Піщанський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) Красноградської міської ради Харківської області
«Переказ казки «Троє поросят»
Конспект заняття
з елементами відеоблогінгу ,
художня література
Вихователь:
Душка Тетяна Анатоліївна
с.Піщанка 2021р.
Заняття з елементом відеоблогінгу. Художня література.
Тема: «Переказ казки «Троє поросят»
Мета: розширювати знання дітей про різні жанри літератури, вчити розрізняти їх за характерними ознаками ; продовжувати знайомити дітей з властивостями різних матеріалів; збагачувати словниковий запас дітей словами , які характеризують вчинки героїв твору; вчити переказувати казку , логічно будувати речення; вчити промовляти фрази різною інтонацією та емоційним забарвленням; розвивати пізнавальну активність вміння давати оцінку вчинкам героїв казки; виховувати дружні стосунки , інтерес до казки
Тип заняття: групові заняття(до 15 дітей);
Вид заняття: тематичне (підпорядковано одній темі)
Матеріал та обладнання: солома, хмиз, каміння; проектор, ноутбук, смартфон, монопод. Ілюстрації ( малюнки скачені на ноутбук для проектору з казки до д/г «Що було далі?»)
План
I Організаційний момент.
Привітання .
Вихователь : «Розпочнемо наше заняття з народного прислів’я , послухайте-
«Поки ледачий байди б’є , розумний з казок знання бере». Якщо прислів’я народе, хто його вигадав? Як ви його розумієте? (обговорення, повідомлення теми заняття)
II Основна частина .
Мета: вчити складати описові речення за малюнком; розвивати звязне мовлення, мислення; виховувати інтерес до казки
Матеріал: ілюстрації до основних подій у казці ( на проектор через ноутбук)
Вихователь (прийом словесної гри) : як ви можете пояснити вчинок вовка? Чому він так поводився? Які слова-компліменти можна сказати Наф-Нафу? А як ви можете схарактеризувати його братів?
Мета : вчити контролювати дихання, робити висновки стосовно будівельного матеріалу казкових героїв; розвивати мовний апарат, виховувати спостережливість , цікавість до казки.
Матеріал : солома, хмиз, каміння
« Емоції». : показати мімікою радість, здивування, сум, незадоволення, страх.
Мета: розвивати емоційний діапазон, вчити розрізняти і сприймати емоційний стан оточуючих;
гра-імітація голосу
Мета: вчити імітувати різні голоси (голос мишеня, ведмедя, порося, вовка та інш), говорити з різним темпом, інтонацією та тоном.
Мета: продовжувати вчити переказувати народну казку, дотримуючись основного сюжету; доповнювати переказ один одного , правильно будувати речення, логічно завершувати його; вчити контролювати свою поставу та вимову; розуміти мораль казки; розвивати мовлення, мислення, пам'ять; виховувати позитивне ставлення до результату своєї роботи, цікавість народними казками.
Обладнання: ноутбук, проектор, смарфон, монопод
III заключна частина