандрували, то в нашу групу приходили листи –відгуки із станцій на яких ми побували. Давайте їх розкладемо по порядку .
Мені приємно кожному з вас вручити почесне звання «Юний математик»,яке прислала сама королева Математики.