Заняття з фізичної культури у старшій групі
Тема: «Моряки»
Програмовий зміст: Вправляти у повзанні по гімнастичній лаві на животі, стрибках через предмети, лазінні по канату, бігу по «купинкам», ходьбі по гімнастичній палиці, підлізанні в тунель. Розвивати координацію рухів, стрибучість, рівновагу, швидкість, спритність, увагу, уяву і фантазію. Виховувати цілеспрямованість бажання займатися спортом.
Обладнання: гімнастична лава, гімнастична палиця, дуги – 2 шт.,
степи – 2 шт., канат, гімнастичний мат, «купинки», «краби», тунель, мультимедійне обладнання.
Спосіб організації: груповий.
Хід заняття
І. Підготовча частина
Діти входять в зал, шикуються в одну шеренгу.
(Звучить музика «шум моря».)
Інструктор з фізкультури: Діти, а що це за звуки?
А вам подобається море? Чому?
Загадка
Хто пливе на кораблі
До незвіданої землі?
Веселун він і добряк.
Як звуть його? (Моряк)
Діти, а ви хотіли б бути моряками? А подорожувати ви любите?
Тоді відправляємося в подорож до чарівного острова на якому знаходиться «Школа юних моряків», де змагаються моряки в силі, спритності, витривалості.
Час нам моряками стати
(діти та інструктор з фізкультури одягають безкозирки )
подорож розпочати,
цікаву, незвичайну,
не просту, а морську.
Острів там на нас чекає,
Моряків він гукає!
1. Різновиди ходьби:
- «моряки крокують дружно», звичайним кроком;
- «чайки в небі полетіли», на носках;
- «пливемо, як ті дельфіни», з високим підніманням колін, руки зігнуті в ліктях, відводимо руки назад;
- «яблучко танцюємо», ходьба на п'ятках, руки перед грудьми;
- «по палубі в шторм крокуємо», боковий галоп ;
2. Треба поспішати, біг зі зміною темпу.
Інструктор: ось ми з вами йшли, бігли і потрапили до моря.
Тож далі ми попливемо на човниках. Човники у нас є, але ж не має весел. Що ж робити?
Діти: зробимо весла.
Інструктор: Весла зробили, ну що по пливли?
Комплекс загально розвиваючих вправ «На човні» з «веслами»
1. Дивимось куди пливти.
В.п. – ноги зігнуті перед собою, руки на стопах ніг, «весла» на ногах.
1 - поворот голови праворуч,
2-4 – в.п.
3 - поворот голови ліворуч.
2. Попливли.
В.п. – сидячи, ноги нарізно, «весло» в обох руках паралельно підлозі,
руки зігнуті біля грудей.
1- руки відвести праворуч,
2- в.п.
3-4- теж вліво
3.Перевіримо глибину. В.п. – теж. Руки з веслом угорі.
1- нахил вправо, «весло» у правій руці, торкнутися підлоги.
2- в.п.
3-4– теж вліво.
4.Нікого не загубили?
В.п. – сидять на колінах, сідниці між ногами, руки і «весло» на колінах.
1.- поворот праворуч, правою рукою торкнутися дитини, яка сидить позаду.
2. – в.п.
3-4- теж вліво.
5. Попрацюємо ніжками.
В.п. – Лежачи на спині, руки з «веслом» угорі, ноги підняті і зігнуті в колінах.
1-16 – виконання вправи «велосипед».
6. Ура! Земля!
В.п. – ноги разом «весло» вгорі в обох руках.
Стрибки на місці, ноги разом – ноги в сторони.
7. Сходимо з човника.
В.п. – стати ногами на «весло» серединою стопи, руки на поясі.
1-4 – ходьба по «веслу» вправо
5-8- вліво.
8. «Насолоджуємося морським повітрям» Вправа на дихання
ІІ. Основна частина
Інструктор з фізкультури: Ось ми і потрапили до «Школи юних моряків»
А погляньте, яка тут смуга перешкод. Чи зможете ви її подолати?
Основні рухи
1. «Високі щогли» (лазити по канату)
2 «Звільни парус» (повзати на животі по лаві)
3.«Шторм» (біг по «купинах»)
4. «Перейти на сусідню щоглу» (ходити по гімнастичній палиці способом п’яти на палиці, носки на підлозі)
5. «Спуститися в трюм» (підлізати в тунель)
6. «Перестрибнути через крабів» (стрибати на двох ногах без зупинок через «крабів» потрійний стрибок)
Гра-естафета «Веселі дельфіни»
(Діти стоять у двох колонах. Перед ними по два степи та по дві дуги (стоять чергуючись степ, дуга, степ, дуга). Через степи діти перестрибують, під другу – підлізають.
ІІІ. Заключна частина
Дихальна гімнастика «Веселий морячок»
Жив веселий морячок
Маленького зросту,
І сміявся морячок
Надзвичайно просто:
(Вдих через ніс – на видиху ротом говорити):
«Ха-ха-ха», «хо-хо-хо», «хі-хі-хі», «хе-хе-хе».
Рефлексія
Інструктор з фізкультури: Діти, оцініть себе, як ви сьогодні тренувалися.
Хто вважає, що у нього на тренуванні все вийшло?
Діти, ви молодці, вам все вдалося, ви проявили свою спритність, влучність, швидкість! Кожен з вас в майбутньому може стати капітаном корабля!
Наше заняття закінчилося я бажаю Вам здоров'я і стати справжніми моряками.
А зараз нам треба повертатися до садочка. (знімаємо безкозирки і перетворюємося на дітей)