Середня загальноосвітня школа №2 –
загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів
Заняття –практикум
«В гостях у мультфільма»
Новомосковськ-2018
ПРОФІЛЬ ЗАНЯТТЯ
Мета заняття:
Тип заняття: мультилабораторія
Педагогічна технологія: технологія розвитку критичного мислення.
Форма заняття: заняття практикум
Міжпредметні зв’язки: трудове навчання, образотворче мистецтво, основи здоров’я, інформатика, українська мова, медіакультура, природознавство.
Обладнання:
Конструктор уроку
№ |
Етап уроку |
Форма реалізації |
Очікуваний результат |
1. |
Організаційний момент |
1.Стоп кадр Девіз уроку.
|
|
2. |
Фаза виклику/актуалізації |
Прийом: 1.Робота.з фотографіями
|
|
3. |
Визначення теми і мети уроку |
Прийом: 1«Мультголосування» 2«Чарівна скринька медіа»
|
|
4. |
Фаза побудови знань/осмислення |
||
|
1.Робота-з мультфільмом.
«Про всіх на світі»
|
Прийом: «Замороження кадру»
«Звук і зображення»
|
|
5. |
Рефлексія |
Прийом «Чарівна скринька медіа» |
|
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
1.Організаційний момент
Вірш
Діти! У нас сьогодні свято,
гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
і веселенько посміхніться.
А тепер тихенько поверніться,
один одному всміхніться.
На заняття старання не забутьте взяти,
Сідайте всі рівненько, будемо починати.
1.1 СПОП КАДР –до 0:15
-Дітки, чи схожі ми на таку школу?(так)
-А чим? (у нас також є перерви і дзвінок на урок, урок веде вчитель).
Мої пташенята і я Вас буду навчати, як мудрий ворон з «Лісової школи».
Разом
Девіз заняття: Працюй наполегливо, старанно, щоб жодна хвилина не втратилась марно!
- Налаштувались! Почали!
- Гляньте, який серйозний птах перед нами! А хто це?(ворон) З природознавства ми знаємо, що він….
- А продовжіть мою думку : який же він?( мудрий, розумний, довго живе, багато знає, розсудливий, дає поради).
2. Фаза виклику/актуалізації
2.1Прийом: Робота з фотографією
Давайте пригадаємо.
(«Фотогалерея» Заняття на телеканалі, знімалися на телестудії, створювали історичний калейдоскоп , подорожували планетами медіа,…..)
Сподобалось?! Багато цікавого дізналися.
2.2 Прийом «Мультголосування» Протягом року ми провели в нашому класі анкетування «Мій улюблений мультфільм»
Дизайнери нашого класу оформили виставку творчих робіт до 90 річчя української анімації «Мій улюблений герой мультфільму»
3. Визначення теми і мети уроку
- Сьогодні ми з вами побудуємо «Палац медіа». Все, що ми вивчили – це буде фундамент нашого палацу. А далі цеглинка за цеглинку і зведемо чарівну будівлю.
МЕДІА ПАЛАЦ
- Цеглинки для міцного фундаменту - це наші знання з Медіа курсу. А стіни ми зведемо і розфарбуємо так, щоб всім сподобалося.
3.2 «Чарівна скринька Медіа »
- На наших заняттях традиційною стала робота з Чарівною скринькою Медіа.
- Що ж вона нам сьогодні приготувала?
-Чарівна скринька медіа запрошує нас сьогодні в гості до мультфільму.
Поділ по групам: мишка, баранчик, котик, собачка.
- Ну, що мої пташенята. Ви готові перевтілитися в героїв мультфільму? Подивитися мультфільм очима наших героїв. Одягнемо віртуальні окуляри.
Перевтілюємося.
4.Фаза побудови знань/осмислення
-Чи готові команди працювати? Команди дайте сигнал старту(гав, бе, пі-пі, мяв).
4.1Робота над мультфільмом.
1:03 Чур я перший.( СМАЙЛИ)
-Ми любимо бути першим?( звісно)
Позитивно: я перший – я перемагаю.
Негативно: перемагаю будь –якою ціною( йду по головам)
-Молодці! Дивимось далі.
1:35 Баранчик їсть кашку, а собака кривиться.
-Чому так скривився собачка? (звертаюсь до команди Собачок)
- А чому так посміхається баранчик? (до команди Баранчика)
( Бо дуже любить кашку)
- А ми з вами завжди враховуємо вподобання один одного?(ні)
- А як ми повинні себе вести? ( толерантно ставитись один до одного, поважати смаки друзів, виражати правильні емоції, вчимося стримуватися ). То ж не можна виражати свої емоції, як цей собачка.
2:00 Собачка грається, котик йде слідом.
-Чому котик йде слідом за собачкою? (хоче з ним погратися)
-Який настрій у котика? А у собачки?(СМАЙЛИ)
2:13 Стійка собачки.
-Шановні мої, яка стійка і вираз собачки? (звернутись до команди Мишок)
- Як ви думаєте, що далі зробить собачка?
- Які це будуть дії? Добрі, чи агресивні? (СМАЙЛИ)
2:22 Котик виляє хвостиком. (звернутись до команди Баранчика)
-А котик, як себе поводить?(виляє хвостиком)
-Як ви думаєте на що він налаштований?(СМАЙЛИ) (на добро, дружбу)
2:25 Зверніть увагу! У нас три героя котик, собачка, баранчик. Вони товаришують? (СМАЙЛИ)
2:30 До котиків.
У вас на столику котик.
2:32 До собачок. Навіщо собаки?
- А ми допоможемо дати відповідь на це питання.( собаки – охоронці, друзі, шукають людей з-під завалів, поводирі для незрячих людей)
Давайте послухаємо, яка думка авторів мультфільму.
3:14 Кішку проганяє. (СМАЙЛИ)
-А чому? (кішка з собакою не друзі)
3:38 Що ж буде відбуватися далі?
-Хто буде сумувати?
-Хто буде бешкетувати? Та нашкодить.
-А чи так події розвиваються в мультфільмі, як ми думали?
4:55 Песик.
- Про яку рису характеру йдеться?( песик не роздумуючи готовий допомогти другу, рішучість, сміливість)
5:31 Навіщо джмелі?(СМАЙЛИ)
-А ви як думаєте є користь від джмелів?
Позитивне: вони дуже корисні, опилюють рослини, пере носять насіння.
Негативне: страшні, можуть вжалити, людина може захворіти.
6:03 Які слова ввічливості промовляє собачка?( будь ласка)
-А які ще ми знаємо слова ввічливості?(добрий день, дякую, спасибі, зичу здоров’я…)
6:51 Які емоції у песика? Що він відчуває? (до команди Мишок)
Йому дуже соромно за свою поведінку.
7:28 Хто може справитися з мишками?(емоції)
-А про що говорить цей вигляд собачки? (усмішка, добро, засоромився)
7:35 На вашу думку, вибачиться собачка? (СМАЙЛИ)
(Такий сильний собака, вважає себе сміливим, спритним і попросить вибачення у якогось кота?)
-А давайте переглянемо.
-Чи так само думали ті, хто створював цей мультфільм.
4.2 РУХАНКА «Весела перерва»
Пропоную вивчити приспів цієї пісеньки.
(вчимо слова пісеньки і співаємо у колі)
Всі всі, хто є на Землі,
Нам дуже потрібні великі й малі,
На всіх свіх всіх тримається світ,
Про це забувати ніколи не слід!
Висновок:
-Чому нас вчить цей мультфільм?
(Мультик нас вчить дружити і бути терплячими, толерантними один до одного, сприймати один – одного такими, якими ми є, цінувати життя, уміти співпереживати, вчить знаходити час для близьких, поважати оточуючих, товаришувати, помічати настрій, бути спостережливими)
-В мультику на прикладі кішок, що показано? (що кожен в цьому світі має своє значення, свою роль)
Головна думка . (Все в житті взаємопов’язано!)
Ми переглянули мультфільм. На столах у вас є м’якенькі, яскраві герої цього мультику.
4.3.Робота в групах .
Прийом « Створення колажу»
-Дамо характеристику кожному герою.
Характеристика героїв.(малюнки)
1 група Собачка (злий, нетовариський, самовпевнений, з часом добрий, готовий допомагати, готовий визнати свою помилку, вибачається).
2 група Котик(лагідний, веселий, добрий, пухнастий, маленький, вихований).
3 група Баранчик(ніжний, дружелюбний, романтик, любить кашку, вразливий, кучерявий).
4 група Мишка(бешкетниця, весела, придумкувата, маленька, сіра, задира, хвалькувата).
Висновок:
Рефлексія
«Чарівна скринька Медіа»
-Діти, що вам сподобалося? Чому ви навчилися? Дізналися? Щоб подарували нашій скриньці?( доброти, нових мультфільмів, цікавинок)
Пісня Наталії Май «Бажаємо добра».
Використана література
1. Путівник з розвитку критичного мислення учнів початкової школи.
Олена Пометун, Ігор Сущенко.
2. Енциклопедія інтерактивного навчання Олена Пометун.
3. Навчаємо милити критично: посібник для учителів.
3. Мультфільм «Про всіх на світі»
4. Пісня Наталії Май «Бажаємо добра».