Конспект заняття з екологічного виховання в середній групі на тему:
„ Закривай сильніше кран , щоб не витік океан ”
Вихователь
Бородієнко Н.І
Програмовий зміст: навчати дітей економно витрачати воду. Формувати економічну компетентність, розуміння та значення води для всього живого. Ознайомити з процесом очищення води. Розвивати увагу, пам`ять, логічне мислення зв`язну мову. Виховувати бережливе та ощадливе ставлення до води.
Матеріал: Д/ гра „ Хто береже воду?”, вірші, прислів`я, відерце, глобус, картинки із зображенням тварин, рослин та риб, схема ” Кому потрібна вода?”, інтерактивна дошка, комп`ютер.
Хід заняття
Привітання з гостями.
Добрий ранок, добрий день, здрастуйте!
- Сьогодні я принесла чудову річ.
На одній нозі стоїть
Крутить, вертить головою
Гори, океани
Нам показує з тобою.
( глобус)
- Глобус – це модель нашої Землі. Розгляньмо його:
- Які кольори на ньому?
- Блакитним кольором позначається вода – це моря, океани, річки…
- А де ще є вода? ( в грунті, криницях, рослинах, тілах людей та тварин.)
- А кому потрібна вода? Спробуємо скласти схему „ Кому потрібна вода” ( людина, тварина, птах, риба,рослина, комашка.)
- Бачите вода потрібна усім.
- А для чого вона потрібна людині?
( для життя, поливання, прання, миття посуду, прибирання, приготування їжі.)
- Рослинам – для росту, цвітіння.
- Тваринам для життя, купання.
- Діти, сьогодні в садочок Аріна прийшла ще й відерце принесла, а в відерці тім – вода.
- Давайте послухаємо для чого вона це зробила. ( Інсценівка вірша „ Відерце ”) Кого ж напувало відерце?
Відерце, відерце
Посріблене денце
- Де ти бувало?
- Кого напувало?
Напувало я городину
Напувало я смородину
І вербу пелехату
І козу бородату
І тепер не гуляю
Горобців напуваю.
- Як ви гадаєте, що сталося б на землі, як би зникла вода? ( не зеленіли б трави, не було б дерев, квітів, пташок, тварин і навіть людей.)
- Давайте пригадаємо прислів`я про цінність води:
- „ Без води і борщу не звариш ”
-„ Без води і ні туди, і ні сюди ”
-„ Від дощів земля квітне ”
-„ Де водиця тече, там травиця росте ”
- Діти послухайте вірш про цінність води
Без води не може пташка
Навіть будь – яка комашка
І дерева хочуть жити
І барвисті квіточки
Без води не звариш їжу
Без води не вмиєш личко,
І купатись добре в річці
У яскравий літній день
Без води нема життя
Тож давайте берегти
Цей природний скарб землі.
- Діти, а що означає: „ берегти воду?”
- Означає економно її витрачати. Це не означає, що не треба митися, варити їжу, пити чай. Але не треба забувати вчасно закривати кран. Бо краплинка до краплинки – і стає озерце, річка, море…
Треба слідкувати, щоб вода даремно не витікала з крану.
Слайд: „ Кран з краплею води ”
- Діти, зараз ви подивитесь мультфільм „ Ванна”, який розповідає, як важливо бути уважним і слідкувати за водопровідним краном.
Мультфільм „ Ванна ”
- Чи економно використовував Вовк воду?
- Що ж трапилося?
- Як у ваших родинах економлять воду?
Прислів`я „ Закривай сильніше кран, щоб не витік океан.”
Фізхвилинка
( Слайд)
Дидактична гра „ Хто береже воду?”
- Розгляньте уважно сюжетні картинки і оберіть ті, де персонажі чинять правильно.
- Діти, давайте разом складемо правила економного використання води й завжди дотримуватися їх
1. Закручуйте кран, коли чистите зуби, витираєте руки
2. Не мийте посуд під проточною водою, а лише споліскуйте.
3. Вчасно ремонтуйте крани, щоб вода не витікала даремно.
4. Частіше приймайте душ, замість ванни.
- Діти, берегти воду – означає не тільки економно її витрачати, а й не забруднювати. Людям, тваринам, рослинам потрібна для життя лише чиста вода.
- Чи доводилось вам спостерігати як люди забруднюють водойми. ( скидають сміття, перуть білизну, миють машини,розливають нафту…)
- Чи можна так робити?
Слайд „ Забруднення річок ”
Прислів`я про забруднення води:
- „ Не плюй у криницю прийдеться напитись ”
- „ Води - топитись, та ніде напитись ”
Слайд „ Чоловік п`є брудну воду ”
- Яку воду п`є чоловік?
- Як можна уникнути забруднення води?
- Щоб зберегти воду чистою, люди використовують спеціальне очисне обладнання.
Слайд „ Очисні станції ”
- Ось на таких станціях очищають воду, фільтрують і вода по водопровідних трубах іде до наших будинків чиста та прозора.
- Діти, вода – це сік землі, безцінний дар природи.
Вода – це життя, вона напуває землю, а земля годує людину.
- Яке завдання було цікавим?
- Яке нове слово запам`ятали?
- Яке значення води в природі?
- Як треба ставитися до води?
- Яке прислів`я запам`ятали?
Тож бережіть, економте воду. Я бажаю вам бути чистими та здоровими, як джерельна водичка.
Пропоную вам подивитися мультфільм „ Мийдодір ”